Örkény Színház

a témát nyitotta: Silvestra | 2003. május 6. kedd, 02:00

új hozzászólás

kao | 2010. október 26. kedd, 19:22

off - a férjem a legjobb ízlésű ember! és nemcsak a családunkban mérve (tekintve, hogy épp engem választott ki a Földön élő vagy 3,5 milliárd nő közül. Egyértelmű, hogy ez már önmagában is a legkiválóbb ízlésre vall) - on

:DDDDD

válasz erre
előzmény: Silvestra #5958

Silvestra | 2010. október 25. hétfő, 14:01

Nocsak, hát a fiad lesz a második számú "jóízlésű" a családban? :)))) Vagy a harmadik... vagy a fene tudja már követni. :)))))))

válasz erre
előzmény: kao #5953

kao | 2010. október 25. hétfő, 13:24

"Dú-fúl, és elnémul

Az Örkény Színházban elkezdődtek a Dúl-fúl, és elnémul című előadás próbái. A svéd filmrendező színdarabját egy fiatal magyar filmrendező, A nyomozó című filmjével ismertté vált Gigor Attila állítja színpadra. Az előadás bemutatója 2010. december 18-án lesz!"

válasz erre

kao | 2010. október 25. hétfő, 11:40
igen, Egres, bocsánat
válasz erre

adóhivatal | 2010. október 24. vasárnap, 23:55

Az üvegcipőn először voltam, vittek, nem bántam. Gállfi tényleg brillírozott. De szinte mindenki.Pl. Mácsai időnként ott szöszmötöl a színpadon (azt hittem ügyeletes rendezőként föntről figyel inkább), majd a végén belehúz. Nagyon. És, ha Gállfi briliáns, akkor Hámori micsoda?

(A csak ma olvasott, üvegcipős Hámori-Domján vitához annyit fűznék, hogy hazafelé menet Domján Bolond lánya jutott eszembe. Számomra tehát valamiért hasonlítanak egymásra.Az üvegcipőt korábban  filmen sem láttam, a Bolond lány volt az egyetlen, amiben Domjánt színházban láthattam, és ez ugrott be.  Nem nagyon emlékszem már a darabra /nem tudnám a tartalmát elmondani/, de Domján nagyon belém véste magát. )

Egressi meg inkább Egres Katinka.

válasz erre
előzmény: kao #5953

kao | 2010. október 23. szombat, 02:05

No, ezt is megértem! Fiam brilliánsnak nevezte Gálffi mai alakítását.  Tizenketted-magamnak vettem jegyet erre a mai, várva-várt Üvegcipőre, s közülük, (rajtam és fiamon kívül) még senki nem látta korábban ezt az előadást. S minthogy mára permanenssé vált a fuldokló köhögésem, olyannyira, hogy végülis újfent le kellett mondanom Gálffi áhított játékáról, így az ismerősök közt egyedül fiam számított úgymond üvegcipő-szakértőnek, hiszen kezdetben rengetegszer megnézte ő is. (Silvestráék tán emlékeznek, erre mondta, hogy ez  jó kis "csajozós" darab, mert mindig fülig ér tőle  a lányok szája, ha elviszi rá őket.

Szívesen nézte egyébként is, mert Sipos poénjai bejöttek neki, mégha Gálffiért kifejezetten nem is rajongott (eddig). De már harmadszor (!) nyilatkozik elismerően a munkájáról!

A mai Sipost, mondom,  a "brililáns" jelzővel illette.

Hiányolta ellenben Czukor Balázst és Egressi Katinkát (naná!), mégha Polgár Csabát jónak is találta, akkor is. Pedig nem is beszéltünk erről. De való igaz, én magam is izgalmasabbnak éreztem Balázs karakterét illetve az általa formált figurának az Adélhoz való fura viszonyát.

(off - a macska rőgja meg! a Ványára sem mehettem, mert alaposan lerobbantam. Összesen két napot voltam csak dögrováson, aztán elfújta a szél a bajom... s mikor jön vissza? hát persze, hogy aznapra időzítve a krízist, amikor üvegcipőznék. Ha a Kean-re is visszaesek, feladom. Vagy kénytelen leszek házhoz rendelni a produkciót! :)))) - on)

válasz erre

orib | 2010. október 18. hétfő, 17:08
simple forum | Színházak, társulatok

A hülyéje mostantól az eddigi három helyett két felvonásban látható!

Októberben 19-én kedden és 28-án csütörtökön!

válasz erre

Bernadett | 2010. október 16. szombat, 17:36

Áfonyka | 2010. október 5. kedd, 17:39
november közepén Für Ancsa lemezbemutató koncertje, hurrá! :-)) Hrutka Robi viszont addig sem tétlenkedik, koncertje lesz pl. szombaton is
válasz erre

Áfonyka | 2010. szeptember 29. szerda, 12:26

Bernadett | 2010. szeptember 28. kedd, 22:18

A színház honlapjáról:

MŰSORVÁLTOZÁS - TÓTÉK BEMUTATÓ

Az Örkény István Színház tájékoztatja közönségét, hogy Tóték című előadás bemutatója elmarad. Az előadást a 2011-2012-es évadban mutatjuk be. A kitűzött Tóték előadásokra (október 8., 11., 17. és 29.) megváltott  jegyek a színház szervezésén és jegypénztárában október 30-áig visszaválthatóak.
Megértésüket köszönjük.

válasz erre

kao | 2010. szeptember 27. hétfő, 10:47

Szeptember 26-án harmincadik alkalommal adták át a Színikritikusok Díját. A jelölések és díjazottak tekintetében is az Örkény Színház vitte a pálmát.

A legjobb rendezés:

Bagossy László - Kasimir és Karoline - Örkény Színház

A legjobb női főszereplő (megosztva):

Kerekes Éva - Arturo Ui feltartóztatható felemelkedése - Örkény Színház

Törőcsik Mari - Naphosszat a fákon - kaposvári Csiky Gergely Színház; Mein Kampf - Nemzeti Színház

A legjobb női mellékszereplő:

Hámori Gabriella - Kasimir és Karoline - Örkény Színház

A legjobb díszlet:

Ambrus Mária - Arturo Ui feltartóztatható felemelkedése - Örkény Színház

Fővárosi Színházi Díj:

Molnár Piroska - Macskajáték - Örkény Színház; Ármány és szerelem; Vadászjelenetek Alsó-Bajorországból - Nemzeti Színház

:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

válasz erre

Bernadett | 2010. szeptember 26. vasárnap, 14:23

A színház honlapjáról:

MŰSORVÁLTOZÁS

Az Örkény Színház értesíti nézőit, hogy a Tóték című előadása bemutatóját október 7-én 19.30-tól tartja.

A módosítás miatt a színház október havi műsora az alábbiak szerint változik:

Az október 3-ai Tóték előadás elmarad. A megváltott jegyek az október 11-ei előadásra automatikusan érvényesek vagy október 6-áig visszaválthatóak.

Az október 5-ei Finito, a 6-ai Üvegcipő és a 7-ei Jógyerekek képeskönyve előadások elmaradnak. Az előadásokra megváltott jegyek a színház szervezésén és jegypénztárában október 18-áig visszaválthatóak.

válasz erre

kao | 2010. szeptember 19. vasárnap, 00:40

Megnyugodtam :)

Számomra az első meghatározó élmény, hogy egyáltalán köszönt vissza a színpadról a film (Szélesnek üzenem, nemcsak Latinovits nem kisérti ezt a rendezést, de Sinkovitsot sem láttam ma délután)

SZÉLES IS ÉS MÁCSAI IS lenyűgözött

– egyelőre leginkább a figura, és a járékuk újszerűségében.

Több, egymást nem is ismerő embertől hallottam korábban azt a véleményt, hogy szerintük jobb lett volna, ha Széles az őrnagy. Egy közeli hozzátartozóm konkrétan úgy fogalmazott, Mácsai nem elég őrült ehhez a szerephez (pedig Márioként is látta őt), Széles színészete viszont annyira sokat fejlődött az elmúlt tíz évben, hogy simán megbirkózna ezzel a hatalmas kihívással és egy nagyon érdekes ÚJ alakot formálhatna ebből a szerepből.

