A Színházi Dramaturgok Céhe szervezésében, a Színházi Világnap előestéjén, 2003. március 26-án szerda este fél nyolckor, az Új Színház Stúdiószínpadán (Budapest, VI. Paulay Ede utca 35.) bemutatják azt a tíz magyar írót, akik megírási szerződést kaptak egy-egy magyar színháztól a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériuma segítségével új magyar drámára. Az írókkal a dramaturgtársuk beszélget, majd ki-ki felolvas kis részt saját munkájából. Természetesen, még nem az új drámát, hisz az készülőben, hanem valamelyik korábbi írását. (Nem feltétlenül a dráma műfajából.)
Ez nem drámaírói pályázat tehát, hanem immáron több mint tíz éve működő rendszer.
A Színházi Dramaturgok Céhe évente levelet ír a színházigazgatóknak, hogyha van olyan drámaíró, akivel szívesen együtt dolgoznának, ezt a kapcsolatot szerény pénzösszeggel, a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériuma segítségével támogatná; tehát egy olyan fiatal drámaírót, akit magáénak érez a jelentkező színház. Ebben a formában főleg azok jöhetnek szóba, akik még kezdők, esetleg más irodalmi műfajban már feltűntek, de drámával még nem próbálkoztak. Ebből a körből nőtt ki pl. Kárpáti Péter, Németh Ákos, Nagy András, Forgách András, Garaczi László, Darvasi László. Tehát a céh ajánlatot vár, s ezt támogatja.
Az idén tíz kezdő drámaíró részesül ebben a támogatásban, akiknek 2003. augusztus 30-áig drámát kell írniuk az őket választó színház számára.
Íme hát a drámaírók és beszélgetőtársuk:
Cserna-Szabó András (Új Színház, Bp.) Lőkös Ildikó
Farkas Tibor (Csokonai Színház, Debrecen) Töreki Attila
Hazai Attila (Katona József Színház, Bp.) Ungár Júlia
Jánossy Lajos (Szekszárdi Német Színház) Dávid Zsuzsa
Maros András (Radnóti Miklós Színház, Bp.) Dobák Lívia
Mikó Csaba (Vígszínház, Bp.) Cserje Zsuzsa
Pintér Béla (Szkéné, Bp.) Regős János
Solymosi Bálint (Jászai Mari Színház, Tatabánya) Lőrinczy Attila
Toepler Zoltán (József Attila Színház, Bp.) Szokolai Brigitta
Vörös István (Stúdió K, Bp.) Fodor Tamás