Moszkvában a bábosztály! - Alföldi rendezését mutatják be

A Színház- és Filmművészeti Egyetem ötödéves bábszakos hallgatói a Művész Színháztól kaptak meghívást Moszkvába, ahol A tavasz ébredése című előadásukkal lépnek fel, amelyet Alföldi Róbert rendezett. Cikkünkben videót, fotót és beszámolót találnak.

Vendégjátékon az ötödéves bábosztály:

Sztanyiszlavszkij születésének 150. évfordulója alkalmából a moszkvai Művész Színház 2012. október 15-22 között nemzetközi fesztivált szervez. A meghívott színházi egyetemek — köztük többek között a san-franciscói Juliard, a római La Cometa, a strasbourgi TNS,  berlini Ernst Busch, illetve a moszkvai és szentpétervári egyetemek — egy-egy előadással mutatkoznak be. A programsorozatban résztvevő Színház- és Filmművészeti Egyetem az ötödéves bábszínművész osztály tavalyi vizsgaelőadását, A tavasz ébredését adja elő. Az Alföldi Róbert rendezésében készült darabot a Művész Színház Új Színpadán, október 20-àn 18 és 21 órás kezdettel láthatja a moszkvai közönség. 

Az előadások mellett különböző szakmai programok is látogathatóak az egyhetes fesztivál ideje alatt: Hans-Thies Lehmann a posztdramatikus színházról tart előadást, az orosz színészek részvételével megtartott négynapos workshop munkabemutatójaként Marc Proulx, Dmitrij Krimov és Bodó Viktor munkamódszereibe tekinthetnek be a diákok.

A moszkvai útról az osztály tagjainak rövid beszámolóit olvashatják a héten a Színház.hu-n.

Az előadáshoz a Színház.tv készített rövid trailert.

Eke Angéla szavaival az érkezésről:

A csapból ne igyál! Későn ne menj az utcára, a rendőrök a bűnözők oldalán állnak! Taxiba ne szállj! Forintot nem váltanak rubelre! - így cikáznak a gondolataim mielőtt útra kelnénk. Amikor megérkezünk, akkor pedig azzal szembesülök, hogy a szálloda hallja akkora és olyan, mint a Ferihegyi terminál kétszer, hogy 10 után nem adnak vodkát a boltban, hogy a metró aluljáróban egy friss vértócsa tátong, hogy a metrószerelvény olyan, mint otthon, pont olyan! Ott feloldódom egy időre, kicsit remélve, hátha a következő megálló az Astoria… Hőn áhított és vágyott Moszkva, Moszkva, Moszkva, ez vagy Te?

Makra Viktória szavaival a hasonlóságról:

Ami legjobban meglepett Moszkvában az első napon, az a MERTÓ volt. A 11-es metróvonal. Hihetetlen! Nálunk mióta is épül a 4-es? De ettől az apró számtani különbségtől eltekintve, a legeslegmeglepőbbnek mégis az bizonyult, hogy nincs különbség, olyan, mintha magyar vonalon utaznánk. Azt hiszem az oroszoktól vettük a metrószerelvényeinket, ez lehet a hasonlóság oka... Az emberek is ijesztően emlékeztetnek az otthoniakra. Mondhatnák, ember-ember, de talán mindannyian tapasztaljuk, amikor nyugat-európában járunk, hogy más arcok köszönnek vissza mint otthon: nyugodtabbak, kiegyensúlyozottabbak. Európaiabbak? Itt pedig! Mintha csak a Kálvin téren szállnék fel. Ugyanaz a tömeg, ugyanazok a megfáradt és meggyötört arcok. Ásítanak, maguk elé merednek. Elgondolkoztam. Mindennek a történelem az oka? Mi köt össze minket? Miért ez a hasonlóság?

Képekben az első estéről:

IMG_1956

1. A hotel alagsorában

IMG_1973

2. Meczner János osztályfőnök, Szolár Tibor, Spiegl Anna

IMG_2014

3. Mórocz Adrienn

IMG_1962

4. Látvány a hotel szobából

IMG_2065

5.

IMG_1978

6. Czupi Dániel, Andrusko Marcella

IMG_2010

7. Az osztály a Vörös téren, Andrusko Marcella, Mórocz Adrienn, Hoffer Károly, Szolár Tibor, Meczner János, Ivanics Tamás

Makra Viktória, Spiegl Anna, Rigó Anna, Fehér Dániel, Eke Angéla, Márkus Sándor

IMG_2068

8. Fehér Dániel és Ivanics Tamás

IMG_2083

9. Makra Viktória és Hoffer Károly

IMG_2091

10. Rigó Anna rendezőasszisztens, Márkus Sándor, Eke Angéla

IMG_2147

11. A hotel kívülről

IMG_1897

12. A menetrend

Forrás: Színház.hu

süti beállítások módosítása