Jelentem: aggodalomra semmi ok.

Mácsai olyat mutatott ma, amit én sem gondoltam volna!  Csak itt-ott köszönt vissza egy-egy tipikus „mácsais-motívum”, de alapvetően szinte rá sem ismertem a játékára. És jó értelemben! Ha ezt sikerül úgy megcsinálnia, amilyen ígéretesnek ma tűnt ez az őrnagy, akkor ez lehet pályája zenitje. Magam miatt szurkozok ehhez, mert tudjátok, van még bőven meghódítandó hely a szívemben, ami Mácsai színészetét illeti.

A ma látottak alapján határozottan úgy vélem, talán most fog megtörni a jég és már nemcsak a rendezései illetőleg a globális színházművészeti munkássága miatt lelkesedhetek.

Tény, hogy legtöbbet Kerekes Éván nevettem (mint rendszerint), de sajnos többször volt némi „egérkés-filligem”, mint ami belefér.

Széles figurája tökéletes, ami szintén evidens, talán, de annál mégis több, mint amit megszoktunk tőle, azaz ami elvárható lenne. Különös, hogy egészen más szociológia szerepe lett számomra. Akárcsak magának a darabnak.

Ez a Mácsai-féle őrnagy félelmetesen abnormálios, hátborzongatóan gyagyás!!!!!!!!  Miközben írom e sorokat, most is borsózik a hátam – ő maga a megtestesített erőszak!

Jól fel kell hát kötnie a gatyát, hogy megtartsa végig ezt a kristálytiszta csapást… és nagyon jó ötletnek bizonyul az „idegenkezűség” – úgy látszik, Mácsait bár kevesen tudják rendezni, de egy igazai külsős ezzel mer és tud nem törődni. Olyan rétegeket piszkál(hatott) meg Kordonszkíj, amihez szerintem eddig vagy nem tudott, vagy nem mert nyúlni korábban senki… úgyhogy a ma látottak alapján igazán csakis ünnepelni tudom, ami készül.

A „korhű” dalok külön pikantériát adnak, a díszlet pedig kifejezetten emeli nálam a darab eredendő abszurditását. Megkockáztatom, a díszlet tán még abszurdabb, mint maga a mű, ami személy szerint nekem egyáltalán nem gond. Sőt! Inkább támogató, mint zavaró.

Rengetegen voltunk, sokkal többen, mint szoktunk - ami jó.

Viszont a pártolók közül alig néhányan - amit viszont nem értek.

Oké, hogy ment az Andrássy úton a buli, de erre az egy órára hogy-hogy nem ugrottak be többiek?! Hiszen előtte és utána voltak bőven programok… Számos (el)pártolóval futottam össze a délután folyamán a különböző standokon, akik közül jónéhányan sopánkodtak, hogy ők bizony nem is tudtak a nyílt próbáról. Sejtésem szerint, meglehet, hogy talán már tavaly sem fizették ki a párolói díjat, (amit persze én nem forszírozhattam náluk, hogy így van-e, de nyilván emiatt törlődtek tán a levelező listáról). Ez így oké is, csak azt nem értem, ha valóban érdekel valakit, akkor legalább a fórumot miért nem nyitja meg gyakrabban?  Ott beszéltünk róla eleget, nem?

Sebaj! Pár hét és itt a bemutató!

:)

válasz erre

critique | 2010. szeptember 14. kedd, 09:03

a Fidelión belépőt lehet nyerni a 30. kritikusdíjra!!!

http://fidelio.hu/szinhaz/jatek/kie_lesz_a_szinikritikusok_dija

válasz erre

Silvestra | 2010. szeptember 13. hétfő, 18:27
És igeeen! :) Találkozunk szombaton, igaz? :)
válasz erre

wötchy | 2010. szeptember 9. csütörtök, 19:20
lehet, hogy egyeztetés, lehet, hogy azt érezték, nem kéne erőltetni és talán egy nyári előadásnak jó volt, de nem kellene repertoir-on hagyni, mindenesetre nem marad...-a musical miatt: :(, amúgy szerintem nem olyan nagy baj..-
válasz erre
előzmény: Borzacska #5936

kao | 2010. szeptember 9. csütörtök, 14:04

... ráadásul - már ha jól értettem - az örkényesek közül idén hárman is pályázhatnak főszereplőként a kritikusok díjára? :)))

Kerekes Éva, Pogány Judit és Polgár Csaba

válasz erre
előzmény: #

lilll | 2010. szeptember 9. csütörtök, 12:16

Ma az MR3 Bartók Társalgó című műsorában (19.00 órakor kezdődik) lesz egy beszélgetés Mácsai Pállal az Örkény évadnyitásáról. Mivel gondolom, kb. csak negyed óra jut neki, nem biztos, hogy mond olyasmit, ami itt a fórumon ne hangzott volna még el, de hátha mégis. :))

(Később az MR hangtárából egy ideig majd visszahallgatható lesz a műsor.)

válasz erre

Silvestra | 2010. szeptember 8. szerda, 13:37
Én már ezen meg se lepődök. :))))))
válasz erre

kao | 2010. szeptember 7. kedd, 22:54

ismét a honlapról:

Vidor Fesztivál 2010

Szombaton adták át Nyíregyházán a Vidor Fesztivál díjait. A legjobb rendezésért és színpadi összhatásért járó Capitano-díjat a Bohémélet rendezéséért Ascher Tamás kapta.

A díjazottak között volt Szandtner Anna is aki a Tiszta Vicc című előadásban nyújtott alakításáért kapta meg többedmagával a Pulcinella-díjat.

A további díjakról a fesztivál honlapján olvashatnak: http://www.vidorfest.hu/2010/

:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

válasz erre

Borzacska | 2010. szeptember 6. hétfő, 18:07
Kérdeztem, amikor mentem jegyekért. Azt mondták, hogy még ők sem tudnak semmit, de valószínűleg egyeztetési gondok vannak. A külsősök miatt nem is csoda, de sajnos Mészáros Béla nélkülözhetetlen lenne, így nélküle nem mehet! :-)
válasz erre
előzmény: Silvestra #5935

Silvestra | 2010. szeptember 6. hétfő, 17:07
Tényleg, arról nincs is hír... Pedig amikor nyáron nem volt már jegy, még a szervezésen azzal bíztattak, hogy majd megnézem ősszel. Lehet, hogy később kezdik?
válasz erre
előzmény: saltwater #5932

kao | 2010. szeptember 4. szombat, 01:47

majd meglátjuk, hogy látjuk vagy nem látjuk :)))))

a hírlevélben nem volt szó róla, se pro se kontra...

válasz erre
előzmény: saltwater #5932

pagnes | 2010. szeptember 3. péntek, 22:42
Nem tudok, kinek kell megköszönni az Üvegcipőt, de köszönöm!! Teljesen el voltam kámpicsorodva évad végén, hogy leveszik.. és hát ugye Végvári nélkül már nem is lesz ugyanaz.. de azért még így is örülök, hogy marad.
válasz erre
előzmény: kao #5927

saltwater | 2010. szeptember 2. csütörtök, 01:40
a kihagyhatatlan kihagyható lett?
válasz erre
előzmény: kao #5927

N.N. | 2010. szeptember 1. szerda, 18:37
Nagyszerű, köszi szépen. :)
válasz erre

Silvestra | 2010. szeptember 1. szerda, 14:48
Ha orvosa másként nem rendeli, 7-től! :)
válasz erre
előzmény: N.N. #5928

Silvestra | 2010. szeptember 1. szerda, 14:47

Ó, de beindult az élet, én meg mindig elfelejtek ide is jönni. :) Szóval Kao, iigggeeeen, a Mi újság a csúcs!!!! Most is a Sweet Charity premieren, mikor megláttam Gyabronkát, azonnal vigyoroghatnékom támadt, egyszerűen nem lehet elfejeteni a Skála kópét, a Sonderangebotot és társait. :)) Ahogy mondod, minden pillanata zseniális. Volt. :(

Aztán az Odüsszeusz, szintén nagy élmény.... a Jelenetek is... és a Komédiaszínházat is nagyon szerettem. (De hogy miért??? :))))) )

Az Üvegcipő nekem nem volt akkora nagy durranás, ha már a régebbieket nézzük, akkor sokkal inkább a Piszkavas például. Na, az nagyot ütött! Krisztától teljesen lehidaltam. Béres Ilona meg amúgy is nagy kedvenc... Szóval az is valami csoda volt.

