Egész délelõtt esett, de ez nem nagyon riasztott el senkit attól, hogy a hétvégét a Völgyben töltse. A kocsisor szinte Kapolcs határáig állt, bebocsáttatásra várván. Kapolcson a Felsõ Iskolában a Zöld Udvar programjaira is sokan látogattak el, nagyon népszerû volt a bio-borok kóstolása, és a mûanyag hulladékból való ékszerkészítés. Nem kell hozzá más, mint néhány üres joghurtos pohár, tejföl-tetõ, esetleg tojástartó, egy mintás szalvéta, meg egy kis ragasztó.
Egyszerűen ki kell vágni a mintát, ráragasztani a műanyagra, formára vágni, majd még egyszer átkenni ragasztóval, és már kész is az egyedi fülbevaló, nyaklánc, vagy éppen karkötő. És a műanyag hulladék is kevesebb!
|
|
Öcsön a Faluházban még mindig látható Petrás Mária csángó képzőművész gyönyörű kiállítása. A kerámiák Jézust és Máriát ábrázolják, ám mégis mindegyik más és más. Színviláguk melegséget áraszt, a falusi vallásos családok hangulatát hozza be a pici szobába. A kiállítás különlegessége, hogy a dekorációként szolgáló szőnyegeket, szőtteseket, terítőket Petrás Mária édesanyja készítette.
|
Pulán a Bárkakertben (vagyis az eső miatt a Faluházban) Bereményi Gézával beszélgetett Reményi József Tamás. A téma főként Bereményi fiatal-író kora, a ’70-es évek volt, melynek gyökereit természetesen - mint a hasonló korú írók többségénél - a gyermekkor idején, ’50-es években kell keresni. Épp új könyvön dolgozik, mely eredetileg már készen van, de átíratik, ebből hallhattunk is egy fejezetet az ’56-os forradalomról és az azt követő évekről, valószínűleg némi önéletrajzi felhanggal.
|
Taliándörögdön a református templomban Dinnyés József sorozatában most az Izraelben élő magyar költők énekelt versei következtek. Emellett Dávid-zsoltárok is elhangzottak, először magyarul, Szenczi Molnár Albert fordításában, Dinnyés József zenéjével, majd óhéberül, a vendégként közreműködő kántor, Weisz Ferenc jóvoltából. A versek és a zsoltárok remekül kiegészítették, alátámasztották egymást, kicsit elgondolkodhattunk az előttünk álló válaszutakról, a jó és a rossz döntésekről.
|
A Klastromszínpadon a Nigun együttes zenélt. A "nigun" jiddis szó, jelentése: dal, szavak nélkül. A zenekar a kelet-európai zsidó népzene motívumait keverte össze a kortárs jazz hangzásvilágával. Az eredmény meglepő, Magyarországon egyedülálló műfajt eredményezett, hiszen nem a klezmer zene sajátosságai kerültek előtérbe, hanem ezek csak kiegészítették, megbolondították a jazzes alapokon nyugvó dalokat, improvizációkat.
|
|
Szöveg: Rick Zsófi
Fotók: Kassay Róbert, Kun Zsuzsi és Rick Zsófi
NAPlovak:
NYOLCADIK völgyNAPló
HETEDIK völgyNAPló
HATODIK völgyNAPló
ÖTÖDIK völgy NAPló
NEGYEDIK völgyNAPló
HARMADIK völgyNAPló
MÁSODIK völgyNAPló
ELSŐ völgyNAPló