Sziget - Színház és Táncsátor

Elkezdõdött a Sziget: és vele a Színház- és Táncsátor programja is.
Kattintson a program megtekintéséhez!

Ez a helyszín ma már egy különálló Színházi Fesztiválként is megállná a helyét. Naponta több előadás: hagyományos színházi produkciók, táncszínházi előadások, operabemutatók - kényes ízléssel és szakmai gondossággal válogatva a legjobb magyar és külföldi produkciók közül. A szervezők évek óta nem csak az értékek közvetítését, hanem létrehozását is célul tűzték ki: már hagyomány, hogy évente egy-egy, a Sziget Fesztivál részére készült produkció is szórakoztatja az értő közönséget.

Előadások:
Szerda (augusztus 4.)
20:00 Mupaku

21:00 Androgün - Kuthy Ágnes árnyjátéka

22:30 Le Vertige du Papillon

24:00 Circa

Csütörtök (augusztus 5.)
20:00 ZENE - Tisztelet Janek Józsefnek
A dunaújvárosi BARTÓK KAMARASZÍNHÁZ ÉS MŰVÉSZETEK HÁZA előadásában.

20:30 Szemétre a vénasszonnyal!
A budapesti STÚDIÓ "K" előadásában.

21:45 Tradicionális dervis táncok és zene

24:00 Arab-Izraeli táncest

Péntek (augusztus 6.)
20:00 A pentelei önkéntes tűzoltó egylet ritmikus sportgimnaszitkai bemutatója (nagyon éles helyzetben)
A dunaújvárosi BARTÓK KAMARASZÍNHÁZ ÉS MŰVÉSZETEK HÁZA előadásában.

21:00 The story of mind, messages of songs (A tudat története, a dalok üzenetei)

22:30 Near Life Experience

24:00 Tup Tup

Szombat (augusztus 7.)
20:00 Rumi László: STILT!
A gólyalábas fenegyerek Szigetre készült performance-a.

21:00 Everyman (zenés játék 1 részben)

22:30 AtaXia

24:00 A kárhozat zsoltára

Vasárnap (augusztus 8.)
20:00 Klono topeng alus
A Kortárs Táncszínházi Egyesület estje I.

21:00 44 FEET
A budapesti SZÍNHÁZ- ÉS FILMMŰVÉSZETI EGYETEM (ÓDRY SZÍNPAD) előadásában.

22:30 KáOsz (Carmen, hétszer)
A budapesti FRENÁK PÁL TÁRSULAT előadásában.

24:00 A Kortárs Táncszínházi Egyesület estje II.
1. Pataky Klári: Hull az elsárgult levél... (5 perc)
2. Hód Adrienn: Szemérem
3. Fehér Feri: Medusa Piercing
4. Széphegyi Szilvi: Kacor

Hétfő (augusztus 9.)
20:00 Méhek
A budapesti MILLENÁRIS RENDEZVÉNYKÖZPONT előadásában.

21:00 A Kortárs Táncszínházi Egyesület estje III.
1. Nagy Andrea: Mágneses mező
2. TranzDanz: Sziklarajzok

22:30 Tahaman

24:00 Purcell piknolepszia (opera)
A budapesti MILLENÁRIS RENDEZVÉNYKÖZPONT előadásában.

Kedd (augusztus 10.)
20:00 Vívóleckék

21:30 Táncterápia (táncelőadás)
A budapesti BOZSIK YVETTE TÁRSULAT előadásában.

22:30 Lajkó Félix és bandája koncertje

24:00 Szindbád (táncelőadás)
A budapesti KÖZÉP-EURÓPA TÁNCSZÍNHÁZ előadásában.