Éppen emiatt voltam/vagyok kicsit elkeseredve, hogy egyre inkább az elvontabb irány a hangsúlyos. De most minden reményem a Tótékban. Ugyeugye lesz majd nyílt próba? Annyira örülök, hogy Pali lett az őrnagy!!! Egyedül Kerekes Éva lepett meg, tényleg nem egy hagyományos előadás lesz ezek szerint. Hiszen ott lett volna Pogány Judit, pl. Csujával párban. De tény, hogy Széles László mellé éppen passzol Kerekes Éva. Mal schauen! :) Paliban nagyon-nagyon bízom, még ha a rendezés nem is lesz Silvestra-barát. :))))

válasz erre
előzmény: kao #5923

N.N. | 2010. augusztus 31. kedd, 21:38
És azt tudjátok, hogy hány órától lesznek az előadások?
válasz erre

kao | 2010. augusztus 31. kedd, 15:55

Megérkezett a hírlevél :)
Íme, a pazar OKTÓBERI MŰSOR!

1.  p     - 

2. szo  - Tóték bemutató

3. vas   - Tóték

4. h      -

5. k      - Finito

6. sze   - Az üvegcipő

7.  cs    - Jógyerekek képeskönyve

8. p.     - Tóték

9. szo   - Azt meséld el, Pista!

10. v    - Macskajáték

11. h    -

12. k    - Ibusár

13. sze - Kasimir és Karoline

14. cs   - A műselyemlány

15. p    - Bohémélet

16. szo - Macskajáték

17. vas - Tóték

18. h    -

19. k    - A hülyéje

20. sze - Jógyerekek képeskönyve

21. cs   - Finito

22. p    - Az üvegcipő

23.szo  -

24. v    - Arturo Ui feltartóztatható felemelkedése

25. h    -

26. k    - Ibusár

27. sze - Kasimir és Karoline

28. cs   - A hülyéje

29. p    - Tóték

30.szo  - Bohémélet       

31. v -

… és lesz Üvegcipő!

Ráadásul kettő is!!!!!!!!

(Csak a Keant-t hiányolom… de azt nagyon!)

válasz erre

kao | 2010. augusztus 29. vasárnap, 01:10

"Megkezdődtek a Tóték próbái az Örkény Színházban.

Augusztus 23-án hétfőn az olvasópróbával megkezdődtek 2010-2011-es évad első bemutatójának előkészületei az Örkény Színházban.

A Tótékat Jurij Kordonszkij állítja színpadra, akit 2008-ban az Apátlanul című előadásunk rendezőjeként ismerhetett meg a közönség. Munkájában Khell Csörsz (díszlet), Ignjatovic Kristina (jelmez) és Bányai Tamás (fény) segíti.

Az új színpadi szövegkönyvet Örkény regényéből és drámájából Gáspár Ildikó készítette.

A főbb szerepekben Szélest Lászlót, Kerekes Évát, Szandtner Annát és Mácsai Pált láthatják majd.

Az előadás bemutatója 2010. október 2-án lesz."

válasz erre
előzmény: brain #5920

kao | 2010. augusztus 27. péntek, 01:37

na, mit akarsz :) a TOP5-ből kettő azonos...

a Mi újság meg a Kasimir...

válasz erre
előzmény: grumpy #5924

grumpy | 2010. augusztus 26. csütörtök, 18:03
Hát igen, ízlések... Az én Top5-öm: Mi újság, Piszkavas, A kopasz énekesnő, Jógyerekek és az idénről a Kasimir, bár ezt nem fogom annyiszor megnézni, mint az előbbieket.
válasz erre
előzmény: kao #5923

kao | 2010. augusztus 25. szerda, 19:50

mindegy - ettől színház... kinek ez, akinek az...

Nekem az ÜVEGCIPŐ marad a mindenkori favorit az Örkényben!!!!!!!!!!!!!!  :)
(Gálffival az élen, de Für Anikó és Hámori színpompás játéka is kikezdhetetlen élmény a szívemben)

No, meg az Odüsszeus Tours! (persze, megintcsak Gálffival az élen, de Béres Ilona és Mácsai is életreszóló élmény volt, akárcsak az istenek zseniális és könnyed mindenekfelettisége (Kerekes Viki és Dömötör)...  "a leghermészebb Hermész" :)))

Aztán a drága-drágajó Végvári hátborzongató logikája, hidegrázó "igazságai" a Jelenetek egy kivégzésből című remekműben...!!!  (Udvaros nem kevésbé zseniáislis főszereplésével és naná! hogy Gálffi brillirozásával, ugyancsak kedvenc rendezőm, Mácsai keze nyomán)

No, meg a szívemcsücske:
a Mi újság XX. század... Minden egyes pillanatával!!!!
(ugye, Silvestra?)

A legutóbbiak közül pedig a Kasimir és Karoline a csúcs-befutó nálam! minden tekinteteben!
- pedig Gálffi nem is játszik benne ;)))

hjaj-hajaj!!! mennyi szép élmény...! mennyi szép érzés...!

válasz erre

kao | 2010. augusztus 25. szerda, 19:36

mondj egy szerepet.... - aztán jövőre valahogy "kibulizzuk neki a direktornál :DDDDD
(de nekem tippem sincs, miben látnám MátHé Zsoltot főszereplőként  - pedig télleg van ebben a fiúban valami, ezt határozottan vallom én is (nem hiába van épp itt) de nincs semmi szerep-ötletem, nekem se...

Kihagyhatatlan nálam kiverte a biztosítékot, még a paródiát is inkább tartottam sértőnek, mint viccesnek (mert nem hülyék, akik ezt a máfajt űzik - mondom minezt a műfaj védelmében, miközben tudjátok rólam, menynire nem áll közel hozzám. Igen, Debreczeny tán az egyeten,a ki megengedhette magának az élcelődét, minekutána ő maga köztudottan rettentő jól űzi a zeeni műfajokat (is), de engem akkor is zavart az a rész. Talán mert az egésznek ellenálltam? Fiamék meg szétröhögték rajta magukat :) és azt mondták, vagy mégis sznobbá váltam az idők során, vagy ez csak egy sima generációs probléma (mármint, hogy ennyire nem értem ezt a fajta humort... mint ahogyan a mese-horrort sem tudtam megszeretni, nekik meg totál bejött)Meglehet, hogy igazuk van... talán mégiscsak "skatulyásodok...????")   

válasz erre
előzmény: Áfonyka #5919

kao | 2010. augusztus 25. szerda, 19:24

hogy te mikre nem emlékszel...!?

:))))

nekem csak a Bűn és bűnhődés maradt meg Hámori Gabi korábbi víges beavattatásai közül...

válasz erre
előzmény: iva #5918

brain | 2010. augusztus 24. kedd, 21:12

Áfonyka | 2010. augusztus 11. szerda, 16:01
láttam ezt az előadást, voltak benne jó dolgok
Silvestra: semmiképpen se várd a filmet!!! (nekem az spec sokkal kevésbé is tetszik, mint a színpadi változatok - és most lehet dobálni rám a köveket: L.Z. őrnagya csalódás volt)
mondjuk én most Sz.Annát vagy akár Nóra Diát is inkább gondolnám Ágikának...
hamarosan mindenesetre kiderül.
várom, bízom Kordonszkij és társulat eredményes közös munkájában

muszáj megemlítenem, nem bírom ki, hogy ne tegyem meg:
Máthé Zsoltnak tényleg kéne keresni egy jó főszerepet a 2011/12-es évadra!!!!

