Állás - Az Operaház szcenikai vezetőt keres

A meghirdetett állás teljes munkaidős, közalkalmazotti státuszt kínál. A vezetői megbízatás egyéves időtartamra szól. Április 18-ig lehet pályázni.

A közalkalmazotti jogviszony időtartama: határozatlan idejű közalkalmazotti jogviszony

Foglalkoztatás jellege: teljes munkaidő

A vezetői megbízás időtartama: A vezetői megbízás határozott időre, egy évre szól.

A munkavégzés helye: Budapest, 1061 Budapest, Andrássy út 22.

A beosztáshoz tartozó, illetve a vezetői megbízással járó lényeges feladatok:

1. a díszletkészítés szakmai és operatív feladatainak (anyagok, festékek, textíliák, kellékek, egyéb nyersanyagok kiválasztása, díszletek gyártása, stb.) megszervezése;
2. a Szcenikai Műhelyek és a Szcenikai Iroda munkájának irányítása és ellenőrzése;
3. elkészíti az aktuális évad kapacitástervét, a tervezett bemutatók, felújítások és egyéb javítások függvényében; 4. egyezteti az alkotókkal (rendező, koreográfus, díszlet- és világítástervezővel) a produkciók díszlet-kellék és világítás vázlatterveit;
5. a vázlattervek kialakítása során véleményezi a tervek kivitelezhetőségét, javaslatot tesz a produkció anyagfelhasználásaira. Amennyiben a tervek valamely oknál fogva nem valósíthatóak meg ésszerűen, úgy a színház érdekeit szem előtt tartva javaslatot tesz azok átdolgozására;
6. a vázlattervek leadását követően elkészíti a díszlet/kellék előzetes költségvetését;
7. a produkcióra vonatkozó díszlet- és kelléktervek elfogadását követően véglegesítik a díszletköltségvetését, melyet elfogadásra az igazgatóság elé terjeszt;
8. a tervköltségvetés elfogadását követően indítja az anyagbeszerzéseket, a szükséges külső gyártásokat, valamint irányítja és felügyeli a kivitelezés teljes folyamatát különös figyelemmel a produkció érdekében kitűzött határidők betartására;
9. a legyártott díszletek és kellékek színpadi összeszerelését koordinálja;
10. felügyeli a díszletek Díszlettárnak történő átadását;
11. a felújítandó illetve javítandó díszletek, díszletelemek felújítási/újragyártási költségeit meghatározza, a költségeket és a felújítás ütemezését egyezteti a műszaki igazgatóval, engedélyezteti a felújítási költségeket, ütemezi/megszervezi a díszletek felújításra történő beszállítását, gondoskodik a díszletek határidőre történő felújíttatásáról, karbantartásáról;
12. a díszletköltségvetések alapján határidőre elszámol a költségvetési keretek felhasználásaival;
13. nyomon követi a díszletkészítést érintő beszerzések, szolgáltatás megrendelések közbeszerzési értékhatárainak betartását, valamint koordinálja a beszerzések és szolgáltatások anyag-, költség- és szolgáltatástípusonkénti történő nyilvántartásának vezetését;
14. javaslatot tesz a műszaki igazgatónak a díszletgyártó műhelyek eszközeinek, anyagainak, gépeinek, munkavédelmi védőeszközeinek beszerzésére, karbantartására.

Illetmény és juttatások:

Az illetmény megállapítására és a juttatásokra a "Közalkalmazottak jogállásáról szóló" 1992. évi XXXIII. törvény rendelkezései az irányadók.

