Már 10395-en aláírták a Gyalázat című petíciót az ellen, hogy Dörner Györgyöt nevezte ki Tarlós István február elsejétől az Új Színház élére. December 5.-én adják át a tiltakozást Csomós Miklós főpolgármester-helyettesnek.
Csomós Miklós fogadja a petíciót
Két nappal Dörner György kinevezése után, október 8-án alakult meg az Az nem lehet, hogy… elnevezésű civil csoport. Október 10-én kezdtek aláírásgyűjtésbe, hogy kifejezzék tiltakozásukat. November 30-án lezárták az aláírásokat, 10395 ember írta alá a Gyalázat című petíciót, melynek a következő volt a szövege:
„Budapest regnáló főpolgármestere Dörner György színigazgatói kinevezésével közpénzen megalapította a Magyar Köztársaság első újnyilas színházát.
Ez gyalázat. A döntés ellen a leghatározottabban tiltakozunk.”
A csoport december 5-én délután 14:45-kor átnyújtja az aláírásokat a Városházán, Csomós Miklós fogadja majd őket. A petíció mellett mással is készülnek, de csak ott a helyszínen árulják majd el, hogy mit rejt még az úgynevezett Mikulás-csomag. Az átadást rövid performance kíséri a Városháza főbejárata előtt (Városház utca 9-11.), ahová mindenkit szeretettel várnak.
A kampány legfrissebb videója:
Lássuk csak. A helyi önkormányzatok által fenntartott, illetve támogatott előadó-művészeti szervezetek támogatására létezik a „Fenntartói ösztönző részhozzájárulás”, ami annyit jelent, hogy az állam az önkormányzatokon keresztül támogatja ezeket az intézményeket, szervezeteket. Szóval, ezt a pénzt az önkormányzattól kapja az intézmény, de az önkormányzat meg az államtól. Idén a kormány 1100 millió forintnyi összeget adott a Fővárosnak, hogy dobja szét az általa fenntartott színházak között. Ebből az Új Színháznak 100,5 millió forint jutott. És van még a "Művészeti ösztönző részhozzájárulás", a nézőszám alapján, ez egyenest az államtól érkezik, ennek az összege idén 96,9 millió forint volt. Az Új Színház éves közhasznú támogatása idén 387 millió forint*. Ennek a fele, részben közvetve ugyan, de a kormánytól jön. Az önkormányzat csak a postás. Ezek szerint nekik teljesen mindegy, hogy ez a 197 millió forint hová és kinek megy, mi lesz a sorsa. Nem kompetensek ebben.
De van egy másik érdekesség is: ha semmi közük hozzá, akkor mit keres a NEFMI küldöttje a szavazóbizottságban? Ott nem sérti a Fővárosi Önkormányzat autonómiáját? A kormány megbízottja leadta a voksát, ergo a kormány állást foglalt: igen, mi ezt akarjuk. De akkor most ne tessenek kezeiket föltartani mosni vagy ujjal egymásra mutogatni.
A harmadik érdekesség pedig az, hogy Navracsics Tibor információi szerint „semmilyen jogi kifogás nem történt a szóban forgó kinevezésekkel kapcsolatban”. Az informátorok nem jól végzik a dolgukat. Az LMP október 14-én törvényességi felülvizsgálatot kért. Hol volt Navracsics Tibor az elmúlt egy hónapban?