Nem szűnik meg a budapesti Játékszín, hanem új formában, magánszínházként kezdi meg működését októberben - erősítette meg Németh Kristóf, aki három társával megvette a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt.-től a százszázalékos állami tulajdonban lévő Játékszín nonprofit Kft.-t.
Németh Kristóf, a májusban megszűnt Budapesti Kamaraszínház volt színésze elmondta, hogy a kiemelten közhasznú kft.-t négy magánszemély vette meg: mellette Bank Tamás színész, aki az új cég kreatív igazgatója lesz, Szűcs Attila, a Budapesti Kamaraszínház egykori gazdasági vezetője, aki gazdasági igazgatója és Metz Alexandra, aki a jogtanácsosa lesz a cégnek. A végelszámolás alatt álló kft.-t az összes terhekkel és jogosultságokkal együtt vették meg. Magánszínházként kívánnak tovább működni a Játékszín épületében, minél több értéket átmentve mind a Játékszín, mind a Budapesti Kamaraszínház történetéből, az ott született művészi értékeket tovább éltetve - hangsúlyozta.
Elmondta, hogy a Budapesti Kamaraszínház repertoárjának darabjai közül egy tucatnyinak az eszközparkját és jogait már megvásárolták, és folytatják a tárgyalásokat a Játékszín műsorán szerepelt produkciókról is. Szeretnének minél több előadást tovább játszani, a későbbiekben pedig új bemutatókkal is készülnek. Németh Kristóf elmondta: október 15-én a Játékszínben nyilvános társulati ülést és sajtótájékoztatót fognak tartani, ahol konkrét elképzeléseikről is beszámolnak majd.
Mint mondta, a Kft.-ért fizetett összegről az MNV-vel való egyeztetésig nem nyilatkozik, de azt elárulta, hogy a cég 10 millió forintos nagyságrendű adósságállományát is átvették. Kitért arra, hogy amikor befejezte működését a Balázsovits Lajos igazgató által vezetett Játékszín, az addig jó gazdálkodást mutatott, az adósságok a végelszámolás időszakában termelődtek. Németh Kristóf szólt arról is, hogy a hétfői szerződés-aláírást követően elsőként Balázsovits Lajost tájékoztatta a történtekről, akivel abban állapodtak meg, hogy tárgyalnak az együttműködés lehetőségeiről.
Korábbi tervével kapcsolatban, miszerint a Budapesti Kamaraszínházat működtetnék tovább, úgy fogalmazott: az ügy még nem teljesen zárult le, de amikor megvizsgálták azt a kérdést, hogy állami támogatás nélkül, piaci alapon, hol képzelhető el gazdaságosan a magánszínház működtetése, a megszűnt négy játszóhely közül a Játékszín épülete bizonyult a legalkalmasabbnak erre. Mint mondta, a működés során a jegybevételre, a TAO-támogatásra, szponzorációra és pályázati támogatásra is számítanak. "Az első új előadást csak a jövő évben hozzuk létre, de hogy ebben a hónapban már játszani fogunk, abban biztos vagyok" - fogalmazott Németh Kristóf.
Forrás: MTI, Gazdasági Rádió