Antifesztivál zárja a második Kultucca® évadot

Budapest, 2005. október 5. - Harmadszor gyûlnek össze a folyóiratok szerzõi és szerkesztõi, valamint az olvasók és a filmrajongók a Ráday utcai kávéházakban, hogy hozzájuk méltó módon ünnepeljenek.  Manapság egy fesztivál hangos, botrányos és provokatív, azonban az FFF amolyan csendes-ülõs, beszélgetõs fesztivál. Október 7-e és 9-e között a Kultucca® 4 kávéházába 30 folyóirat írói és szerkesztõi várják beszélgetõtársaikat, hogy szót ejtsenek mûvészetrõl, tudományról, társadalomról, történelemrõl, nõkrõl, férfiakról, épületekrõl, lakásokról, ételekrõl, italokról.

 A tavalyi évhez hasonlóan Dettre Gábor válogatásában és szervezésében rövid-, dokumentum- és animációs filmeket láthatnak az érdeklődők. Összesen 5 helyszínen több mint 70 órányi film forog majd!

A III. Filmes és Folyóirat Fesztivál mindamellett, hogy remekül ötvözi beszélgetésekkel, vitákkal, kerekasztalokkal, felolvasásokkal teli kávéházi és a folyóirat kultúrát, igyekszik megtalálni az utat a nagyközönség felé. Olyan populáris témákat magas színvonalon megjelenítő folyóiratok is szerepelnek a programban, mint a Gusto gasztronómiai magazin, vagy a most először bemutatkozó The Room - Fashion and Art magazin.
Dettre Gábor filmválogatásában idén többek között Vészi János vagy Varga Ágota dokumentum filmjeit tekinthetjük meg. Válogatást láthatunk a Busho rövidfimfesztivál munkáiból, az animáció rajongóit pedig Gyulai Líviusz és a Varga Stúdió rajz- és animációs filmjei várják. A "kincsestárból" előkerülnek a Pesty Fekete Doboz és a Duna Műhely filmjei, rövidfilmjei.

Az FFF egyik szervezője, Kemény Vagyim, aki egyben a Café Babel folyóirat főszerkesztője szerint az egyik legizgalmasabb szellemi kihívás másokkal együtt gondolkodni, ezért öröm - a hátráltató körülmények ellenére - lapokat készíteni. A fesztivál alkalmával ezt az örömet igyekeznek megosztani másokkal. "Köszönettel tartozunk Hajdú Zitának és Szőllős Melindának, akiknek köszönhető, hogy ez a számunkra oly kedves fesztivál valósággá vált, és méltó módon zárja a Kultucca-szezont."

 

További információ                                       
Balla Orsolya                                                                                          
Avantgarde Group
e-mail: orsolya.balla@avantgardegroup.hu
telefon: 476-3532

 

Filmes és Folyóirat Fesztivál
2005. október 7-8-9.

Ez egy antifesztivál. 
Egy fesztiváltól azt szoktuk meg, hogy hangos, botrányos, provokatív, hogy kapkodjuk a fejünket a sok látványos eseménytől.
A miénk nem ilyen. A miénk csendes-ülős, beszélgetős. Ezért szeretjük. Mert beszélgetni jó. Értelmes dolgokról értelmes emberekkel még jobb.
A fesztiválunk ezt az egyszerű tényt ünnepli, igaz, három napon át.

Mi, akik belevágtunk a szervezésbe, úgy gondoljuk, hogy az egyik legizgalmasabb szellemi kihívás másokkal együtt gondolkodni, írni, olvasni, megbeszélni egymás szövegeit, új szerzőket felfedezni vagy régieket másként értelmezni, vagyis folyóiratot alkotni. Ezért minden hátráltató körülmény ellenére öröm a lapjainkat készíteni - és ezt az örömöt szívesen megosztjuk másokkal is. Ez a szellemi lelkesedés mozgatja azt a pezsgő magyar folyóirat-kultúrát, aminek keresztmetszetét mutatja be a fesztivál.