és itt is megemlíteném, hogy szerettem a Kihagyhatatlant, még ha nem is minden jelenet lett kigondolva teljesen jól, de összességében pozitív élmény volt (a musical paródia különösen)
válasz erre
előzmény: iva #5918

iva | 2010. augusztus 10. kedd, 02:06

Ágikának elképzelték Hámori Gabriellát már a Pesti Színházban is - 11 évvel ezelőtt:

http://www.port.hu/pls/th/theatre.directing?i_direct_id=455&i_topic_id=4&i_city_id=2075&i_county_id=16&i_cntry_id=44

válasz erre
előzmény: Bernadett #5916

Gkriszti | 2010. augusztus 6. péntek, 20:14

A VIDOR Fesztivál programjából:

2010. augusztus 30. hétfő 19.00: Bohémélet

Helyszín: Nyíregyháza, Móricz Zsigmond Színház.

Bővebb információ: www.vidorfest.hu

válasz erre

Bernadett | 2010. július 29. csütörtök, 21:08

Én vitatkoznék azon, hogy "a Tótékon nincs mit megkavarni". Szerintem nincs olyan darab, amit ne lehetne megcsavarni. vegyük csak mindjárt az Örkényben játszott Macskajátékot, ami már "megkavarás" ahhoz képet amit a -szerintem- a nézők nagy százaléka várt. Hiszen nem a színpadra szabott klasszikus szövegkönyvet alkalmazták, hanem az eredeti prózai mű és a színpadon eddig játszott szövegek kkombinációját vitték színre. És milyen jól tették, nagyon jó előadás lett belőle.Ugyanígy a Tótékat is lehet "kavarni", ízlés szerint, akár szövegben, akár rendezői ötletekkel. Példának hoznám a Beregszászi Színház Tóték előadását., ami nagyon jó példa, amiben szintén vannak elemek, amiket Örkény nem írt a művében, mégis a színpadon totálisan illeszkednek a darabhoz. Tót szerepében : Tóth László, és az  Őrnagy szerepében Trill Zsolt!!!! Na az aztán egy Tóték előadás és az aztán egy Örnagy-alakítás! Én imádom Mácsait, a jó ég látja lelkemet, mégis az Örnagy szerepére én Széles Lászlót várnám, nehéz elmagyarázni miért, de ez van.  Ágikának Hámori Gabit tudom elképzelni, Tótné viszont...hmmmA postás is nagyon komoly szerep, Rácz József a beregszászi előadásban nagyon ütős úgy, hogy egyáltalán nem harsány, és az előadás utolsó mondata az övé. Olyan utolsó mondat az, amitől ma is megremeg a gyomrom, ha felidézem. Ha az Örkény társulatának fiatalabb férfi tagjait veszem, akkor ez nálam Polgár Csaba lenne. De majd meglátjuk Kordonszkij szereposztását.

Nálam a beregszásziak előadása tartja igen magasan a lécet Tóték ügyben, úgyhogy nagyon, nagyon várom az Örkény Színház Tóték előadását.

válasz erre
előzmény: Silvestra #5915

Silvestra | 2010. július 16. péntek, 10:48

ejj, Kao, már megint ugyanazt gondoljuk! :)) Én ugyan a Tótékat várom a legjobban, bár a film miatt kicsit bennem van a félsz, hogy tán csalódás lesz, de nagyon bízom benne, hogy kedves direktorunk megkapja az őrnagy szerepét, és akkor már nagy baj nem lehet. Persze lehetne Tót is, de valahogy mégis inkább őrnagynak tudnám elképzelni. Cipolla szemvillanásai után szabadon. :))

Néhány évaddal ezelőtt úgy voltam még az Örkénnyel (illetve lánykori nevén Madách Kamarával, hiszen akkor még az volt...), hogy azonnal, minden főpróbára meg kellett vennem a jegyet. :) A Borisz Godunov volt az első sokk, azóta kicsit lanyhult a lelkesedésem, de most megint nagyon várom az őszt, csupa ígéretes bemutató!!! Persze minden a rendezéstől függ, majd meglátjuk! A Vízkereszt is így verte ki nálam a biztosítékot. Tök lelkesen mentem Szentendrére, de csak fogtam a fejem a mosógépektől... Hülye vagyok én ehhez. :)) Na, de a Tótékon nincs mit megkavarni. Érdekes az orosz rendező felkérése, ez tényleg talán egy más rálátást ad majd az egész műre. Szóval már nagyon várom!!!! De a Pillantás a hídról is érdekel, a nyugatos dolog pláne.... A Húsz év múlva meg .... hát majd kiderül. Az alapötlet nagyon tetszik.

Emellett persze kíváncsi vagyok, hogy visszahozzák-e valamelyik Molnár-darabot... lesz-e Üvegcipő vagy Testőr... Meg persze ideje lenne már egy Pistát is nézni... lesz "dolog" ősztől, az biztos! :)

válasz erre
előzmény: kao #5908

wötchy | 2010. július 5. hétfő, 21:02
ha nincsenek óráid, hogy behozd a filmeket, tudom ajánlani a rövidfilmeket, Gigortól pl a Bosszú címűt Béres Ilonával és Mészáros Bélával, negyed óra és kicsit talán "rálátást ad" Gigorra...:)
válasz erre
előzmény: kao #5912

kao | 2010. július 4. vasárnap, 13:15

Nyíregyháza környékén élők és a környéken nyaralók figyelmébe:

A Bohémélet megy a Vidorra :)))))))

tessenek hát odafigyelni (azt még nem láttam, melyik nap lesz, de ez tényleg érdemes időben lecsapni a jegyekre, mert Ascher rendezte és örkényesek játsszák... kell ennél több info...?

:))))

válasz erre

kao | 2010. június 22. kedd, 23:22
most, hogy mondod, emlékszem már...  tényleg rendkívül elismerően nyilatkozott Mácsai, csak bennem valahogy úgy csapódott akkor le, hogy Angerről mond ilyen szépeket - még konstatáltam is magamban, tyű, micsoda elegáns dolog ez Mácsai részéről :) de így értem, mostmár összáll a kép, igen, nyilván a film rendzőjének művészi nyelvezetét dicsérte... nem tudom, mikor tudom megnézni, több éves elmaradásom gyülemlett fel filmek terén, de így, hogy a látószögembe került, valószínűleg prioritást élvez majd, valamikor még a nyár folyamán.. talán...
válasz erre

Bernadett | 2010. június 22. kedd, 22:10
Gigor Attila rendezte a Filmeszemlén nagy sikert aratott Nyomozó című filmet, amiben Anger Zsolt a főszereplő. Ennek a filmnek a megnézése után kérte fel Mácsai Pál Gigor Attilát a egy rendezésre....ezt mondta az évadzárón. Ha tudod, nézd meg azt a filmet, tényleg nagyon jó!!!
válasz erre
előzmény: kao #5910

kao | 2010. június 22. kedd, 20:10

hm...

A Budoárt láttam a MU-ban tavaly (vagy tavalyelőtt?), amelyben a szövegírók között (Máthé Zsolttal együtt) Gigor neve is szerepel, de abban az előadásban engem leginkább Dombi Kata nyűgözött le - nem titkolt elfogultsággal a szívemben, persze :)  Mert nagyon megértettem ennek az előadásnak a velejét, noha abban, amit feszegetett, szerencsére én magam egyáltalán nem vagyok érintett. Úgy foglalnám össze, hogy ez az alkotás nem más, mint "a Nő tragédiája", páratlan érzékenységgel, túlzások nélkül...  és a nem ostoba női lélek ilyeténforma ábrázolását csakis a tánc segítségével lehet szerintem is megmutatni.   

Nem tudtam előzetesen részleteket, csak meghatott a darab végén ez a lány... többed magammal néztem, s lányok zöme értette, mi ebben a rettenetes nagy dráma, a fiúknak viszont kevésbé jött be, hiszen érthető módon hidegen hagyta őket - hiszen alapvetően nem érthették 

- s csak ámultam-bámultam, mikor utólag megtudtam, hogy Dombi Kata "csak" rendezte és táncolta, de a szöveg nem teljességében volt az övé, hanem - nagy meglepetésemre -, egy részét pasasok(!) írták.

