43. Jókai Napok

Idén 43. alkalommal rendezik meg 2006. június 19-25. között Komáromban a Jókai Napok elnevezésû rendezvénysorozatot. A fesztivál a felvidéki magyar diák- és felnõtt színjátszó együttesek országos versenye, mely egy héten át zajlik több helyszínen: a Városi Mûvelõdési Központban, a Jókai Színházban és a  Tiszti Pavilon Amfiteátrumában. A fesztiválra jelentkezett produkciókat  szakmai válogató bizottság nézte meg és javasolta a fesztiválra.

43. Jókai Napok
/2006. június 19-25./
PROGRAM


HÉTFŐ:
19.00 - Jókai Színház, Ünnepélyes megnyitó
Kun Attila koreográfusi estje - táncszínház (Budapest)
22.00 - RÉV, Fesztiválklub

KEDD:
10.00 - VMK, Déry - Pós - Presser - Adamis: Képzelt riport... - rockmusical két részben (Poloska Színház, Nagymegyer) Rendezte: Görföl Vilmos
14.00 - VMK, Jevgenyij Schwarz: Az árnyék (KGSzT Diákszínpad, Kassa) Rendezte: Bődön Andrea
15.30 - VMK, Szakmai értékelés
18.00 - VMK, Jókai Mór: A debreceni lunátikus
komédia három felvonásban (Vásárúti Színjátszó Csoport) Rendezte: Papp Károly
22.00 - RÉV, Fesztiválklub

SZERDA:
9.00 - VMK, Ray Bradbury: Fahrenheit 451 (Madách Imre Kisszínpad, Somorja) Rendezte: Kardos Klaudia
11.00 - VMK, Lázár Ervin: Gyere haza, Mikkamakka, mert jönnek a Pomogácsok!!! (Teátrum Diákszínpad, Szenc) Rendezte: Pomichal Mária
14.00 - VMK. Fekete - Fehérben - variációk Galántáról (Kodály Zoltán Gimnázium Bábcsoportja, Galánta) Rendezte: Mészáros Andrea
15.00 - VMK, Szakmai értékelés
18.30 - RÉV, Moliére: Dandin György, vagy a megcsúfolt férj - komédia, (D-Rím Színpad, Komárom)
Rendezte: Dudás Szabolcs
20.30 - VMK, Háy János: A Herner Ferike faterja (Kármán József Színház, Losonc) Rendezte: Krizsik Alfonz
23.00 - RÉV. Fesztiválklub

CSÜTÖRTÖK:
9.30 - VMK, Greenburg - Jacobs: Hogyan legyünk boldogtalanok - az önsorosrontás tudománya (MOSZ Diákszínpad, Alsóbodok) Rendezte: Csizmadia Gabriella
11.30 - VMK. F.G. Lorca: Yerma
(Novus Ortus Diákszínpad, Dunaszerdahely)
Rendezte: Takács Tímea
14.00 - VMK, Szakmai értékelés
17.00 - VMK, "Embernek farkasa" - G.G. Marquez: Egy előre bejelentett gyilkosság krónikája c. regénye alapján (Homo Dramaticus csoport, Pozsony)
20.00 - VMK. F.G. Lorca: Bernarda Alba háza (Selye Egyetemi Színpad, Komárom) Rendezte: Kiss Péntek József
21.30 - RÉV, Tasnádi István: Paravarieté (Zsírkutya csoport, Komárom) Rendezte: Miklós László

PÉNTEK:
10.00
- VMK, Presser - Horváth - Sztevanovity: A padlás - musical két részben (Párkányi Színkör)
Rendezte: Nagy Imre
13.30 - VMK, Szakmai értékelés
16.00 - Anglia park, Fulkó lovag - dramatizált játék (Apropó Diákszínpad, Fülek) Rendezte: Szvorák Zsuzsa
17.30 - VMK, Tolcsvay - Müller - Müller Sziámi: Mária Evangéliuma - rockopera két részben (Érsekújvári Regionális Művelődési Központ csoportja) Rendezte: Stugel Tibor
22.00 - VMK, Kultuszfilm - 2006 magyarul beszélő amerikai színes szélesvásznú (NYEKK Színpad, Nyitra)
Rendezte: Tóth Gábor

SZOMBAT:
10.00 - VMK, C.Goldoni: Nyári kalandozások -variációk (Perényi Balázs csapata a nyári színjátszó táborból) Rendezte: Perényi Balázs
13.00 - VMK szakmai értékelés
15.00  MEGLEPETÉS!!!
19.30 -  Múzeumkert, Jókai Mór szobrának megkoszorúzása
20.30 - VMK, Ünnepélyes díjkiosztás
22.30 - RÉV, Fesztiválklub - búcsúbuli

Főszervezők:
Komáromi Jókai Napok Alapítvány, Komáromi Városi Művelődési Központ, Komárom Városa, CSEMADOK OT

Támogatók:
SzK Kulturális Minisztérium Kissebségi Kultúrák Főosztálya, MK Kulturális Intézete, Komáromi Jókai Színház, Érsekújvári Regionális MK

INFO & jegyrendelés:
Komáromi VMK, Vár út l, Komárom
tel.: 035/ 7713 550, 7713 547, 7713 170