Harmadszor gyűlnek össze a folyóiratok a Ráday utcai kávéházakban, hogy olvasók, szerzők, szerkesztők együtt beszélgessenek művészetről, tudományról, társadalomról, történelemről, nőkről, férfiakról, épületekről, lakásokról, ételekről, italokról, meg ki tudja felsorolni, mi mindenről. Konkrétan ez a füzet tudja felsorolni: a részletes programban reményeink szerint mindenki talál olyan témákat, amikről szívesen beszélget és/vagy hallgat meg másokat.
A tavalyihoz hasonlóan Dettre Gábor válogatásában és szervezésében rövid- és dokumentumfilmek teljesítik ki a kulturális élményt.

Megtisztelő, hogy az idei Ráday KultuccaŽ rendezvénysorozat záróeseménye lehetünk.

Kemény Vagyim,
a fesztivált szervező Café Bábel főszerkesztője  

 

Folyóirat Fesztivál Program:

Október 7. péntek

Jaffa Café (1092 Bp., Ráday u. 39.)
17-18   A Litera.hu estje.
18:15-19:15  Az Octogon folyóirat estje.
19:30-20:30 "Nézzünk a pohárnak..., de ne csak a fenekére!" - rendhagyó borkóstoló a GUSTO-val. "Ízek, BOROK (finomak!), emberek".
 A szerkesztőség vár Mindenkit egy kedélyes koccintásra! A házigazda: Szily Nóra.

Castro Bistro (1092 Bp., Ráday utca 35.)
17-18 A Café Bábel folyóirat estje, vendég: Miklósi Zoltán, politikai filozófus
Téma: az Újságombudsman
18:15-19:15  A Balkon folyóirat estje.
19:30-20:30 Kerekasztal-beszélgetés az Amaro Drom Roma Lap (Utunk) és a roma sajtószabadság témájában.
Meghívott vendégek: Amaro Drom szerzői, és interjú alanyai

Fotocella (1092 Bp., Ráday u. 17.)
17-18 Az Esély folyóirat estje. Havasi Éva - 2005/4-es számba megjelent tanulmánya- A transzferjövedelmek szerepe a szegénység csökkentésében.
Lévai Katalin (alapító főszerkesztő) az EU munkatársa.
Szász Anna búcsúzik az Esély olvasóitól.
Dávid Beáta a Magyar Valóság - ban megjelent cikke.
Az Esély társadalom - és szociálpolitikai folyóirat munkatársai.
18:15-19:15  Az Egyenlítő folyóirat estje.

La Mancha (1092 Bp., Ráday u. 34.)
17-18 A Criticai lapok estje. "Szükség van-e ránk?" Olvasók, alkotók, szerzők, szerkesztők találkozója, az új szám bemutása.
18:15-19:15 A Metropolisz folyóirat estje:
- a Metropolis filmelméleti és filmtörténeti folyóirat bemutatkozása
- beszélgetés Wong Kar-Wai-ról a szerkesztőkkel
- meglepetés rövidfilm
19:30-20:30  A Filmvilág estje: Hajdu Szabolcs: Fehér tenyér
Pálfi György: Taxidermia
Beszélgetés az alkotókkal, részletek vetítése a készülő játékfilmekből.


Október 8. szombat

Jaffa Café (1092 Bp., Ráday u. 39.)
17-18 A BUKSZ folyóirat estje: beszélgetés a 2005. nyári és őszi számában megjelent tanulmányok alapján a szerkesztők, a bírálók és a megbíráltak között.
18:15-19:15  A Thalassa folyóirat estje:
Beszélgetés a folyóirat legfrissebb számáról - József Attila: hatások és párhuzamok - szerzőkkel és szerkesztőkkel. A szám tanulmányai tükrözik az utóbbi években megindult kutatásokat József Attila és a pszichoanalízis sokszálú kapcsolatáról, a sok vitát kiváltó publikációk (pl. a Szabad-ötletek jegyzéke) hatásáról, a poétikai önteremtés és személyesség kérdéseiről, illetve József Attila kapcsolatairól költőtársaival és analitikusaival. A beszélgetés tervezett résztvevői: Erős Ferenc, Bókay Antal, Hárs György Péter, Valachi Anna, Borgos Anna, Papp Orsolya, Varga Zoltán, Zsák Judit.
19:30-20:30  A The Room - Fashion and Art magazin bemutatkozása.

