Kisebbségi Színházak Kollokviuma 2005

Kisebbségi Színházak Kollokviuma - 2005, május 20 - 28, Gyergyószentmiklós; szervezõ Figura Színház

május 20., péntek
19.00 Marosvásárhelyi Nemzeti Színház -
Tompa Miklós Janusz Glowacki: A negyedik nővér
(r. Alexandru Colpaci) Nagyszínpad

május 21., szombat
19.00 Nagyváradi Állami Színház Szigligeti Társulat Henry Fielding: Tom Jones (r. Pinczés István) Nagyszínpad

május 22., vasárnap
19.00 Szebeni Német Színház Aki Kaurismaki: Bérgyilkost fogadtam
(r. Radu Alexandru Nica) Nagyszínpad

május 23., hétfő
13.00 Figura Stúdió Színház Csehov: Lakodalom
(r. Florin Vidamski) Nagyszínpad

május 23., hétfő
19.30 Székelyudvarhelyi Tomcsa Sándor Színház Shakespeare: Szeget szeggel
(r. Alexadnru Berceanu ) Nagyszínpad

május 24., kedd
19.00 Temesvári Állami Német Színház Marius von Mayenburg: Lángarc
(r. Radu Alexandru Nica) Nagyszínpad 

május 24., kedd
21.00 Temesvári Csiky Gergely Színház Paul Foster: TükörDuett(r. Vadas László) Korona

május 25., szerda
17.00 Csíki Játékszín Madách Imre: Az ember tragédiája
(r. Gavril Pinte) Nagyszínpad

május 26., csütörtök
19.00 Kolozsvári Állami Magyar Színház Pirandello: Öltöztessük fel a mezteleneket (r. Bocsárdi László) Nagyszínpad

május 27., péntek
19.00 Bukaresti Állami Zsidó Színház Mario Diament: Ruth könyve
(r. Moshe Yassur) Nagyszínpad

május 28., szombat
18.00 Sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színház Euripidész: Médeia
(r. Mihai Maniutiu) Nagyszínpad

május 28., szombat
20.00 Díjkiosztó GÁLA  Nagyszínpad

Kísérőprogram

 
1. május 22., vasárnap

21.00 Figura Stúdió Színház Infinitivusz.... (r. Barabás Árpád) Figura Galéria

2. május 25., szerda
20.00 Marosvásárhelyi Színművészeti Egyetem - Szentgyörgyi István Tagozata Roland Schimmelfening: Az arab éjszaka
(r. Szabó Máté) Korona

 
3. május 25., szerda
22.00 Marosvásárhelyi Színművészeti Egyetem – Szentgyörgyi István Tagozata Heinrich von Kleist: Amphitryon
(r. Hargitai Iván) Nagyszínpad

4. május 26., csütörtök
21.00 Kolozsvári Színművészeti Tanszék Gorkij: A nap fiai
(r. Zakariás Zalán) Művelődési Központ 40-es terem

5. május 26., csütörtök
23.00 Szabó Tibor és az Equinox együttes Nosztalgia-koncert 

6. május 27., péntek
10.00 és 11.00 Ariel Színház - Marosvásárhely Hans Christian Andersen : Tűmese
(r. Barabás Olga) Nagyszínpad
7. Bartha József színházi plakátjai - kiállítás


A szervezők a műsorváltoztatás jogát fenntartják!