Kolibri Fesztivál - 2003. augusztus 30-31.




A XII. Nemzetközi Kolibri Fesztivál programja

2003. augusztus 30-31.


Augusztus 30. szombat


10 óra Vásári Attrakciók - ORT-IKI Bábszínház - Debrecen

gólyalábas szabadtéri produkció

10.30 Benedek Elek: Mirkó királyfi - Térszínház - Budapest

szabadtéri produkció

11.05 Fesztiválmegnyitó

Köszöntőt mond: Verók István, Terézváros polgármestere

11.10 Néder Norbert: A lóvá tett kupec -Ládafia Bábszínház - Biatorbágy

szabadtéri produkció

11.50 Szabó Attila: Fehérlófia - Keljfeljancsi Komédiás Kompánia - Románia

szabadtéri produkció

12.40 Játék Dávid királyról - ORT-IKI Bábszínház - Debrecen

szabadtéri produkció

14 óra Jaan Kross - Kutchera Judit - Békés Pál: Marcipánmester - Kolibri

Színház Dajka Margit Színész- és Bábszínészképző Stúdió - Budapest

szabadtéri produkció

15 óra Pulchinella története - Il Cantoro di Polchinella - Olaszország

szabadtéri produkció

15.55 Fesztiválmegnyitó

Köszöntőt mond: Schiffer János, Budapest főpolgármester-helyettese

16 óra Bábok kötélen - Pavel Vangeli - Cseh Köztársaság

szabadtéri produkció

16.50 Vitéz László és a többiek - Kemény Henrik - Budapest

szabadtéri produkció

17.30 Tombola

17.40 Laci királyfi - Márkus Színház - Pécs

szabadtéri produkció

18.35 W. A. Mozart: Szöktetés a szerájból - Kolibri Színház - Budapest

színházterem

20.40 Fesztivál-megbeszélés


Vezeti: Szűcs Katalin kritikus, beszélgetőtárs: Kiszely Ágnes rendező


Augusztus 31. vasárnap


10 óra Középkori gyermekjátékok - Kolibri Színház Dajka Margit Színész- és Bábszínészképző Stúdió - Budapest

szabadtéri produkció

11 óra A vitéz szabólegény - Georgi Szpaszov - Bulgária

szabadtéri produkció

11.50 Felszeghy Tibor: Hupikék Péter - Fabula Bábszínház - Budapest

szabadtéri produkció

12.40 Zalán Tibor: Paprika Jancsi visszatér - Bartha Antal - Göd

szabadtéri produkció

14.10 A. A. Milne: Micimackó - Huzavona Társulat - Budapest

szabadtéri produkció

15.05 Jonathan Swift: Gulliver kalandjai - Kilkis Puppet Theatre - Görögország

színházterem

16.10 Móra Ferenc - H. Nagy Katalin: Csicseri történet - Bóbita Bábszínház - Pécs

szabadtéri produkció

16.45 Tombola

16.50 Angyalbárányok - Árgyélus Színház - Szlovákia

szabadtéri produkció

18 óra Sera Moore Williams: A mi fiunk - Kolibri Színház - Budapest

színházterem

19.20 A Michel Indali - díj átadása

19.30 Fesztiválzáró megbeszélés

vezeti: Szűcs Katalin kritikus, beszélgetőtárs: Szívós Károly bábszínész-rendező

színházi előcsarnok


AZ ELŐADÁSOK KÖZÖTT A KOLIBRI HARSONA QUARTETT MUZSIKÁL

A BELÉPÉS DÍJTALAN, MINDENKIT SZERETETTEL VÁRUNK!


Helyszín: VI. kerület, Jókai téri játszótér és a Kolibri Színház épülete

Műsorvezetők: Kolibri Hölgy: Török Ágnes, Kolibri Úr: Szívós Károly


A FESZTIVÁL FŐVÉDNÖKEI:

Hiller István, a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztere

Schiffer János, Budapest Főváros Főpolgármester-helyettese

Verók István, Terézváros polgármestere


TÁMOGATÓINK

Nemzeti Kulturális Örökség Minisztérium - Budapest Főváros Önkormányzata

Nemzeti Kulturális Alapprogram


A műsorváltoztatás jogát fenntartjuk!


Eső esetén minden programot a színházteremben és az előcsarnokban tartunk.

(Ebben az esetben időpontváltozások lehetségesek!)