Castro Bistro (1092 Bp., Ráday utca 35.)
17-18 A KisTáska estje: Beszélgetés a folyóiratok szerepéről és elterjedéséről meglepetésvendégekkel.
18:15-19:15 A Replika folyóirat estje. "Kiborgok egymás közt - A társadalomtudományok lehetőségei a technológiai fejlődés határán." A Replika 51-52. számának bemutatója.
Király Gábor blokkszerkesztővel Boros Csaba beszélget.
19:30-20:30 A Liget folyóirat estje Olvastam, költőtárs... címmel: a folyóirat állandó szerzői beszélnek egy-egy tetszés szerint választott, Ligetben megjelent műről. A felolvasásokat játék és beszélgetés kíséri.

Fotocella (1092 Bp., Ráday u. 17.)
17-18   A Múlt és Jövő folyóirat estje.
18:15-19:15 A Rubicon folyóirat estje a boszorkányság- neoboszorkányság témájában, házigazda: Rácz Árpád és Klancziay Gábor.


La Mancha (1092 Bp., Ráday u. 34.)
17-18 A Lettre folyóirat estje:
Bódis Kriszta író-filmrendező Lettre-szerzővel beszélget Karádi Éva szerkesztő a lap női számáról, nőkről, életről és irodalomról. Filmbejátszás a "Rabszolgavásár" c. filmből.
18:15-19:15 A Szoc.reál "Összeesküvés-elmélet" című számának lapbemutatója
meglepetésvendéggel.
19:30-20:30  A Médiakutató folyóirat estje.

Október 9. vasárnap

Jaffa Café (1092 Bp., Ráday u. 39.)
17-18   Az irodalom visszavág folyóirat estje.
18:15-19:15  A Vulgo folyóirat estje.
19:30-20:30 A Zsöllye folyóirat estje. Lajos Sándor főszerkesztő elmeséli, hogyan alapított színházi folyóiratot és miért bánta meg, ezt követően az érdelődők a jövőről kérdezhetik őt, ő pedig az érdeklődőktől kérdez ugyanerről.

Castro Bistro (1092 Bp., Ráday utca 35.)
17-18 Csütörtök du. művészeti folyóirat alkotóinak felolvasása és vetítése.
18:15-19:15  A Századvég folyóirat estje.
19:30-20:30 "És nemzetközivé lesz..?" - Baloldaliság egy globalizálódó világban címmel az Eszmélet folyóirat kötetlen beszélgetést szervez a szerkesztőség tagjaival.

Fotocella (1092 Bp., Ráday u. 17.)
17-18   Az Artmagazin estje "Használati utasítás műtárgyakhoz" címmel.
18:15-19:15 KedvencEX: beszélgetés az EX Symposion szerkesztőivel kedvenc
írásokról, szerzőkről, folyóirat-számokról. Résztvevők: Balázs Attila,
Bozsik Péter, Józsa Márta, Mesés Péter, Szilágyi Zsófia.
 19:30-20:30  A Holmi folyóirat estje.