Erre az előadásra mondtam egyébként, hogy Máthé Zsolt dalszövegei olyan egyedülálló harmóniában voltak a tartalommal, amit csak igen riktán tudnak szerzők ennyire görcsmentesen illeszkedve megvalósítani. (Gigor filmjei egyelőre ismeretlenek számomra)

válasz erre
előzmény: wötchy #5909

wötchy | 2010. június 22. kedd, 12:24
Gigor Attila rendezi a Bergman darabot
válasz erre
előzmény: kao #5908

kao | 2010. június 22. kedd, 02:27

... és persze, nagyon várom az újabb Bagossyt, noha ért némi csalódás: amikor ugyanis csak a cím volt még ismeretes, felcsillant a szemem, húúú, táncsak nem valami Vajda János dolgot bányásztak elő? (középiskolás koromban ő volt a legkedvesebb költőm!) Viszont amit eddig hallottunk a témáról, az végülis (a csalódottságom ellenére is) nagyon-nagyon ígéretesnek tűnik :))))

A Pillantás a hídról-t kifejezetten nem szeretem - baromi sokszor untam már végig, itt az ideje hát, hogy ez megváltozzon. Hát csak tessék, én állok elébe! :) 

A Tóték egy örök csoda, azt pedig éppenhogy felülmúlni lesz kihívás :) nagy várkozással tekintek tehát elébe ennek is :)

A nyugatos nők (pláne Mácsai rendzésében és Bíró Kriszta intellektusára alapozva ) nem lehet kérdéses; garantáltan jó minőségű, szép összeállítás lesz, ehhez kétség nem férhet.

- de valamiért mégis ez a Bergman csigáz fel leginkább...

válasz erre

kao | 2010. június 22. kedd, 02:13

Izgatott ez a Bergman dolog, merthogy színházi vonatkozásában fehér folt volt nálam. Így aztán kicsit utána olvastam és most még jobban izgatja az agyam… nem emlékszem, elhangzott-e az évadzárón, ki fogja rendezni, de nagy felelősség lesz rajta, mert ez lehet rettenetes jó vagy totál vakvágány is, akár. A hamarjában (igaz, egyelőre csak felszínesen) átolvasottak közül egy 98-as Filmvilágban megjelent írást találtam a leginkább figyelemreméltónak, Győrffy Iván tollából. Kedvcsinálónak kiragadtam belőle nektek néhány különösen magával ragadó részt:

„Vannak helyzetek, amikor egyedül a csönd képes hidat verni a megértésnek. A szerepeibe belefásult Elizabet elhallgat a lelkét szorongató bizonytalanságtól. Mit csinálhat az az ember, aki már kipróbálta és elvetette az összes lehetséges maszkot? ’Válhat mozdulatlanná. Elnémulhat. Így nem hazudhat. Félre lehet vonulni. Be lehet zárkózni. Így nem kell szerepet játszani, valamilyen arcot ölteni, hamis mozdulatokat végezni. Ezt hiszi az ember. De a valóság pokoli’ mondja ki Alma nővér. A lélektanilag elnagyolt Emma szükséges mellékszereplő Vogler és Akerblom jeleneteiben. Amikor a szerep már nem választható, az őrület nélkülözhetetlen része a mindennapoknak, beépített eleme az intim pillanatoknak. Egyedül a némaság valódi alternatíva egy olyan bohózatban, amelynek főszereplői sajnálatra méltó, nagyra hivatott, de kisszerű figurák.

/…/

Infantilizmus és monotónia. Szeretetre és gyámkodásra méltó alakok Carl és Osvald, akikről nem lehet eldönteni, őrült zsenik avagy zagyva bolondok. Két bohóc, eszméik kalitkájába zárva. Az Úrvacsora  szenvedő tiszteletese, Tomas Ericsson Isten üres világában bolyong, ahonnan semerre sem lel kiutat. A őrült psziché értelmetlennek tűnő labirintusában ténfereg céltalanul a Dúl-fúl és elnémul  párosa. Minden mozdulatuk egy újabb lépés a halál felé. Hiába a szemgyönyörködtető eszmék és művészi alkotások sora, hiába a sok siker és kudarc, szerelem és undor, megalázottság és megdicsőülés, el kell némulniuk. Halálra vannak ítélve az első perctől, hiszen olyanok, mint az élet.

/…/

A halál álomfigura és látomás. Épp ezért csak egy bomlott elme veheti halálosan komolyan. Csak egy őrült szerethet bele, és hághatja meg. Akerblom ezt teszi. Mégis, az álom többet jelent éjszakai jelenések zűrzavaros kavalkádjánál. A bergmani álomból nincs felébredés.   /…/  Az álom eltompított elmét feltételez, a látomás azonban a láthatatlanra kiélezett tudattal áll teremtő kölcsönhatásban. A látomás felfokozott élettevékenység: a valóság levegőjével felpumpált valószerűtlenség-buborék. Amikor az álom és a látomás határai összemosódnak, az én meghasonlásának lehetünk szemtanúi. A fantomokkal és kísértetetekkel hadakozó lélek önmagát kínálja fel a megismerés tárgyául, és narcisztikus ájulatba zuhan. Többé nem képes különbséget tenni igaz és való, élet és játék között.”

válasz erre

Bicska Maxi | 2010. június 22. kedd, 00:16

2010/2011

Bemutatók:

Örkény: Tóték

Bergman: Dúl-fúl, és elnémul

Miller: Pillantás a hídról

Bagossy: Húsz év múlva

Nőnyugat (Thália Új Stúdióban)

válasz erre

dramaturgia | 2010. június 21. hétfő, 18:29
Tarján Tamás: "A testnyílás- (szeméremtest-, végbél, száj-) humor régen kapott lehetõséget ily alantas önmutogatásra, mint a Kihagyhatatlanban." A kritikus vagy elfelejti, hogy D.A. rendezéseiben rendszerint meghatározó motívum az ehhez hasonló elemek. Ennek helye lehet a Párnaember esetén, s semmi keresnivalója a Vízkeresztben. Mivel most maximális szabadkezet kapott, még az írói toll sem kötötte meg, így a rendezõ kizárólag önmagából(hoz) nyúlva dolgozhatott. És lám, csupa altáji, nem poén, inkább kitárulkozás. Volna a pszich.ban erre megfelelõ terminus technikus, de ha õmaga nem tette meg, hogy elmenjen önismeretbe, s ne neves kollégáira szublimálja problémáit, nekem nem feladatom felvilágosítani. Ugyanakkor nem értem, sem a színház vezetését, sem a játszókat... Nekik mindegy, hogy miben vesznek részt? Kinek milyen problémáját veszik magukra? Kinek lesznek pszichodramatistái? Van a kezeltjeim között még ennél is súlyosabb eset, jelentkezhet az Örkény Színháznál, kap egy egész estét közönség elõtt???
válasz erre

blip | 2010. június 20. vasárnap, 15:27

Kapcsolódnék Bernadett jó(!) véleményéhez, tegnap én is ott ültem a közönség soraiban. Pénteken volt a bemutató, a szakma/kritikusok számára. A tegnapi volt az első, az igazi közönségnek szóló előadás. Ezt azért szeretném kihangsúlyozni, mert nekem, mint nézőnek (aki nem kapja, hanem veszi a színházjegyét), az a saját tapasztalatom és véleményem, hogy egészen más a bemutató, s az azt követő előadások hangulata. Az utóbbit ajánlanám, az unalmas (magukat és munkájukat), a sótlan, (v)íztelen, humor nélküli "szak"emberek elkerülése érdekében. Természetesen lehetnek eltérő vélemények, de a tegnapi előadás nagy sikert aratott a nézők körében. Remek összhang volt a színészek (csapatmunka) és a közönség között, a poénok és azok igazságtartalma mögött, iróniával, sok nevetéssel. A telt házas nézőtér (pótszékekkel) mindezt zúgó vastapssal, ovációval, a művészek sokszori visszatapsolásával jutalmazta. Jó szórakozást! :)

(Az én listám élén továbbra is az NSZ: "Amalfi hercegnő"-je áll, mint "kihagyható"- fogalom, s amelyért annak vezetőségétől  az lett volna a tisztességes elvárás/eljárás akkor, hogy visszatéríti a jegyárakat a nézőknek.)

