Gyermekszínházak Biennáléja

Kaposváron május 8-14-e között rendezik meg a III. Országos Gyermekszínházak Biennálét.  A nézõk a fesztiválon hét napon át négy helyszínen a kaposvári színház nagyszínpadán és a stúdióban valamint a Együd Árpád Mûvelõdési Ház Nagy- és Déryné teremében 30 hazai és külföldi gyermekszínházi elõadást láthatnak. Ezek közül 15 elõadás került a versenyprogramba. Az egy hetes megméretést május 14-én gálamûsorral zárják.

Program


A III. Gyermek- és Ifjúsági Színházak Biennáléja
Az ASSITEJ Magyar Központ és a Kaposvári Csiky Gergely Színház szervezésében
Kaposvár 2006. május 8-14.
Válogató: Horváth Péter író, rendező

• A VERSENYPROGRAM előadásai:

2006. május 8. hétfő

10.00 Griff Bábszínház, Zalaegerszeg
Veres András - Borbély Szilárd: Szindbád
Csiky Gergely Színház, Stúdió Színpad
R: Veres András
 
          14.30 Gárdonyi Géza Színház, Eger                
Molnár Ferenc: Pál utcai fiúk
Csiky Gergely Színház, Nagyszínpad
R: Görög László

          17.30 Örkény Színház, Budapest                   
Bagossy László: A sötétben látó tündér
Csiky Gergely Színház, Stúdió Színpad
R: Bagossy László

2006. május 9. kedd

          14.30 Kaposvári Csiky Gergely Színház        
Eric Kästner: Emil és a detektívek
Csiky Gergely Színház, Nagyszínpad
R: Rusznyák Gábor

          17.30 Dunaújvárosi Bartók Táncszínház        
Álom, álom kitalálom
Csiky Gergely Színház, Stúdió Színpad
R: Juhász Zsolt

2006. május 10. szerda

          09.00 Bozsik Yvette Társulat, Budapest         
Létramesék
Csiky Gergely Színház, Stúdió Színpad
R: Bozsik Yvette

12.00 Vaskakas Bábszínház, Győr
Krzysztof Rau: Sze-rel-me-sek
Együd Árpád Műv.Ház, Nagyterem
R: Krzysztof Rau
 
14.30 Budapest Bábszínház
Lázár Ervin: Szegény Dzsoni és Árnika
Csiky Gergely Színház, Nagyszínpad
R: Lengyel Pál

         
2006. május 11. csütörtök

          09.00 Kerekasztal Színházi Nevelési Központ, Budapest
Ördöghajsza
Csiky Gergely Színház, Stúdió Színpad
R: Uray Péter 

          13.00 Ládafia Bábszínház, Biatorbágy
A lóvá tett kupec
Együd Árpád Műv.Ház, Nagyterem
R: Néder Norbert
         
14.30 Madách Színház, Budapest
Békés Pál: A kétbalkezes varázsló
Csiky Gergely Színház, Nagyszínpad
R. Cseke Péter

17.30 Kolibri Színház, Budapest
Ragnhild Nilstun: Az apuka
Csiky Gergely Színház, Stúdió Színpad
R: Novák János

         
2006. május 12. péntek

          09.00 Káva Kulturális Műhely, Budapest      
DIGÓ
Együd Árpád Műv.Ház, Nagyterem
R: Tóth Miklós

          17.00 Szegedi Nemzeti Színház
Janik László - Mátyássy Szabolcs: Szindbád
Csiky Gergely Színház, Nagyszínpad
R: Janik László

         
2006. május 13. szombat

15.00 Figurina Animációs Kisszínpad, Tinnye
Siklósi Gábor: Hendikep, avagy egy hintaló élete
Csiky Gergely Színház, Stúdió Színpad
R: Siklósi Gábor

17.00 Bárka Színház, Budapest
William Golding: A legyek ura
Csiky Gergely Színház, Nagyszínpad
R: Vidovszky György

         
A VERSENYPROGRAMON KÍVÜL
bemutatkozó előadások:

2006. május 12. péntek

15.00 A III. Országos Gyermekszínházi Szemle fődíjasa
     Márkus Színház, Pécs
Balogh Róbert: Mátyás király szárnyai
Együd Árpád Műv.Ház, Nagyterem
 R: Vajda Zsuzsanna, Pilári Gábor



 • FÓKUSZBAN : A BŰNMEGELŐZÉS ÉS A CSECSEMŐK
- A csecsemőprogramban résztvevő előadások -