Filmes Fesztivál Program:

FILMES HÁZ

2005.10.07. Péntek:
VÁLOGATÁS VÉSZI JÁNOS DOKUMENTUM FILMJEIBŐL

17:00 Márianosztrai emlék /59p./
18:00 Ami marad utánunk /60p./
19:00 Börtönfeleségek /55p./
20:00 Glory,Glory, Halleluja /25p./
20:30 Spionok, Európa Kiadó /56p./

2005.10.08. Szombat:
SIKLÓSI SZILVESZTER VÁLOGATOTT DOKUMENTUM FILMJEI

16:00 Tanácselnök a forradalomban /45p./
16:50 Jesszefa /30p./
17:25 Ritter napja /45p./
18:15 Az igazi Mao /60p./
19:15 Elhajított emberek /60p./
20:20 Ahogy a Széll család él /64p./
21:10 A Rudi élete /30p./

2005.10.09. Vasárnap
VARGA ÁGOTA VÁLOGATOTT DOKUMENTUM FILMJEI

16:00 Porrajmos /95p./
17:40 Csinto  /28p./
18:10 Szeretlekek /52p./
19:10 Leszármazottak /97p./
20:50 A költőnő és a bányász /70p./


PÁRIZS,TEXAS


2005.10.07. Péntek
VÁLOGATÁS A BUSHO RÖVIDFILM FESZTIVÁL FILMJEIBŐL
IN ENGLISH  /angol nyelven vagy eredeti nyelven, angol felirattal/
17:00-18:00
1. blokk

Zapfenstreich / Last order (8'20")
Dir.: Claire Walka (fiction, 2004, Germany)
Cúilín Dualach / Backwards Boy (12')
Dir.: Nora Twomey (animation, 2004, Ireland)
Friends  (13')
Dir.: Klemens Czyzydlo (fiction, 2005, Ireland)
A baba / The Doll (8')
Dir.: V. Nagy Attila (experimental, 2003, Hungarian)
Az utolsó vetítés / The last screening (6')
Dir.:V. Nagy Attila (experimental, 2003, Hungarian)
Musca / Musca (7'50")
Dir.: Ariane Mayer (experimental, 2005, German)
Urban flows (3'40")
Dir.: Philip Fricker (experimental, 2005, Germany)

18:00-19:00
2. blokk

Önarckép / Autoportrait (6'30")
Dir.: Prikler Mátyás (fiction, 2004, Slovakia)
Tulák Zachráncem / Bum the Saviour (6')
Dir.: Jirí Diviš (experimental, 2004, Czech Republic)
Cross (1')
Dir.: Alexander Kakavas (fiction, 2004, Greece)
Sablonok / Stereotypes  (10')
Dir.: Nagy Anikó (fiction, 2005, Hungary)
Nur 60 Sekunden?/ Only 60 Seconds? (1')
Dir.: Inna Knaus (experimental , 2003, Germany )
Ez itt én vagyok / This is me, here (4')
Dir.: Tamás Lehoczky (fiction / experimental, 2002, Hungary)
Uzes quintet / Uzes Quintet  (26')
Dir.: Catherine Maximoff (fiction, 2004, France)
The first day of the winter /A téli első napja  (2')
Dir.: Ducki Tomek (Animation, Lengyelország)

19:00-20:00
3. blokk

Szabadítsátok ki Willyt! / Free Willy! (40')
Dir.: Molnár Csaba (fiction, 2004, Slovakia)
Budapesti neonok, avagy a szocializmus fénykora / Neonlights of Budapest or the "Bright" Socialist Era (5')
Dir. Simonyi Balázs (experimental, 2004, Hungarian)
Philine & Phyllis (4'20")
Dir.: Claire Walka (fiction, 2004, Germany)
Mali Pera és a XXI. század / Mali Pera and the XXI.th century  (1' 20")
Dir.: Igor Lazin (experimental, 2003, Serb)

Mali Pera és a disznóhús / Mali Pera and the pork sausage  (2' 30")
Dir.:Igor Lazin (experimental, 2003, Serb)
STOP!  (6')   
Dir.: Mathijs Geijskes (Fiction, Holland)

20:00-21:00
4. blokk

Liebessüchtig / Love addiction  (5')
Dir.: Olaf Hermann (fiction, 2004, Germany)
Masterpiece /Mestermű (21')
Dir.: Teruyuki Tsujita (fiction, japanese)
Megkísértés / Temptation  (5')
Dir.: Kovács István (fiction, 2003, Hungary)
OBJECT No. 2023/187 (11')
Dir.: Philip Fricker (fiction / experimental, 2004, German)
Die Maid von Hilltop Manor / The Maid of Hilltop Manor  (17' 30")
Dir.: Andreas Dahn (fiction, 2004, Germany)