válasz erre

Bernadett | 2010. június 20. vasárnap, 02:57

A Kihagyhatatlan előadás teljes mértékben méltónak bizonyul a címéhez, mert tényleg KIHAGYHATATLAN!!!! Elképesztően intelligens, érzékeny, kreatív, szellemes és a szó legnemesebb értelmében szórakoztató módon láttatja a bulvárból hömpölygő felszínességet, igénytelenséget,értékborulást, és az emberi jellem visszásságait. A sok kis jelenet annyi mindent mutat a való életből, és -naná, főleg- a  „bulvár valóságból”, hogy felsorolni is nehéz lenne. Nekem nagy kedvencem volt a „hírverseny”, olyan, mintha kereskedelmi csatornák hírműsorait kapcsolgatná az ember, ahol versengenek, hogy ki tud több rossz vagy éppen visszataszító eseményről hírt adni. De nem kell megijedni, nem egy művész színház mellőzéstől kesergő fricskájáról van szó,hanem egy elementráris humorral létrehozott előadásról, amit 400 néző ma este  rekeszizmait merevgörcs beállásával veszélyeztető módon nevetett, röhögött, hahotázott végig. A „darabolós gyilkosról” vagy éppen a „motoros temetésről” szóló jelenetek szellemes megoldásától is dobtam pár hátast! És akkor most jöhetne egy hosszú lista, de bele sem kezdek, mert mindegy egyes jelenethez leírhatnám újra és újra, mennyire szellemes, és színészileg is mennyire oda vannak téve. És a zárókép a végén, az totális, elszabadult nevetés. A hárommal mellettem ülő úriember már majdnem kiesett a székéből nevettében. ……
(Nem mellesleg,  újra énekelt Für Anikó és Debreczeny Csaba!!)
Aki nem volt ma, menjen el, és nézze meg, mert tényleg totálisan, baromira KIHAGYHATATLAN.

válasz erre

E-ra | 2010. június 18. péntek, 15:22

E-ra | 2010. június 17. csütörtök, 13:12

Száguldás, roller, szerelem - Rollerrel jár Pogány Judit

„A természet a legnagyobb kincs. Kötelességünk mindent megtenni, hogy megóvjuk környezetünket” – nyilatkozta az Örkény Színház művésznője. Pogány Judit annyira környezettudatos, hogy dacára 66 életévének, rollerre cserélte Toyota Corolláját. Így suhan mindenhova, munkába és szórakozni egyaránt.

válasz erre

wötchy | 2010. június 16. szerda, 22:19
OFF-Kao sikerült valami? próbáltam mozgósítani illetékeseket, még semmi sem biztos, de igyekszem. ha még igény van rá-ONéselnézést
válasz erre
előzmény: kao #5899

kao | 2010. június 16. szerda, 01:00

E-ra | 2010. június 14. hétfő, 13:36

E-ra | 2010. június 14. hétfő, 13:34
Hajrá Örkény Színház! :)
válasz erre

saltwater | 2010. június 13. vasárnap, 23:35

grat :)))

és milyen helyes rövid hajjal :)

válasz erre
előzmény: Bernadett #5895

Bernadett | 2010. június 13. vasárnap, 19:34
Alig vároma  következő rendezését!Smile
válasz erre

kao | 2010. június 13. vasárnap, 18:20

- csak ismételni tudom magam (lásd. 2009. dec. 19-20. hozzászólás)

GRATULÁLOK! és gratulálok az ÖSSZES belapátolt díjhoz,

akár Kasimir

Legjobb rendezés: Bagossy László
Ödön von Horváth: Kasimir és Karoline / Örkény István Színház, Bp

Legjobb női epizódszereplő: Hámori Gabriella

Legjobb jelmez: Ignjatovic Kristina

Legjobb színpadi szöveg: Parti Nagy Lajos
Ödön von Horváth: Kasimir és Karoline - fordításáért / Örkény István Színház, Bp

A közönség zsűri díja: Ödön von Horváth: Kasimir és Karoline
Rendező: Bagossy László / Örkény István Színház, Bp

akár Arturo :)))))

Legjobb női főszereplő: Kerekes Éva
Bertolt Brecht: Arturo Ui feltartóztatható felemelkedése / Örkény István Színház, Bp

Legjobb díszlet: Ambrus Mária
Bertolt Brecht: Arturo Ui feltartóztatható felemelkedése / Örkény István Színház, Bp

Külön gartula természetesen  Kerekes Évának és Hámori Gabinak :*****))))))

válasz erre
előzmény: kao #5802

Bernadett | 2010. június 13. vasárnap, 14:39

Legjobb rendezés:
Bagossy László
Ödön von Horváth: Kasimir és Karoline
Örkény István Színház, Budapest

Legjobb női főszereplő:
Kerekes Éva
Bertolt Brecht: Arturo Ui feltartóztatható felemelkedése

Legjobb női epizódszereplő:
Hámori Gabriella

Legjobb díszlet:
Ambrus Mária
Bertolt Brecht: Arturo Ui feltartóztatható felemelkedése

Legjobb jelmez:
Ignjatovic Kristina

Legjobb színpadi szöveg:
Parti Nagy Lajos
Ödön von Horváth: Kasimir és Karoline - fordításáért

A közönség zsűri díja:
Rendező: Bagossy László

GRATULÁLOK!!!!!!Smile

válasz erre
előzmény: grumpy #5892

grumpy | 2010. június 12. szombat, 23:07
Ezt nevezem díjesőnek! :) Nagy-nagy gratula!
válasz erre

E-ra | 2010. június 11. péntek, 16:06

KATT A LINKRE!!!

Érdemes, felejthetetlen élményben lesz részed

Kincs, ami nincs - készül az új évad

Hamarosan összeáll az Örkény Színház 2010/2011-es évadterve. Információink szerint a bemutatók között lesz a Kincs, ami nincs, a Jurassic Park II. és egy vadonatúj musical Hamurappiról.
válasz erre

E-ra | 2010. június 10. csütörtök, 16:41

Rágalmazzák Tasnádit. Nem ő volt a hibás!

Félrevezető, manipulatív cikk kering tegnap óta az interneten:

válasz erre

Bernadett | 2010. június 8. kedd, 23:03

E-ra | 2010. június 8. kedd, 16:24

Kirúgják a szerkesztőt?

Mácsai Pál dührohamot kapott, amikor megtudta, hogy nem olyan magas a fotóblog nézettsége, mint ő szerette volna. Azt mondta, egyetlen utolsó esélyt ad még a blogot szerkesztő Várady Zsuzsának, hogy az feltornássza a kattintások számát.
válasz erre

E-ra | 2010. június 7. hétfő, 16:49

blip | 2010. június 5. szombat, 15:42
Lehet, hogy az előadást ajánló blog-nézettségét még növelni szeretnék az alkotók :), de szerencsére a jegyek már nagyon szépen fogynak rá (jegy.hu). Nem vagyok közönségszervező, de szerintem teltházas lesz mind, júniusban erre a (és egy másik) darabra igen nagy a nézői érdeklődés, jegyvásárlás. :)
válasz erre

Bernadett | 2010. június 4. péntek, 21:55

E-ra | 2010. június 2. szerda, 15:19
Az ajánló, lebeszélő vagy rábeszélő :) fórumban van már "Kihagyhatatlan" topik. Ott is nyomon lehet követni a naponta frissülő, lédús, üditő bulvárhíreket.
válasz erre

Áfonyka | 2010. június 2. szerda, 14:43

ezen én is csodálkozom. az pedig kimondottan elszomorított, hogy david hasselhoff mégsem vállalja a szereplést ;-)))))

és hát, hogy Mészáros Bélát lopáson kapták... :-)))))

válasz erre
előzmény: Bernadett #5881

Bernadett | 2010. május 31. hétfő, 21:35

Bernadett | 2010. május 31. hétfő, 21:33
Ahogy az oldal számlálóján nézem, nem követik túl sokan a Kihagyhatatlan című előadáshoz kapcsolódó blogos oldalt. Kár, mert nagyon poénos!!!!! Micsoda remek álhírek! A valódi bulvárban tocsogó média megpukkadhat az irígységtől! :))))
válasz erre

Bernadett | 2010. május 28. péntek, 22:48

E-ra | 2010. május 18. kedd, 13:27
Kedves Színházkedvelők!

