Október 12-én mutatja be a Karinthy Színház Vámos Miklós: Marilyn Monroe csodálatos halála című darabját.
Ajánló:
"A nagy színésznő halálának ötvenedik évfordulóján Joe DiMaggio örökösei hatszáz rózsát helyeztek el a sírján. Joe DiMaggio, a színésznő második férje, 1962 augusztus elsején fölmondta százezer dolláros állását, úgy hírlett, arra készült, hogy újra megkéri a kezét, és megóvja a nagy színésznőt az őt kihasználó férfiaktól és más veszedelmektől. A Szőke Amerikai Szépséget négy nappal később holtan találták. A halottkém nem volt száz százalékig bizonyos abban, hogy a tetem az övé, ezt azonban nem hozták nyilvánosságra."
Vajon kinek a holttestét találtak meg a Helena utcában, Brentwoodban, Kaliforniában, 1962. augusztus 4-e éjszakáján? Lehet, hogy nem Marilyn Monroe halt meg ötven évvel ezelőtt? Ki az, aki még ma is a Napfényes Alkony Otthon lakója?"
Vámos Miklós, Marilyn Monroe halálának ötvenedik évfordulójára tragikomédiát írt, melynek ősbemutatója a Karinthy Színházban lesz péntek este.
Vámosban felmerült a gondolat, mi van, ha annak idején nem is a híres színésznőt találták halva lakásában, mi van, ha az egész megrendezett volt, és csak az őt kihasználó férfiak elől való menekülést leplezte a halálesettel? A szórakoztató darab egyfajta választ ad arra, hogy, ez a feltevés akár valóság is lehet, és könnyen előfordulhat, hogy a csodálatos Marilyn helyett valaki mást temettek el 1962 késő nyarán, és ő azóta is köztünk él titokban.
Hogy így volt-e annak idején, vagy nem, vagy egyáltalán kiderül-e, azt csak azok tudják meg, akik megnézik az előadást.
Hullan Zsuzsa a darabról:
Valójában a darab a "mi lett volna, ha?" kérdéskört boncolgatja - kezdi Hullan Zsuzsa, a darab főszereplője. Egy olyan nőről szól, aki egy intézetben él, nem tudjuk, hogy ő Marilyn vagy sem. Ha élete bizonyos pontjain másképp dönt, vajon hogy alakul a sorsa? Mégsem halt meg, és ez a nő maga Marilyn? Ez az, amire a nézők csak a darab végén kapnak választ, ha kapnak - mondta ta színésznő, aki számára komoly kihívást jelent az előadás.
- Az első perctől az utolsóig színpadon vagyok, és ezalatt az idő alatt hatalmas érzelmi hullámvasúton utazik az általam megformált nő. Komoly feladat megjeleníteni azt, amit számomra Marilyn Monroe jelent. Úgy gondolom, ő jóval több volt, mint egy buta, szőke szexszimbólum. Izgalmas személyiség, szeretetre éhes gyermeki lény, aki soha nem kellett senkinek, ezért aztán mindenkié lett.
Marilyn Monroe szerepét kifejezetten Hullan Zsuzsának írta Vámos Miklós, a rendező pedig Böhm György, aki legutóbb Csurka István Eredeti helyszín című tragikomédiáját rendezte a Karinthyban.
További szereplők: Hujber Ferenc/Karalyos Gábor, Balikó Tamás, Németh Gábor, Balázs Andrea, Nagy Dániel Viktor e.h.
Forrás: Színház.hu, stop.hu, Karinthy Színház
Az első képen látható fotót Szlovák Judit készítette.