21:00-22:00
5. blokk

Utcafront / Street-side  (5')
Dir.: Pataki Gábor, Kiss László (animation, 2005, Hungary)
Kr.u. / A.D.  (6')
Dir.: Pataki Gábor, Kiss László  (Animation, 2005, Hungary)
Desastre / Disaster  (22'40") hosszú a szöveg
Dir.: Jay  Field (fiction, 2004, Canada)
No stop / No stop  (3'30")
Dir.: Zsigmond Orsolya (fiction, 2003, Hungary)
Aqua-Run  (5')
Dir.: Mester Ákos és Végh Zoltán (2004, Hungary)
Vendég / Guest  (6')
Dir. Arany Gold Zoltán (experimental, 2005, Hungary)
Jegenyéket hajlít az Északi szél / Poplars  (8')
Dir.:Szalai Tibor (experimental, 2004, Hungary)

2005.10.08. Szombat
VÁLOGATÁS A BUSHO RÖVIDFILM FESZTIVÁL FILMJEIBŐL
IN ENGLISH
/angol nyelven vagy eredeti nyelven, angol felirattal/
16:00-17:00
6. blokk

Urine /Vizelet (8'20")
Dir.:Demeter Lóránt (experimental , 2004, Hungary)
Royal flush  (16'40")
Dir.:Demeter Lóránt (fiction, 2004, Hungary)
Polski Western / Polisch Western  (3')
Dir.:Joanna Ewa (animation , 2002, Poland )
Gold /Arany (10')
Dir.:Rachel Davies (experimental, 2004, UK)
Bárány / Lamb  (6'50)
Dir.:Dudás Miklós (experimental, 2004, Hungary)
Ich / Feel X  (15')
Dir.:Philipp Batereau (iction, 2004, Germany)

17:00-18:00
7. blokk

Milenci / The Lovers  (9')
Dir.:Peter Kocan (Slovakia)
Hovoriace Hlavy / Talking Heads  (6'10")
Dir.:Viera Cákanyová (experimental , 2005, Szlovákia)
Zero off Film / Zero off Film  (15'20")
Dir.:Paul Wiersbinski (experimental, 2005, Germany)
Az ajtón túl / Through the Door  (5')
Dir.:Hatvani Balázs (fiction, 2003, Hungary)
Kontraszt / Contrast  (5')
Dir.:Deák Péter (2005, Hungary)
A 639. baba / Doll No. 639  (15')
Dir.:Dési András György (fiction, 2005, Hungary)
The day after yesterday  (1'25")
Dir.:Claire Walka (experimental, 2004, Germany)

18:00-19:00
8. blokk

Jó tett helyébe / Good turn deserves another  (5'30")
Dir.:Schneider Ákos (fiction, 2005, Hungary)
(terep)SZEMLE / Location Scouting (11')
Dir.:Balázs Simonyi, Barnabás Tóth (2004, Hungary)
Folyékony diszfázia / Fluent Dysphasia (16')
Dir.:Daniel O'Hara (fiction, 2004, Ireland)
Herr Kameramann / Mr. Camera man  (10'45)
Dir.:Paul Wiersbinski (experimental, 2004, Germany)
28% (12')
Dir.:Nagy Anikó (fiction, 2005, Hungary)
Velem vicc projekt / Joke with Me Project  (3')
Dir.:Kocsis László Z. (Fiction,  Hungary)

