Villáminterjú Monica Wachowicz-csal, a Homokóra (Hourglass) című előadás szereplőjével.
- Mit gondol a monodrámáról, mint műfajról?
Monica Wachowicz: A monodráma nagyon érdekes, különleges műfaj, amely feltételezi az előadó és a rendező teljes bizalmon alapuló kapcsolatát az egész próbafolyamat alatt. Nehéz, mert az előadó teljesen magányos a színpadon. Az én monodrámával való találkozásom különleges élmény: találkozás a rendezővel, magammal, a közönséggel. Rejtélyes, felfedem magam, olyan, mint egy titok felfedése, kibontása. Szeretem ezt a fajta találkozást a közönséggel.
- Ajánlja a magyar közönségnek a Homokórát!
Monica Wachowicz: Remélem, hogy sokan eljönnek a Teatr A PART előadására. Egy bensőséges előadást fognak látni, egy nem mindennapi monodrámát. Az előadás alatt nem beszélek, csak egy verset mondok el lengyelül (a fordítást a nézők megkapják, szerk. )
- Más monodrámákban is játszik?
Monica Wachowicz: Igen. A másik előadás címe Ophélia, amely a Ophélia szerepén, illetve Shakespeare Hamlet című drámájának többi női szereplőin alapszik.
- Járt már Magyarországon?
Egyszer voltam Budapesten 7 évvel ezelőtt. A Teatr A PART Extract című előadását adtuk elő szabadtéren. Örülök, hogy visszajöhettem.
Hourglass (Homokóra)
Előadja: Monica Wachowicz / Teatr A PART (Lengyelország)
Színpadra állította és rendezte: Marcin Herich
Előadás időpont: Március 26. hétfő, 19.00 h
Helyszín: Pinceszínház - Színházterem
Az előadás időtartama 40 perc
Magyar nyelvű kivetítéssel.
18 éven felülieknek!
A Klepsydra (Homokóra) címet viselő darab a lengyel Teatr A PART társulat önálló projektje. A lengyel „klepsydra" szónak kettős jelentése van, az időmérő eszközön kívül gyászjelentés értelemben is használatos.
Monika Wachowicz szinte teljesen non-verbális szólóelőadása az emberi test, gesztusok, érzelmek és táncszínházi elemek összessége.
A Marcin Herich rendező alapította Teatr A PART kortárs vizuális és mozgásszínház a látványos narráció eszközeinek segítségével viszi színre a műveket.
Művészi eszköztáruk tele van jelképekkel és metaforákkal, ahogy az emberi ösztönöket, a létezés rejtelmeit kutatják.
Zene: az előadásban részletek hangzanak el az Archive és Keith Jarrett műveiből
Szöveg: Ryszard Krynicki: Harminc év nő című költeményének parafrázisa
Teatr A PART honlapja: http://www.apart.art.pl/index1_eng.htm
forrás: Pinceszínház