2010. március 26-án, az évad utolsó premierjeként mutatja be a Magyar Színház David Gieselmann: KOLPERT ÚR című játékát a Sinkovits Imre Színpadon, SIPOS IMRE rendezésében. A darab tükröt tart elénk, hogy lássuk, milyen irányba halad a világ, és elég sokkoló módon felhívja a figyelmünket arra, hogy próbáljunk meg igazi értékeket keresni az életben.
Mi történik az emberrel, ha már úgy érzi, nem történhet vele semmi?
Ha a külvilág szerint irigylésre méltó körülmények között éli nagyvárosi életét, s önmaga számára mégis üresnek látszik a világ?
EMBERT PRÓBÁLÓ VACSORA
Beszélgetés Sipos Imre rendezővel
- Miért a Kolpert úr? Mi fogott meg benne?
Én azt gondolom, hogy a művészet valamilyen módon mindig Istent keresi. Hívő emberként nekem fontos, hogy ez a darab pont Isten hiányáról beszél. Egy istenhívőnek mindig van perspektívája, a Kolpert úr szereplőinek nincs.
Tulajdonképpen ez az előadás szórakoztató módon mutatja meg az ürességet: egy ugratásokkal tarkított történetet látunk, aminek a végére kiderül, hogy a viccek mögött jóval több rejtőzik. Reményeim szerint ennek hatására a néző magába néz, és talán a világot is máshogy fogja látni.
KOLPERT ÚR A MAGYAR SZÍNHÁZBAN
Interjú Benkő Nórával és Ruttkay Laurával
- Szerinted mi a darab mondanivalója?
R. L.: A fogyasztói társadalomban, amiben élünk, az ember folyamatosan arra törekszik, hogy kielégítse a vágyait. Különböző dolgok megszerzése és birtoklása által ezt ideig-óráig el is érheti, de egyszer csak rájön, hogy elfogytak azok a célok, amelyekért érdemes élni. Ilyenkor rátör a magány, úgy érzi, egyedül van a világban. A darab tükröt tart elénk, hogy lássuk, milyen irányba halad a világ, és elég sokkoló módon felhívja a figyelmünket arra, hogy próbáljunk meg igazi értékeket keresni az életben.
Tovább a teljes interjúhoz >>>
forrás és további információk: Magyar Színház
fotók: Takács Zsolt | foto.szinhaz.hu