19:00-20:00
9. blokk

Egy drót álma / The Dream of a Wire  (4')
Dir.:Szita János (animation, 2002, Hungary)
Konyha / Kitchen  (12'08")
Dir.:Kollár László-Klemencz, Tóth Tamás (exper.2002, Hungary)
Idir Dhá Chomhairle / In two Minds  (19'20")
Dir.:Mary Crumlish (fiction, 2004, Ireland)
Instant gulyás / Instant Gulash  (2'50")
Dir.:Vargasz Abolcs (experimental, 2003-2005, Hungary)
Füsthegy / Smoke-mountain  (15')
Dir.:Madzin Attila (fiction, 2003, Hungary)
Lejtő / Slope  (6')
Dir.:Ducki Tomek (fikcion, Hungary)

20:00-21:15

Gábeli Tamás: Túlvilágvég (34 p)
Gábeli Tamás: Szexszárdi Balladák (45 p)

2005.10.09. Vasárnap
VÁLOGATÁS AZ INFORG STÚDIÓ RÖVIDFILMJEIBŐL
17:00-19:30

Sárosi Anita: Avatar (12 p)
Kenyeres Bálint: Before Dawn (13 p)
Muhi Klára: Sorstalanság werkfilm (52 p)
Gigar Attila: Ember a tükörben (12 p )
Kardos Sándor: Résfilm (12 p)
Lakatos Róbert: Spíler, avagy Casino Transsylvaniae (27 p)

19:30-22:00

Dettre Gábor: Színésznő és a Halál (140 p)


RÁDAY KÖNYVES HÁZ

2005.10.07. Péntek
VÁLOGATÁS A PESTY FEKETE DOBOZBÓL

17:00 "Vers senkinek" sorozat (30 p.)
17:30 "Rémhír" sorozat (30 p.)
18:00 D.É.R.Y. /Déry János portréfilm/ (85 p.)
19:30 Albert és testvérei (90 p.)
 21:00 Budapest végállomás (75 p.)
 
2005.10.08. Szombat
VÁLOGATÁS A PESTY FEKETE DOBOZBÓL

16:00-19:00
Válogatás az 1999 és 2002 között az MTV-n sugárzott dokumentum sorozatból. (180 p.)

VÁLOGATÁS A FEKETE DOBOZBÓL

19:00-22:00
Válogatás az Ős Fekete Doboz /1989-1990/ szamizdat felvételeiből. (180 p.)

2005.10.09. Vasárnap
GYULAI LÍVIUSZ RAJZ- ÉS ANIMÁCIÓS FILMJEI

17:00 Jónás (6 p.)
17:06 Szinbád, bon voyage! (6 p.)
17:12 Az én kis városom (6 p.)
17:18 Gertrúd, a nevelőnő / Könny nem marad szárazon/ (6p.)
17:30 Delfínia (10 p.)
17:40 Az új lakók (16p.)

VÁLOGATÁS A VARGA STÚDIÓ RAJZ-, ÉS ANIMÁCIÓS FILMJEIBŐL

18:00 Pál Balázs: A tehén nadrágja (4p.)
18:04 Varga Csaba: Ablak (4,5p.)
18:09 Iain Gardner: Akbar’s Cheetah (6p.)
18:05 Varga Csaba: Bestiák (6,5p.)
18:12 Igor Lazin: Brain and.... (3p.)
18:15 Bada Tibor: Frontline (6p.)
18:21 Mechler Mona: Hőslány (6p.)
18:27 Varga Csaba: Loop-a bogár (3,5p.)
18:31 Milorad Krstic: My Baby Left me (8,5p.)
18:40 Kollár László: Nice to be Here (1p.)
18:41 Pál Balázs: Rambo 13 (5,5p.)
18:47 Puklus péter: Rügen (2p.)
18:49 Pásztor Ágnes: Felületek (3,5p.)
18:53 Varga Miklós: Underground (6p.)

VÁLOGATÁS AZ INFORG STÚDIÓ RÖVIDFILMJEIBŐL

19:00 Fliegauf Benedek: Van élet a halál előtt? (110 p.)
21:00 Szaladják István: Aranymadár (27 p)
21:30 Mehmet Mesci: Alexandriai dohánybolt (22 p.)