Ha első kézből szeretné megkapni legfrissebb híreinket, vagy a lehető leghamarabb kézhez kapni havi műsorunkat, hogy esetleg ne késsen le egy jó előadást, és idejében kapjon rá jegyet, akkor iratkozzon fel elektronikus hírlevelünkre, a hirlevel@orkenyszinhaz.hu e-mail címre küldött üzeneten keresztül. Adatait bizalmasan kezeljük! Regisztrációját a későbbiekben bármikor törölheti a leiratkozas@orkenyszinhaz.hu e-mail címre küldött, leiratkozási szándékát jelző levelével.
Köszönjük!
válasz erre

Bernadett | 2010. május 15. szombat, 13:41

Változások a májusi műsorban

Értesítjük kedves nézőinket, hogy Végvári Tamás betegsége miatt a május havi játékrendünkben az alábbi változások várhatók:

Május 14-én és 27-én a Finito előadásban Bicke B. László, költő szerepét és május 19-én az Üvegcipő előadásban a Rendőrtanácsos szerepét Mácsai Pál játssza.

Macskajátékban Csermlényi Viktor szerepét az évad hátra lévő előadásaiban Jordán Tamás m.v. játssza.

Május 20-án a Testőr előadás elmarad. A jegyek május 31-ig visszaválthatók a színház szervezésén és jegypénztárában.

Megértésüket köszönjük.

válasz erre

Bernadett | 2010. május 15. szombat, 13:40

Kihagyhatatlan 
Az évezred szenzációja!

Folytatódnak új bemutatónk a KIHAGYHATALAN próbái. A próbafolyamatot nyomon követheti az előadás naponta frissülő blogján!

Naponta garantáltan könnyed és megrázó hírek:www.bulvarvariete.blogspot.hu

válasz erre

Bernadett | 2010. május 15. szombat, 13:39

Belvárosi bérlet

A Pesti Színház a Katona József Színház és az Örkény István Színház közös bérlete.

A 2010-2011-es évadban ismét közös bérlettel jelentkezik a három „belvárosi” színház. Ez alkalommal csütörtök és vasárnap estékre szóló bérletet is vásárolhatnak azok, aki aMesél a bécsi erdő- t (Katona), a Mindent anyámról-t (Pesti) és Bohémélet-et (Örkény) is meg szeretnék nézni. Az első bérletes előadásokra előre láthatóan októberben kerül sor.

További információ és vásárlás a színházunk szervezésén!

válasz erre

Bernadett | 2010. május 15. szombat, 13:38

Kedves Nézőink!

A stuttgarti  Theater tri-bühne „Sóska, sültkrumpli...” című előadását (május 29., szombat) közkívánatra magyar feliratozással láthatják!

válasz erre

Bernadett | 2010. május 15. szombat, 13:36

Könyvbemutató

Május 20-án, 16 órakor az Írók Boltjában (Budapest,VI. Andrássy út 45.). mutatják beTasnádi István Fédra fitnesz című drámakötetét, mely a Palatinus Kiadó gondozásában jelent meg

A bemutatón Közreműködik: Für Anikó, Mácsai Pál és Reményi József Tamás

A kötetben a címadó darabon kívül a Finito, a Kupidó és a Tranzit című dráma található meg.

válasz erre

inorev | 2010. május 10. hétfő, 17:03
A színész, aki információink szerint földönkívüliekkel karambolozott múlt hétvégén, most visszatért barátai körébe. Az otthonos környezetben máris sokkal jobban érzi magát.

További érdekességek: http://bulvarvariete.blogspot.com/

válasz erre

wötchy | 2010. május 10. hétfő, 15:04
(nekem Mácsai még a közönségtalálkozó előtt azt mondta, hogy mindenképp meg akarják tartani az utolsó Apátlanult és minden bizonnyal fogják is! :))
válasz erre
előzmény: vivi #5870

Silvestra | 2010. május 10. hétfő, 01:42

:))))) Hát erre beneveztem volna! :))

Hú, és végre Tóték....!!!!!!!! "Háromszáz esztendeje várok a pillanatra!!!!"

:)))))))))))))))))))))))

Szereposztást nem tudunk még, ugye? Legyen Pali az őrnagy, könyörgöm.... könyörgöm.... :)))))

válasz erre
előzmény: vivi #5870

vivi | 2010. május 10. hétfő, 01:11

elmaradt, és egy nagyon jó közönségtalálkozó volt helyette. Nem tudni, hogy lesz e szeptemberben utolsó előadás, mert hát magyarországon a színházi rendszer az olyna, hogy májusban még csak halvány sugarak látszódnak a szeptemberből.

röviden ez történt:

Ma elment... See Moreünk az utolsó Apátlanokra, ami végül elmaradt Végvári Tamás betegsége miatt. Mácsai és a társulat úgy döntött ( és az ott maradt nézők számát tekintve, nagyon jól), hogy közönségtalákozóval orvosolják a dolgot. Kicsit döcögősen indult, de végülis egy másfél órás beszélgetés kerekedett belőle. Szó esett a következő bemutatóról, (Kihagyhatatlan) amely bulvár hírekre való improvizációból fog összeállni. Nem csak nézők, de a társulat is izgatottan várja, hogy mi fog kisülni az izgalmas kísérletből. Bemutató június 18-án. Mivel az előadás sikere körül nagy a rizikó, ezért egyelőre csak az idei évadban lesz látható, és ha működőképes akkor felveszik a jövőévi műsorba. Némi előzetes információt is megkaptunk a jövő évadi tervekről. Várható egy Tóték, egy Artur Miller darab, és Női Nyugat. Ez utóbbi a Thália Színház Stúdiójában kap helyet, mivel az Örkénynek sajnos nincs stúdiója. A társulat szívesen várja a felajánlásokat üres stúdiók betöltésére, de gazdag rokonokat is elfogadnak ajándékba és gondolkoznak azon, hogy próba és előadás között színészsimogatást szerveznek, a büfébe pedig bevezetik a színészcsemege árusítását. Ezenkívül Debreczeny Csaba munkát vállalna, énekelve főz avagy főzve énekel születésnapokra, névnapokra. Ilyen hangulatban zajlott az utolsó Apátlanul helyetti közönségtalálkozó, az ÖrkénySzínházban május 7-én.
A következő előadásuk pedig már most kihagyhatalannak tűnik.
válasz erre
előzmény: Silvestra #5869

Silvestra | 2010. május 8. szombat, 01:12

Jól hallom, varázsló emlegetődik itten? :)))) Hát.... én meg majd' kibújtam a bőrömből, csak hogy egyetlen egyszer, bármilyen kis kártyatrükkhöz kihívjon.... ember még így nem szuggerált színészt, mint én Palit eleinte a Marion. :)))) Marhára be voltam tojva, de mégis... annyira, de annyira szerettem volna kikeveredni a tábla elé... Mondjuk akkoriban mindenáron színésznő akartam lenni, most már persze letettem ezirányú terveimről. :D Szóval évekig semmi.... Aztán amikor már kvázi megkomolyodtam (ha-ha), és már egyáltalá nem érdekeltek a trükkök, no akkor sorozatban dolgoztattak. :) Szeretem most is az interaktív előadásokat, más a hangulata... Tény, hogy iszonyat erős koncentrációt igényel, pl. ez a Mario biztos nagyon strapás volt Palinak, igencsak észnél kell lenni. Meg a nézők többsége tényleg nem szereti, ha piszkálják, amikor ő éppen szórakozna. :))

Az az ominózus "lecsókolás" meg tényleg szenzációs volt, volt szerencsém a delikvens mögül figyelni azt a szentendrei jelenetet, már ha egyre gondolunk. :) hát csak lestem. :)))))

De az Örkényre visszatérve: mérget vennék rá, hogy nagyon jó lesz ez a nyári előadásuk, én már teljesen be vagyok sózva. :))

