A III. PÉCSI ORSZÁGOS SZÍNHÁZI TALÁLKOZÓ DÍJAZOTTAI

2003. JÚNIUS 14.

A szakmai zsûri díjai:

Legjobb elõadás: Urs Widmer: Top Dogs
Rendezõ: Bagossy László
(Katona József Színház, Budapest)

Legjobb rendezés: Zsótér Sándor
Hans Henny Jahnn: Medea
(Radnóti Miklós Színház)

Legjobb nõi fõszereplõ: Csomós Mari
Hans Henny Jahnn: Medea
(Radnóti Miklós Színház)

Legjobb férfi fõszereplõ: Fekete Ernõ
Dosztojevszkij: Az idióta
(Katona József Színház, Budapest)

Legjobb nõi epizódszereplõ: Karna Margit
Agota Kristof: Nem fáj
(Szabadkai Népszínház)

Legjobb férfi epizódszereplõ: Haumann Péter
Dosztojevszkij: Az idióta
(Katona József Színház, Budapest)

Legjobb díszlet: Ambrus Mária
Hans Henny Jahnn: Medea
(Radnóti Miklós Színház)

Legjobb jelmez: Füzér Anni
Howard Barker: Jelenetek egy kivégzésbõl (Madách Kamara),
Dosztojevszkij: Az idióta (Katona József Színház, Budapest)

Legjobb dramaturg: G. Béres Attila - Sirokay Bori
Dés - Nemes: Valahol Európában
(Gárdonyi Géza Színház, Eger)

A MASZK Országos Színészegyesület színész zsûri díjai:

Legjobb férfi alakítás: Egyed Attila
Shakespeare: Vízkereszt vagy amit akartok
(Móricz Zsigmond Színház, Nyíregyháza)

Legjobb nõi alakítás: Udvaros Dorottya
Howard Barker: Jelenetek egy kivégzésbõl
(Madách Kamara)

A SÚGÓ díjai:

Legjobb 30 év alatti színésznõ: Széles Zita
Shakespeare: Vízkereszt vagy amit akartok
(Móricz Zsigmond Színház, Nyíregyháza)

Legjobb 30 év alatti színész: Gula Péter
John Steinbeck: Egerek és emberek
(Csiky Gergely Színház, Kaposvár)

A közönség zsûri díja:

Shakespeare: Vízkereszt vagy amit akartok
(Móricz Zsigmond Színház, Nyíregyháza)

A Baranya megyei önkormányzat díjai:

Legjobb társulat: Shakespeare: Vízkereszt vagy amit akartok
(Móricz Zsigmond Színház, Nyíregyháza)

Legjobb alakítás: Gáspár Sándor
Móricz Zsigmond: Úri muri
(Hevesi Sándor Színház, Zalaegerszeg)

2003. JÚNIUS 14.

A szakmai zsűri díjai:

Legjobb előadás: Urs Widmer: Top Dogs
Rendező: Bagossy László
(Katona József Színház, Budapest)



Legjobb rendezés: Zsótér Sándor
Hans Henny Jahnn: Medea (Radnóti Miklós Színház)

Legjobb női főszereplő: Csomós Mari
Hans Henny Jahnn: Medea (Radnóti Miklós Színház)



Legjobb férfi főszereplő: Fekete Ernő
Dosztojevszkij: Az idióta (Katona József Színház, Budapest)



Legjobb női epizódszereplő: Karna Margit
Agota Kristof: Nem fáj (Szabadkai Népszínház)



Legjobb férfi epizódszereplő: Haumann Péter
Dosztojevszkij: Az idióta (Katona József Színház, Budapest)



Legjobb díszlet: Ambrus Mária
Hans Henny Jahnn: Medea (Radnóti Miklós Színház)

Legjobb jelmez: Füzér Anni
Howard Barker: Jelenetek egy kivégzésből (Madách Kamara),
Dosztojevszkij: Az idióta (Katona József Színház, Budapest)

Legjobb dramaturg: G. Béres Attila - Sirokay Bori
Dés - Nemes: Valahol Európában (Gárdonyi Géza Színház, Eger)

A MASZK Országos Színészegyesület színész zsűri díjai:

Legjobb férfi alakítás: Egyed Attila
Shakespeare: Vízkereszt vagy amit akartok (Móricz Zsigmond Színház, Nyíregyháza)

Legjobb női alakítás: Udvaros Dorottya
Howard Barker: Jelenetek egy kivégzésből (Madách Kamara)




A SÚGÓ díjai:

Legjobb 30 év alatti színésznő: Széles Zita
Shakespeare: Vízkereszt vagy amit akartok (Móricz Zsigmond Színház, Nyíregyháza)

Legjobb 30 év alatti színész: Gula Péter
John Steinbeck: Egerek és emberek (Csiky Gergely Színház, Kaposvár)

A közönség zsűri díja:

Shakespeare: Vízkereszt vagy amit akartok (Móricz Zsigmond Színház, Nyíregyháza)

A Baranya megyei önkormányzat díjai:

Legjobb társulat: Shakespeare: Vízkereszt vagy amit akartok (Móricz Zsigmond Színház, Nyíregyháza)

Legjobb alakítás: Gáspár Sándor
Móricz Zsigmond: Úri muri (Hevesi Sándor Színház, Zalaegerszeg)