KIS ERKEL


2005.10.07. Péntek
17:00-21:30  VÁLOGATÁS A DUNA MŰHELY RÖVIDFILMJEIBŐL

Mundruczó Kornél: Afta (22p.)
Mundruczó Kornél: Haribo-Hariba (11p.)
Dyga Zsombor: Uno (14p.)
Mészáros Péter: Eső után (5p.)
Cs. Nagy Sándor-Makkai Bence: Holtvágány (8p.)
Komár István: Pillangó (5p.)
Nagy-Bozsoky József: Tangó (6p.)
Igor és Ivan Buharov: Hotel Tubu (5p.)
Csáki László: Napok, amelyek...(8p.)
Béres Dániel: Páternoszter (7p.)
Kovács Tibor: Édes kettes (5p.)
Iványi Marcell: Szél (6p.)
Hatházi András: Tetemrehívás (16p.)
Lugosi Lugó László: Urán (13p.)
Fésős András: Különböző helyek (35p.)       
Komár István-M. Nagy Richárd: Madzag (6p.)
Fésős András: Herskó (dokumentum, 88p.)

21:30-22:00 VÁLOGATÁS AZ INFORG STÚDIÓ RÖVIDFILMJEIBŐL

Kenyeres Bálint: Tévéjáték (16p.)
Kenyeres Bálint: Zárás (14p.)

2005.10.08. Szombat
16:00-22:00 VÁLOGATÁS AZ INFORG STÚDIÓ RÖVIDFILMJEIBŐL

Politzer Péter: Duett (1p.)
Politzer Péter: Gránátok (18p.)
Oláh Lehel: Einstand (6p.)
Oláh Lehel: Öt után, hat előtt (16p.)
Oláh Lehel: Gubera (25p.)
Mundruczó Kornél: Kis Apokrif 1 (6p.)
Lakatos Róbert: Ördögtérgye (19p.)
Lakatos Róbert: Csendország (35p.)
Gibárti Viktor: Exit (5p.)
Hegedüs László: Kossuth Rádió Budapest (4p.)
Banner-Szűcs Lóránt: A titkos hely (4p.)
Dési András-Mórai györgy: A pofon (26p.)
Dési András-Mórai György: Jocó (19p.)
Buvári Tamás: Posztkatona (15p.)
Buvári Tamás: Várjá’Vlagyimir (50p.)
Fliegauf Benedek: Hypnos (15p.)
Bodó Viktor: Citromfej (50p.)

ERLIN 9 GALÉRIA

2005.10.07. Péntek
VÁLOGATÁS A FÓRUM FILM DOKUMENTUM FILMJEIBŐL

17:00 Szobolits Béla: Tájkép csata közben (116p.)
19:00 Méry Zsuzsanna: Volt egyszer egy polgárság (26p.)
19:30 Csillag Ádám: Rekviem a kék Dunáért (26p.)
20:00 Répásy Ágnes: Pánik (54p.)
21:00 Frivaldszky Bernadett: Halállal lakoljanak? (55p.)

2005.10.08. Szombat
VÁLOGATÁS A FÓRUM FILM DOKUMENTUM FILMJEIBŐL

16:00 Péterffy András: A kincskereső iskola I-II. (55+50p.)
18:00 Buglya Sándor: Lelki egészségtan (52p.)
19:00 Gulyás gyula és Gulyás János: Kinő az ember a meséből (97p.)
20:40 Tényi István: Annak szíve álmot terem (92p.)

2005.10.09. Vasárnap
VÁLOGATÁS A FÓRUM FILM DOKUMENTUMFILMJEIBŐL

16:00 Gulyás Gyula és Gulyás János: Széki lassú (110p.)
18:00 Péterffy András: Fedél a fejünk felett (35p.)
18:40 Méry Zsuzsa: Középkorú értelmiségi állást keres (40p.)
19:20 El Eini Sonya: Mese a demokráciáról (60p.)
20:20 Szádváry Lídia: Szobákba zárt titkok (32p.)
21:00 Kőszegi Edit és Szuhay Péter: Mosolyalbum (64p.)