2006. május 8. hétfő

          10.00 Rácz Attila Társulat, Dunaújváros
Erdőn, mezőn, udvaron
Együd Árpád Műv.Ház, Nagyterem
R: Rácz Attila

2006. május 9. kedd

14.00-16.00 Theater De Spiegel, Belgium
A vörös sárkány
Együd Árpád Műv.Ház, Nagyterem
    R: Karel Van Ransbeeck, Tin Wellens

2006. május 10. szerda

          11.00 Bozsik Yvette Társulat, Budapest
Bozsik Yvette - Vajdai Vilmos: Négy évszak
Csiky Gergely Színház, Stúdió Színpad
R: Bozsik Yvette, Vajdai Vilmos

2006. május 10.szerda

10.30 Kolibri Színház Csoportja, Budapest
TODA - a csoda gyereknyelven
Együd Árpád Műv.Ház, Déryné Terem
R: a társulat

2006. május 13. szombat
 
         09.30 Hanna Brotherus Csoportja, Finnország
Hanna Brotherus: Nunnu
Együd Árpád Műv.Ház, Nagyterem
R: Hanna Brotherus

2006. május 13. szombat

          12.00 Un-Magritt Nordseth Csoportja, Norvégia
Oujeeih!
Együd Árpád Műv.Ház, Nagyterem
R: Un-Magritt Nordseth


Az Igazságügyi Minisztérium Országos Bűnmegelőzési Bizottságának "Gyerek- és ifjúsági színházi előadások a bűnmegelőzés szolgálatában - A színház, mint az ifjúsági válsághelyzetek megoldásában érdekelt szakemberek együttműködésének új terepe" c. pályázatában résztvevő darabok


2006. május 12. péntek

          12.00 Kolibri Színház, Budapest
Cristina Gottfridsson: Kirúgberúg
Csiky Gergely Színház, Stúdió Színpad
R: Benedek Judit

2006. május 12. péntek

          15.30 Kolibri Színház, Budapest
Gitte Kath - Jacob Mendel: Semmiség
Csiky Gergely Színház, Stúdió Színpad
     R: Novák János

21.30 Gitte Kath - Jacob Mendel: Semmiség
Csiky Gergely Színház, Süllyedő
 R: Novák János  (CSAK FELNŐTTEKNEK)

 

• NEMZETKÖZI GYEREK- ÉS IFJÚSÁGISZÍNHÁZI ELŐADÁSOK:

2006. május 8. hétfő

          16.00 Düsseldorfer Schauspielhaus, Németország
Martin Baltscheit: Hófehérke nem halhat meg
Együd Árpád Műv.Ház, Nagyterem
     R: Klaus-Peter Fischer

2006. május 9. kedd

          09.30 Düsseldorfer Schauspielhaus, Németország
Franziska Steiof: A világ kezdetéről
Együd Árpád Műv.Ház, Nagyterem
R: Renat Safiullin

2006. május 10. szerda

          17.30 NIE / Több ország művészeinek közös munkája/
NIE: Hosszú utam hazafelé
Csiky Gergely Színház, Stúdió Színpad
     R: Alex Byrne

2006. május 11. csütörtök

13.30-16.00 Byteatern Kalmar Regional Theatre, Svédország
Gunilla Linn Persson: A delfin
Együd Árpád Műv.Ház Déryné Terem
R: Öllegard Goulos

2006. május 13. szombat

09.30 Teatr Lalek "GULIWER", Lengyelország
Philippe Dorin-Piotr Tomaszuk: Az óriás
Csiky Gergely Színház, Stúdió Színpad
R: Piotr Tomaszuk

2006. május 14. vasárnap

10.00 Észt Állami Bábszínház
Selma Lagerlöf: Troll fiú
Csiky Gergely Színház, Stúdió Színpad
     R: Finn Poulsen


A szakmai beszélgetések meghívott vendégei: Békés Pál, Bóta Gábor, Perényi Balázs, Sándor L. István, Szemere Katalin, Szűcs Katalin. Beszélgetőtársuk a versenyprogramot válogató Horváth Péter.

Előadást tartanak: dr. Gönczöl Katalin - Igazságügyi Minisztérium, Eckhard Mittelstätt - ASSITEJ Németország, Stephan Rabl - ASSITEJ Ausztria Ellen Os és Leif Hernes-Oslo University College GLITTERBIRD PROJECT
A külföldi csoportok bemutatkozásuk napján tájékoztatót tartanak.
A fesztivál fővédnöke: Sólyom Erzsébet köztársasági elnökné asszony.   

 forrás: ASSITEJ Magyar Központ