Viszont ma este a Múzeum körút verebei azt csiripelték, hogy elmaradt az utolsó Apátlanul.... csak nem beteg valaki?  nem is lesz helyette másik "utolsó előadás"?

válasz erre
előzmény: Borzacska #5862

vivi | 2010. május 8. szombat, 00:36

nagy kísérletbe kezdett az örkény. Bulvár hírekre fognak improvizálni, és abból csinálnak egy előadást. Június 18-án van a premier, aki kiváncsi egy kis csemegére, annak Kihagyhatalan!

egyébként a szinhaz.hu már a facebookon is...ott a kommentek között van még több info is!

válasz erre

Bernadett | 2010. május 5. szerda, 21:39
Csodálatos előadás volt. Amióta bemutatták, nagyjából kettőt hagytam ki, az összes többit láttam. Ilyen csak a Sirály előadással volt korábban, azt is minden hónapban megnéztem. Mindkét előadás elementáris hatással volt rám, és a sok-sok-sok-sokadik alkalommal is ugyanúgy "ütött". Imádtam . Biztos jó okuk van levenni a műsorról. Sajnálom, , hogy sosem kapta meg azt az elismerést, amit megérdemelne. A mai napig sem értem, miért ??????
válasz erre
előzmény: Áfonyka #5866

Áfonyka | 2010. május 5. szerda, 15:50

hiányozni fog.

nagyon szerettem.

válasz erre
előzmény: Bernadett #5865

Bernadett | 2010. május 4. kedd, 18:52

Nagy szívfájdalommal olvasom a hírt, hogy a pénteki Apátlanul előadás lesz az utoló és leveszik a műsorról.

CryCryCryCryCryCry

válasz erre

Bernadett | 2010. május 4. kedd, 18:50

Az Örkény Színház honlapjáról:

MŰSORVÁLTOZÁS
Elmarad az Örkény Színházban a ma esti
(2010. május 4.) Finito előadás!

Az Örkény István Színház tájékoztatja kedves közönségét, hogy a mai (2010. május 4-ei)Finito előadás betegség miatt elmarad.

Az előadásra megváltott jegyek május 12-ig visszaválthatóak vagy egy későbbi előadásra (május 14. és 27.) átválthatóak.

Megértésüket köszönjük, a kellemetlenségért elnézést kérünk.

válasz erre

kao | 2010. április 28. szerda, 23:06

off - januárban láttam a Spamelotot, Szervét tüneményes volt benne :))) és engem senki nem molesztált :) pedig "tűzközelből" néztem  és a Marion sem ért inzultus... egyébkéntis az a tapasztalatom, hogy a színészek (nyilván az átlagon felüli érzelmi intelligenciájuk által) határozottan fogékonyak a jelzéseinkre, általában a testbeszédünkalapján azért elég nagy biztonsággal kiszelektálják, ha valaki ennyire kívülálló akar maradni, mint én... és ők is - nagyon okosan! - inkább "a legkisebb ellenállás irányába" mennek. A minap pl. egy angol nyelvű előadáson szemezett velem már egy ideje a nézőket kihívó, megszólító színész, tudtam, hogy tervei vannak velem, pár kör és nekem annyi, de egy látókörön kívüli pillanatban felé bocsátott diszkért fejrázás elegendő volt, hogy vegye a lapot, nem jár jól velem, mert a produkció színvonalát kockáztatja. Egy ezred másoperc elég volt és úgymond továbbállt. :) Szóval, az szerencsére tényleg ritka, hoyg belmáasznak abab, aki enm akarja. Pár éve történt, hogy valahol konkrétan lecsókolták az egyik nézőt ---- erről akkoriban sokat írtunk itt, a fórumon, mégsem emlékszem már, ki tette :))))) - on    

válasz erre
előzmény: Borzacska #5862

Borzacska | 2010. április 28. szerda, 20:09

Jaaa! Az tényleg eredeti lenne :-)

Ne is emlegessük az interaktív színházat. Még mindig kiheverőfélben vagyok a kedvenc igazgatóm Varázslójából. Az első Mario-m nagyon-nagyon hosszú volt és azzal telt, hogy azon rimánkodtam, hogy hozzám ne szóljon, közelebb ne jöjjön :-)
(ha nem szereted a színpadi szereplést és véletlenül elvetődsz a Spamalotra, semmiképpen se ülj az elő sor egyes székébe :-)

válasz erre
előzmény: kao #5861

kao | 2010. április 28. szerda, 16:03

Nem az előadásra értettem és nem, hogy lehetne interaktív Jajjdehogyis! Sőt! kifejezetten kerülöm az olyan rendezésket, amikor dirketben be akarnak vonni... úúúúúúútálom ugyanis, ha zaklatnak színházi hóbortom (fény?)űzése közben, azaz, ha nem hagynak a sötétből "sunyin kukkolni".  :)))) Számomra a színház egy intimitás; mintha csak belesnék egy kulcslyukon egy történetbe vagy egy ember életébe - de nem akarom, hogy észrevegye a "Téma" vagy az "Hős", hogy "ott vagyok", mert akkro foszlik a mese, tűnik a varázs, akkor élből torzít az egész :)))) Még a szemkontaktus is zavar - mert NE hozzám, NE nekem tegye oda magát egy színész, hanem fel, az éterbe, aa mindenségnek, személytelenül... aztán majd én kihalászom magamnak, ami számomra érték belőle. Tudom, sokan nálamnál játékosabb szelleműek, egyre jobban dívik ez a módi, ez rendben is van - csak engem ne zaklassanak "élvezkedés" közben :)))) 

Tehát a blogra értettem, hogy lehetne tán lazább és interaktív, mert ha valójában is éles lenne még a bemutató előtt mondjuk a megjegyzések funkció, az talán hozzá is tenne esetleg a dolog pajkosságához :)))

válasz erre
előzmény: Borzacska #5860

Borzacska | 2010. április 28. szerda, 15:21

Isten ments!!! Már csak az hiányozna, hogy interaktív legyen :-)
Annyira kíváncsi vagyok már rá! Félek a felét érteni sem fogom, annyira távol áll tőlem ez a világ, de rossz nem lesz, az biztos!

válasz erre
előzmény: kao #5859

kao | 2010. április 28. szerda, 13:25

Kihagyhatatlan!

Az Örkény Színházban megkezdődtek a Kihagyhatatlan című produkció próbái. A Kihagyhatatlan című előadás témája és célja a szórakoztatás. Műfaja: bulvárvarieté, színészi improvizációkból születő jelenetek sorozata. A darabot a társulat improvizációinak felhasználásával írta és írja Tasnádi István, Várady Zsuzsa és Dömötör András.

A rendező Dömötör András a szerepelők, az Örkény Színház társulata: Bíró Kriszta, Csuja Imre, Debreczeny Csaba, Dömötör András, Für Anikó, Gálffi László, Hámori Gabriella, Kerekes Éva, Kerekes Viktória, Mácsai Pál, Máthé Zsolt, Pogány Judit, Polgár Csaba, Szandtner Anna, Takács Nóra Diána, Végvári Tamás és vendégeik: Gyabronka József, Mészáros Béla és Ficza István

Az előadás bemutatója 2010. június 18-án lesz!

http://bulvarvariete.blogspot.com/

válasz erre

Bernadett | 2010. április 28. szerda, 00:00

Az alábbi linken arról tudósítanak, hogy  a Sötétben Látó Tündér című könyv   "Az Év Gyermekkönyve-díj" egyik díjazottja. Azt hiszem, ez a hír igencsak ideillik a színház topikjába. Gratulálok Bagossy Lászlónak ezért a gyönyörű történetért és Takács Marinak, aki az illusztrációkat készítette!

Bagossy mesebeszédéből készült előadás is varázslatos. Nagyobbik gyermekem már négyszer látta, de amikor javasoltam, néznénk talán valami más gyermekeknek szóló előadást is, előbb azt kérdezte, "ebben a színházban nincs másik előadás gyerekeknek?"  A mseolvasáson kívül nincs-válaszoltam én. Mire azt mondta, akkor inkább szeretné mégegyszer ezt nézni. Ötödször! Elvarázsolta őt is rendesen! :))

http://csodaceruza.hu/?p=923

válasz erre