7. Zsidó Nyári Fesztivál

A Fesztivál már megalapítása óta azon munkálkodik, hogy bizonyítsa a kultúrák híd szerepét, keresse azokat a motívumokat, amelyek a népek közös gondolkodását az egyetértését és jövendõ együttes boldogulását szolgálja. A program tematikus, egymásra épülõ, egymást erõsítõ elemekbõl áll, s a kultúra széles körére terjed ki (komoly és könnyûzenei, képzõmûvészeti - színházi, könyvnapok valamint film, kiállítások stb).

Jegyvásárlás



A Fesztivál már megalapítása óta azon munkálkodik, hogy bizonyítsa a kultúrák híd szerepét, keresse azokat a motívumokat, amelyek a népek közös gondolkodását az egyetértését és jövendő együttes boldogulását szolgálja. A program tematikus, egymásra épülő, egymást erősítő elemekből áll, s a kultúra széles körére terjed ki (komoly és könnyűzenei, képzőművészeti - színházi, könyvnapok valamint film, kiállítások stb). Mindezt az ökumenikus befogadás és megszólaltatás jegyében, mindenkihez szólva.

A zsidó kultúra lehet az egyik ilyen összekötő kapocs, hiszen az emberi civilizációnak egyik alapköve. Ugyanakkor a kultúra az egyik, ha nem egyetlen eszköz a globalizáció folyamatában, ami a nemzeti öntudatot, önbecsülést és népek-nemzetek egymás iránti tiszteletét szolgálja. A Fesztivál nevéből idén már "hiányzik" a Budapest szó, hiszen 6 vidéki városban rendezvények, események voltak ezen programon belül.

forrás: www.jewishfestival.hu




PROGRAM


2004. augusztus 28. (szombat)
Dohány utcai Zsinagóga - 21 óra
Nyitóprogram
- Ankor izraeli gyermekkórus
- Kincses Veronika
- Öröm és Bánat concertino fuvolára és vonós zenekarra Elie Wiesel
tiszteletére - zeneszerző Wolf Péter
- Liszt Ferenc Kamarazenekar
- Spitzer Sára hegedűművész

Jegyvásárlás

2004. augusztus 29. (vasárnap)
Dohány utcai Zsinagóga - 19 óra
Haydn: Teremtés oratórium
- Adrea Lauren Brown (Gabriel)
- Donat Havar (Uriel)
- Anna Virovlansky (Éva)
- Friedmann Röhlig (Ádám, Raphael)
- Daniel Grossmann (karnagy)
- Óbudai Kamarakórus
- Corvinus Zenekar

Jegyvásárlás

2004. augusztus 30. (hétfő)
Dohány utcai Zsinagóga - 19 óra
Amadinda együttes koncertje

ÁB-AEGON Biztosító Székháza (IX. Üllői út 1.) – 19 óra
Goldmark szonátaest
- Fenyő Klára (hegedű)
- Rohmann Imre (zongora)

Jegyvásárlás

2004. augusztus 31. (kedd)
Dohány utcai Zsinagóga - 20 óra
Varnus Xaver koncertje - Beethoven IX. szimfóniája orgonára és fúvós zenekarra
Közreműködik: Kincses Veronika és az Ewald Rézfúvós Kvintett

Olasz Kultúrintézet - 19 óra
Lucidarium zenei együttes koncertje - olasz zsidó reneszansz zene

Uránia Nemzeti Filmszínház - 20 óra
Yoshke (Jiddis Színház) Sabbathsong Klezmer Band koncertje

Jegyvásárlás

2004. szeptember 1. (szerda)
Dohány utcai Zsinagóga - 19 óra
Klezmer Koncert - A Budapest Klezmer Band és a Hot Pstromi együttesből Yale Strom és Elizabeth Schwartz közös koncertje
Előzenekar: Voce d´Amore Klarinét Zenekar

Gerbeaud TheÁtrum - 20.30 óra
Valcer- és operettest

Jegyvásárlás

2004. szeptember 2. (csütörtök)
Dohány utcai Zsinagóga - 19 óra
Halevy: A zsidónő
- Tokody Ilona
- Klein Ottokár
- Alexei Tanovitski
- Cleo Mitilineou
- Leo Marian Vodička
- Szombathelyi Szimfonikus Zenekar
- Antal Mátyás (karnagy)
- Nemzeti Énekkar
- Pál Tamás (karmester)

Spinoza Ház - 19 óra
Dallamvarázs (Jiddis dalok) - Klein Judit és Goldberg Róbert estje

MTA Kongresszusi Terme - 19.30 óra
"Ensemble Europe" Kamarazenekari Együttes koncertje

Jegyvásárlás

2004. szeptember 4. (szombat)
Dohány utcai Zsinagóga - 21 óra
Gershwin-est
- Marton Éva
- Kovács László
- Miskolci Szimfonikus Zenekar

Spinoza ház - 20.30 óra
Zsidó mesék - az Almemor színház előadása

Jegyvásárlás

2004. szeptember 5. (vasárnap)
Dohány utcai Zsinagóga - 19 óra
Kántor Koncert - Jeruzsálemi Kántor Kórus

Madách Kamara - 19 óra
Arthur Miller: Alku

Scheiber Sándor Általános Iskola és Gimnázium évfordulója
10-20 óráig (egésznapos program)

Spinoza ház - 20.15 óra
Zsidó mesék - az Almemor színház előadása

Gerbeaud TheÁtrum - 20.30 óra
Valcer- és operettest

2004. szeptember 6. (hétfő)
Caprice International (Szentendre) - 19 óra
Duna Gyöngye divatbemutató és ékszershow

Jegyvásárlás