A nagy sikerű MüPa-beli bemutató után február 5-től a Nemzeti Színház műsorán látható Friedrich Schiller: Ármány és szerelem című drámája Forgách András új fordtásában, Alföldi Róbert rendezésében. Szereplők: Bánfalvi Eszter, Básti Juli, Gáspár Kata, Molnár Piroska, Hevér Gábor, Hollósi Frigyes, Kulka János, Makranczi Zalán, Vásáry André m.v.
Február 11-én újra Nemzeti11! Ezen a napon 30% kedvezménnyel áruljuk a jegyeket és bérleteket. Az Andrássy úti jegyirodában 11.00-12.30-ig László Zsolt és Stohl András, a színház jegypénztárában 15.00-16.30-ig Makranczi Zalán és Mátyássy Bence, 16.30-18.00-ig Hevér Gábor várja az érdeklődő vásárlókat.
Február 20-án Kézdy György Ákombákom című előadóestjét látjuk vendégül a Kaszás Attila Teremben. Az esten barátai, Lázár Ervin, Orbán Ottó, Zelk Zoltán műveiből válogat Kézdy György.
Február 25-én, csütörtökön újra Képzett társítások - AEGON-est a Nemzetiben. Ezúttal Balázs Attila író és Bollók Csaba filmrendező lesz Alföldi Róbert vendége. Zenél: Dresch Mihály.A Nemzeti Színház és a Művészetek Palotája közös produkciója a Heti Válasz támogatásával:
Ármány és szerelem
Az Ármány és szerelem a német drámairodalom egyik legnépszerűbb, leginkább szívhez szóló színműve. Ferdinánd és Lujza szerelmének története megközelíti, és megidézi Rómeót és Júliát. Lángolásuk, érzelmeik áradása ma is rabul ejti a nézőt. Cselszövés, szerelemféltés, pénzéhség, intrika, tiszta eszmék, tragikus félreértések, végzetes halál.
fotó: Gordon Eszter
A valóságábrázolás hitelességét és meggyőző voltát fokozza, hogy mindaz, ami a drámában történik, Schiller személyes élményén alapszik. Tiltott szerelmet érzett ő is, keserves tanulóévei a hercegi nevelőintézetben és katonai szolgálata alkalmat adtak neki, hogy megismerkedjék a fejedelmi udvar jellegzetes alakjaival.
A Nemzeti Színház és a Művészetek Palotája közös produkciójának különösségét az adja, hogy a mű díszletét, terét, közegét a színpadon zenélő nagyzenekar alkotja. Forgách András új fordítást készített az előadáshoz.
„Míg istenek emberibbek voltak,
Volt az ember istenibb." (Schiller)
fotó: Gordon Eszter
FRIEDRICH SCHILLER: ÁRMÁNY ÉS SZERELEM
Fordító: Forgách András
Közreműködik az Óbudai Danubia Zenekar
Karmester: Silló István
VON WALTER, ELSŐ MINISZTER: KULKA JÁNOS
FERDINÁND, A FIA: MAKRANCZI ZALÁN
LADY MILFORD, A FEJEDELEM KEGYENCNŐJE: BÁSTI JULI
WURM, A MINISZTER MAGÁNTITKÁRA: HEVÉR GÁBOR
VON KALB, UDVARI MARSALL: VÁSÁRY ANDRÉ m.v.
MILLER, MUZSIKUS: HOLLÓSI FRIGYES
MILLERNÉ, A FELESÉGE: MOLNÁR PIROSKA
LUJZA: BÁNFALVI ESZTER
SZOPHIE, A LADY KOMORNÁJA: GÁSPÁR KATA
Jelmeztervező: Gyarmathy Ágnes
Dramaturg: Vörös Róbert
Zeneszerző: Bella Máté
Ügyelő: Géczy István, Lencsés István
Súgó: Kónya Gabriella
A rendező munkatársa: Herpai Rita
RENDEZŐ: ALFÖLDI RÓBERT
/Művészetek Palotája, Fesztivál Színház - 2009. október 30./
70 múltam és eljutottam az összegzésig, amit Lázár Ervin, Orbán Ottó, Karinthy Frigyes és Zelk Zoltán műveiből állítottam össze."
- Kézdy György előadóestje -
Előadás időpont: 2010. február 20. szombat 19.30
Kaszás Attila Terem, Nemzeti Színház
(Kézdy György)
Egy felvonás, kb. 70 perc
Képzett társítások - AEGON-estek a Nemzetiben
2010. február 25-én csütörtökön 19 órától a Gobbi Hilda Színpadon
Alföldi Róbert vendége:
Balázs Attila, író
Bollók Csaba, filmrendező
Zene: Dresch Mihály - szaxofon
Sorozatszerkesztő, az estek összeállítója: Eszéki Erzsébet
A febuár 25-i est másik vendége Bollók Csaba Balázs Béla-díjas filmrendező, aki rövidfilmjeivel és első, Észak Észak című játékfilmjével számos nemzetközi fesztiválon szerepelt. Az Iszka utazása című játékfilmjéért a 2007-es Magyar Filmszemle fődíját kapta, és a film világpremierje, a 2007-es Berlinale óta számtalan hazai és nemzetközi díjat kapott. Balázs Attilával csupán egyszer dolgozott együtt: a Magyar Televízió Hajónapló című sorozatában Balázs Attila írásaiból készített filmet, ám ezen kívül számos közös pont található a világukban, például a határon túli művészetek, irodalom, alkotók iránti érdeklődés.
A beszélgetés, a felolvasás és a vetítés mellett minden alkalommal fontos szerepet játszik az improvizatív, ott születő zene. Ezúttal a hazai dzsesszélet egyik legmarkánsabb egyénisége és legkitűnőbb előadója, Dresch Mihály szaxofonos játssza el fúvós hangszerein a saját gondolatait, érzelmeit mindarról, amit az esten hallhatunk, láthatunk.
Forrás: Nemzeti Színház