A Sámán Színház
egykori és mai tagjainak közös programja a kilencéves sikeres munka közös ünneplése.
A fesztiválon különbözõ mûvészeti ágak mutatkoznak be, színházi elõadások, koncertek, kiállítások, szakmai beszélgetések, workshopok alkotják a programot.
2003. április 2. szerda
19.00 óra Stigma* - előadás Nagyszínpad
20.00 óra Minek a tánc? beszélgetés a Stigma alkotóival Stúdió
21.00 óra Arcolor - koncert Nagyszínpad
2003. április 3. csütörtök
19.00 óra Stigma - előadás Nagyszínpad
21.00 óra Quartett koncert Étterem
22.00 óra Szólók** improvizációk a Stigma szereplőivel Nagyszínpad
2003. április 4. péntek
19.00 óra Stigma előadás Nagyszínpad
20.00 óra Mindennapi stigmáink beszélgetés, Stúdió
(Antalóczy Tímea, Csányi Vilmos, Nádasdy Ádám, Rajk László,
Szikora János, Varnus Xavér, Vekerdy Tamás)
22.30 óra Paralellepipedon előadás Nagyszínpad
23.30 óra Chalaban koncert Étterem
2003. április 5. szombat
11.00 óra Workshopok*** Stúdió
18.00 óra Tánc-kép- vers Heather Hermann, Karafiáth Orsolya,
PetiPéter közös könyvének bemutatója Stúdió
18.30 óra Műhelytitkok film Stúdió
19.00 óra Stigma - előadás Nagyszínpad
20.00 óra Ez is színház? beszélgetés Stúdió
(Forgách András, Halász Tamás, Máté Gábor, Takács Ferenc)
22.30 óra Szarvasok Háza ea Nagyszínpad
23.30 óra Folkestra koncert Étterem
Kiállítás Heather Hermann és Szabó Péter fotóiból
*STIGMA
Jelek erdején visz az utunk, beléjük botlunk, s tovább megyünk. Az anyajegyről fölismernek, a csillagjegyeket csak a beavatottak értik. De mindannyian itt vagyunk, hol megfigyelőként, hol megfigyeltként. Miközben próbáljuk megfejteni stigmáinkat, vagyis megérteni az életünket
Kilenc táncművész négy országból: Ana Chon (Franciaország), Blaskó Borbála (Magyarország), Cris Breuer (Franciaország), Félix Bürkle (Németország), Cétényi László (Magyarország), Jörg Mitgusch (Ausztria), Lorca Renoux (Franciaország), Szabó Csongor (Magyarország), Széphegyi Szilvia (Magyarország)
Ötlet, rendezés, koreográfia: Magyar Éva
Társkoreográfus: Lutz Förster
Díszlet: Csanádi Judit, Vetlényi Zsolt
Jelmez: Velich Rita
Zene: Monori András
Versek: Heather Hermant
A verseket felvételről elmondja: Margitai Ági, Susannah York
Konzultáns: Lőkös Ildikó
Fénytervező: Pető József
**Szólók:
Lorca Renoux
Blaskó Borbála
Félix Bürkle
***Workshop:
Chris Breuer and Lorca Renoux
Interpretation of Movements: Petits Poissons
90 perc - 15 ember
Félix Bürkle and Ana Chon
Contemporary Dance
90 perc -15 ember
Jörg Mitgutsch
Basic Partners
60 perc - 10 ember, 5 couples-pár
Magyar Éva
Movement for Theatre-How to move on stage
90 perc - 15 ember
Üdv a Stigma Fesztiválon!
A Stigma Fesztivál a kilencéves sikeres munka közös ünneplése, a Sámán Színház egykori és mai tagjainak közös programja. A Fesztiválon különböző művészeti ágak mutatkoznak be, színházi előadások, koncertek, kiállítások, szakmai beszélgetések, workshopok alkotják a programot.
Reméljük, hogy a Stigma Fesztivál olyan összművészeti, egységes alkotássá válik, melyet azon kívül, hogy a Sámán Színház egykori és mai tagjai hozzák létre a stigma, stigmák, stigmatizálás központi gondolata is összefűzi. A fellépő művészeket, előadókat közös gondolkodásra, szabad asszociációs játékra kértük fel: mindenki olyan előadással szerepeljen a fesztiválon, ami valamilyen módon kötődik a stigmához.
A Fesztivál vázát a Sámán Színház Stigma című bemutatója mellett (melyet minden este játszunk) a Sámán Színház régebbi, legsikeresebb darabjai alkotják, mint a Szarvasok háza és a Paralellepipedon.
A Stigma Fesztivállal alapvető célul azt tűztük ki, hogy a nagy nemzetközi sikereket és elismertséget elért Sámán Színházat még jobban megismertessük és megszerettessük a hazai közönséggel.
A Sámán Színház tervei között egyre erősebb az a vágy, hogy sokkal aktívabb szerepet vállaljunk a hazai színházi, illetve táncszínházi életben. Szeretnénk több produkciót létrehozni, szeretnénk folyamatosan fellépni, s mindemellett mozgásművészeti műhelyt, iskolát beindítani.
A leendő műhelyünkben nyitott mozgás és táncszínházi iskolát működtetnénk majd, ahol magyar és külföldi művészek vezetésével szakmai továbbképzéseket, workshopokat tartunk mind szakmabelieknek, mind gyerekeknek és a mozgásművészet iránt érdeklődő civileknek.
A Sámán Színház a kilencéves nemzetközi és hazai munkája után elérkezett abba a stádiumba, amikor fontossá válik a tapasztalatok összegzése, az eddig megszerzett tudás átadása, akár tanítás, akár rendezés és koreográfiák tervezése alapján.
A Stigma Fesztivál ennek a sokrétű munkának az összefoglalását és a legfontosabb céljaink irányvonalait, keresztmetszetét mutatja be.
További célunk, hogy növeljük a Sámán Színház ismeretségét, törzsközönséget teremtsünk, felkeltsük a magyar és a nemzetközi színházi emberek, szakmabeliek figyelmét, tartalmas és szórakoztató előadásokat, programokat hozzunk létre. (Ebben a törekvésünkben elsődleges támogatónk a társulatnak ebben az évadban helyet biztosító Merlin Színház.)
Fesztiválunk ugyanakkor a magyarországi külföldi közönségnek is programot nyújt, hiszen a táncot és a zenét nyelvi korlátok nélkül bárki befogadhatja.
A szerdai fesztiválnyitó-napot kivéve mindegyik napon két színházi előadást tart a Sámán Színház, este hét illetve tíz órai kezdéssel.
Az éjszakai előadások beiktatásával lehetővé tesszük, hogy a nézők egy-egy napon két különböző előadást is végignézzenek, illetve az éjszakai előadásokkal a szakmának is lehetőséget teremtünk arra, hogy találkozhassunk.
Az esemény fesztivál hangulatát a több előadással és a kísérőprogramokkal erősítjük.
A Merlin Színház színháztermeiben a színházi előadások, koncertek, közönségtalálkozók, a stúdiójában workshopok, jam session-ok, beszélgetések lesznek, a külső terein pedig kiállításokat rendezünk.
Érezzük jól magunkat együtt!
Magyar Éva és a Sámán Színház társulata
Sámán Színház >>