Pályázati feltételek:

  • Főiskola, szakirányú műszaki vagy művészeti felsőfokú végzettség,
  • színházi / filmes díszletgyártási / díszlettervezői területen - Legalább 1-3 év szakmai tapasztalat,
  • VAGY faipari, vagy fémipari vállalkozás vezetésében - Legalább 1-3 év szakmai tapasztalat,
  • büntetlen előélet

A pályázat elbírálásánál előnyt jelent:

  • színházi- vagy filmművészeti területen szerzett - Legalább 1-3 év vezetői tapasztalat,

Elvárt kompetenciák:

  • erős társalgási szintű angol nyelvtudás,

Előnyt jelentő kompetenciák:

  • egyéb világnyelvek társalgási szintű ismerete

A pályázat részeként benyújtandó iratok, igazolások:

  • részletes szakmai önéletrajz, szakmai vezetői elképzelés, végzettséget, szakképzettséget, idegen-nyelvtudást (opcionális) igazoló okiratok másolata, a pályázó saját nyilatkozata büntetlen előéletéről, adatkezelési nyilatkozat, melyben hozzájárul a pályázattal kapcsolatos személyes adatainak kezeléséhez

A beosztás betölthetőségének időpontja:

A beosztás legkorábban a pályázatok elbírálását követően azonnal betölthető.

A pályázat benyújtásának határideje: 2017. március 19.

A pályázati kiírással kapcsolatosan további információt Kalmár Mónika nyújt, a 06 1 8147 245 -os telefonszámon.

A pályázatok benyújtásának módja:

  • Postai úton, a pályázatnak a Magyar Állami Operaház címére történő megküldésével (1061 Budapest, Andrássy út 22. ). Kérjük a borítékon feltüntetni a pályázati adatbázisban szereplő azonosító számot: H-302-2/2017/13 , valamint a beosztás megnevezését: szcenikus / szcenikai vezető. •       Postai úton, a pályázatnak a Magyar Állami Operaház címére történő megküldésével (1061 Budapest, Andrássy út 22. ). Kérjük a borítékon feltüntetni a pályázati adatbázisban szereplő azonosító számot: H-302-2/2017/13 , valamint a munkakör megnevezését: szcenikus / szcenikai vezető.

vagy

  • Elektronikus úton Kalmár Mónika részére a kalmarmonika@opera.hu E-mail címen keresztül Elektronikus úton részére a E-mail címen keresztül

vagy

  • Személyesen: MÁO, Humánerőforrás-gazdálkodási Osztály, Budapest, 1065 Budapest, Hajós utca 11. 3. emelet.

A pályázat elbírálásának módja, rendje:

A pályázatok a benyújtási határidőt követő 30 napon belül a Magyar Állami Operaház főigazgatója által felkért szakmai bizottság véleménye alapján (szükség esetén a pályázó és a bizottság személyes találkozásával) elbírálásra kerülnek. A pályázat tartalmát a megbízón és az elbíráló bizottság tagjain kívül más személlyel nem közöljük. A pályázat eredményéről az érintettek írásbeli értesítést kapnak.

A pályázat elbírálásának határideje: 2017. április 18.

A munkáltatóval kapcsolatos egyéb lényeges információ:

A MÁO adottságainak figyelembe vételével, a 2016/2017. évadterv ismeretében a szakmai vezetői elképzelés szóljon: az évad hátralévő részére tervezett bemutatók, felújítások függvényében korszerű munkafolyamatok, újfajta szakmai technikák bemutatásával a Szcenikai Műhelyek és a Szcenikai Iroda munkájának irányításáról és ellenőrzéséről szóló elképzeléseiről. A vezetői elképzelés elkészítéséhez elektronikus úton segédanyag (SZMSZ és 2016/2017. évadterv) kérhető a kalmarmonika@opera.hu címen. A szcenikai vezetőt a műszaki igazgató javaslatára a főigazgató határozott időre a Kjt. 23. § (1)-(3) bekezdései, valamint a Kjtvhr. 6/I. § (3) bekezdése alapján bízza meg és menti fel. A műszaki igazgató az alapvető munkáltatói jogok kivételével gyakorolja felette az egyéb munkáltató jogokat. Próbaidő 3 hónap.

A munkáltatóval kapcsolatban további információt a www.opera.hu honlapon szerezhet.

A KÖZIGÁLLÁS publikálási időpontja: 2017. február 17.

süti beállítások módosítása