Összeállt a Magyar Színházak 26. Kisvárdai Fesztiváljának programja

Idén Kisvárda június 21-28. között rendezi meg a Magyarország határain túl élő és működő magyar színtársulatok fesztiválját, immár 26. alkalommal.

Magyarországi színházak előadásai, illetve koprodukciók is meghívást kaptak a kisvárdai fesztiválra, ugyanis az idei találkozó nagy hangsúlyt fektet arra, hogy a meghívott produkciókon keresztül képet kapjunk arról, miként működnek együtt, hogyan hatnak egymásra ma a színházművészet területén a határon inneni és a határon túli alkotók.

 

A találkozó programját Stuber Andrea kritikus a 2013. március és 2014. február között bemutatott előadásokból válogatta össze.

 fesztival

 

Itt a teljes program:

 

 

Június 21. (szombat)

 

19 óra, Művészetek Háza színházterme (stúdió) - Sziveri János: Az ember komédiája - (1 h 15')(versenyelőadás)

Szabadkai Kosztolányi Dezső Színház

 

21 óra,Várszínpad - Megnyitóünnepség + Székely Csaba: Hogyne, drágám! - (versenyelőadás)

Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Tompa Miklós Társulata

 

Június 22. (vasárnap)

 

17 óra, Rákóczi-Stúdió - Alkésztisz (Euripidész nyomán írta Székely Csaba) - (1 h 40')(versenyelőadás)

Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Tompa Miklós Társulata

 

19 óra, Művészetek Háza színházterme - Hauptmann: A patkányok - (2 h 20')(versenyelőadás)

Újvidéki Színház

 

21 óra, Várszínpad - Blake: Római vakáció - (vers.kívül)

Bp. Orlai Produkciós Iroda

 

22 óra, Művészetek Háza Pódiumterme - Lungu: Egy komcsi nyanya vagyok! - (1 h 20')(vers.kívül)

Budapesti Katona József Színház

 

Június 23. (hétfő)

 

19 óra, Rákóczi-Stúdió - Brestyánszki B. R. : Vörös - (2 h)(versenyelőadás)

A budapesti Katona József Színház és a Szabadkai Népszínház Magyar Társulatának közös produkciója.

 

17 óra, Művészetek Háza színházterme (stúdió) - Székely Csaba: Szeretik a banánt, elvtársak? - (1 h 30')(versenyelőadás)

Marosvásáhelyi Yorick Stúdió

 

22 óra, Várszínpad - Slobodzianek: Ilja próféta - (1 h 15')(versenyelőadás)

Vajdasági Tanyaszínház

 

Június 24. (kedd)

 

16 óra, Rákóczi-Stúdió - Srbljanovic: A halál nem bicikli (hogy ellopják tőled) - (1 h 30')(versenyelőadás)

Szabadkai Népszínház Magyar Társulata

 

18 óra, Művészetek Háza színházterme - Gogol: A revizor - (3 h)(versenyelőadás)

Csíkszeredai Csíki Játékszín

 

21 óra, Várszínpad - Egressy Zoltán: Portugál - (2 h)(versenyelőadás)

Kassai Thália Színház

 

Június 25. (szerda)

 

17 óra, Rákóczi-Stúdió - Koljada: Murlin Murlo - (2 h)(versenyelőadás)

Gyergyószentmiklósi Figura Stúdió Színház

 

19.30 óra, Művészetek Háza színházterem (stúdió) - Harold Pinter: Árulás - (2 h)(versenyelőadás)

Komáromi Jókai Színház

 

21 óra, Várszínpad - Dobozy-Verebes-Republic együttes: Hattyúdal - (2 h 30')(vers. kívül)

Budapesti József Attila Színház

 

22 óra, Művészetek Háza Pódiumterme - Szerbhorváth György: Van valami bejelentenivalója? - (1 h 20')(versenyelőadás)

Szabadkai Népszínház Magyar Társulata

 

Június 26. (csütörtök)

 

16 óra, Művészetek Háza Pódiumterme - Zemlényi Zoltán: Hoppárézimi - (1 h 20')(vers. kívül)

Kassai TeatRovás Műhely

 

16 és 18 óra, Rákóczi-Stúdió - Forgách András: A fiú - (1 h 40')(versenyelőadás)

Nagyváradi Szigligeti Színház

 

20 óra, Művészetek Háza színházterme (stúdió) - Csipke (Máté Angi Mamó c. regénye alapján) - (1 h 40')(versenyelőadás)

Kolozsvári Állami Magyar Színház

 

22 óra, Várszínpad (stúdió) - Tasnádi István: Tapasztalt asszony - (versenyelőadás)

Szabadkai Népszínház Magyar Társulata

 

Június 27. (péntek)

 

10.30 óra, Művészetek Háza moziterme - Kormos István: Kormos képpel mutogat (bábelőadás) - (vers. kívül)

Nagyváradi Szigligeti Színház Lilliput Társulata

 

16 óra, Rákóczi-Stúdió - Kincses Réka: A Pentheszileia-program - (1 h 40') (versenyelőadás)

Marosvásárhelyi Ariel Ifjúsági és Gyermekszínház

 

18 óra, Művészetek Háza - Shakespeare: Hamlet - (2 h 45')(versenyelőadás)

Sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színház

 

21 óra, Várszínpad - Móricz-Kocsák-Miklós: Légy jó mindhalálig - (2 h 30')(vers. kívül)

Debreceni Csokonai Nemzeti Színház

 

22 óra, Művészetek Háza Pódiumterme - A kolozsvári Loose Neckties Society zenekar koncertje.

 

Június 28. (szombat)

 

10.30 óra, Művészetek Háza moziterme - Kormos István: Kormos képpel mutogat (bábelőadás) - (vers.kívül)

Nagyváradi Szigligeti Színház Lilliput Társulata

 

18 óra, Művészetek Háza - Záróünnepség + Daniel Glattauer: Gyógyír északi szélre (vers. kívül)

Bp. Orlai Produkciós Iroda

 

Kísérőprogramok:

 

Június 20. (péntek): 20 óra, Főtéri Színpad: Az Irigy Hónaljmirigy, Kállay-Saunders András és Kasza Tibor koncertje.

 

Június 20-28.:

„A magyar holokauszt színházi áldozatai" kiállítás

„Napról Napra" fotókiállítás a fesztivál eseményeiről

Népművészeti és kézműves kirakodóvásár

„Régi ízek szabadtűzön) – gasztronómiai bemutató és ételkóstolás

 

A műsorváltoztatás jogát fenntartják!