Színikritikusok Díja

Vasárnap este, ünnepi gálaműsor keretében - az idei díjátadó volt a harmincadik - átadták az idei Színikritikus Díjakat, melyet a Színházi Kritikusok Céhe adományoz az előző évad legjobbjainak. A Céh tagjai legalább évi kilencven magyar nyelvű - hazai és határon túli - premier megtekintése után tizenöt kategóriában szavazhatnak az általuk legkiemelkedőbbnek ítélt alkotókra.

slide_ceh

 

 

Színikritikusok Díja 2010

 

A legjobb új magyar dráma:
Háy János: Völgyhíd


A legjobb előadás:

A kétfejű fenevad - Katona József Színház; rend.: Máté Gábor
Komolyabb kesztyűk - Interjú Máté Gáborral



A kétfejű fenevad
- Mozgóképes ajánló



A legjobb rendezés:

Bagossy László - Kasimir és Karoline - Örkény Színház

 


Kasimir és Karoline - Mozgóképes ajánló

 

A legjobb zenés/szórakoztató előadás:
Chicago - HOPPart; rend.: Zsótér Sándor


chicago_IMG_0860
Chicago -
Fotógaléria



A legjobb független színházi előadás:
Kockavető - Szputnyik Hajózási Társaság; rend.: Bodó Viktor



A Kockavető -
Mozgóképes ajánló



A legjobb gyerek- és ifjúsági előadás:
Keresztanya
- Orlai Produkciós Iroda, Harlekin Bábszínház, Eger; rend.: Csató Kata
Itthon is van a bábnak lelke - Interjú Csató Katával >>>


A legjobb női főszereplő (megosztva):
Kerekes Éva - Arturo Ui feltartóztatható felemelkedése - Örkény Színház
Törőcsik Mari - Naphosszat a fákon - kaposvári Csiky Gergely Színház; Mein Kampf - Nemzeti Színház

 

02orkny_arturo_0186
Arturo Ui feltartóztatható felemelkedése - Fotógaléria

 


A legjobb férfi főszereplő:
Fekete Ernő - Othello - Vígszínház; A kétfejű fenevad, Mennyekbe vágtató prolibusz - Katona József Színház

 

vig_othello_1470
Othello - Fotógaléria


A legjobb női mellékszereplő:

Hámori Gabriella - Kasimir és Karoline - Örkény Színház

 

01hamori_IMG_7582
Kasimir és Karoline - Fotógaléria

 


A legjobb férfi mellékszereplő:
Máté Gábor - A szerelem diadala - Katona József Színház

 


A szerelem diadala - Mozgóképes ajánló

 


A legjobb díszlet:

Ambrus Mária - Arturo Ui feltartóztatható felemelkedése - Örkény Színház


A legjobb jelmez:

Benedek Mari - Arturo Ui feltartóztatható felemelkedése - Örkény Színház; Maya - egri Gárdonyi Géza Színház; Lorenzaccio - Maladype Színház

 


Arturo Ui feltartóztatható felemelkedése
Mozgóképes ajánló


A legjobb színházi zene:

Kovács Márton
- Az elveszett levél - Pécsi Nemzeti Színház; A falu rossza - kaposvári Csiky Gergely Színház; Úri muri - Nemzeti Színház

 

IMG_9455
Úri muri - Fotógaléria

 


A legígéretesebb pályakezdő:

Ötvös András - Gárdonyi Géza Színház, Eger


Különdíj:
Alföldi Róbertnek a Nemzeti Színház arculatának megteremtéséért


Fővárosi Színházi Díj:
Molnár Piroska - Macskajáték - Örkény Színház; Ármány és szerelem; Vadászjelenetek Alsó-Bajorországból - Nemzeti Színház

 


Macskajáték - Mozgóképes ajánló