A Színház- és Filmművészeti Egyetem ötödéves bábszakos hallgatói a Művész Színháztól kaptak meghívást Moszkvába, ahol A tavasz ébredése című előadásukkal lépnek fel, amelyet Alföldi Róbert rendezett. Cikkünkben videót, fotót és beszámolót találnak.
Vendégjátékon az ötödéves bábosztály:
Sztanyiszlavszkij születésének 150. évfordulója alkalmából a moszkvai Művész Színház 2012. október 15-22 között nemzetközi fesztivált szervez. A meghívott színházi egyetemek — köztük többek között a san-franciscói Juliard, a római La Cometa, a strasbourgi TNS, berlini Ernst Busch, illetve a moszkvai és szentpétervári egyetemek — egy-egy előadással mutatkoznak be. A programsorozatban résztvevő Színház- és Filmművészeti Egyetem az ötödéves bábszínművész osztály tavalyi vizsgaelőadását, A tavasz ébredését adja elő. Az Alföldi Róbert rendezésében készült darabot a Művész Színház Új Színpadán, október 20-àn 18 és 21 órás kezdettel láthatja a moszkvai közönség.
Az előadások mellett különböző szakmai programok is látogathatóak az egyhetes fesztivál ideje alatt: Hans-Thies Lehmann a posztdramatikus színházról tart előadást, az orosz színészek részvételével megtartott négynapos workshop munkabemutatójaként Marc Proulx, Dmitrij Krimov és Bodó Viktor munkamódszereibe tekinthetnek be a diákok.
A moszkvai útról az osztály tagjainak rövid beszámolóit olvashatják a héten a Színház.hu-n.
Az előadáshoz a Színház.tv készített rövid trailert.
Eke Angéla szavaival az érkezésről:
A csapból ne igyál! Későn ne menj az utcára, a rendőrök a bűnözők oldalán állnak! Taxiba ne szállj! Forintot nem váltanak rubelre! - így cikáznak a gondolataim mielőtt útra kelnénk. Amikor megérkezünk, akkor pedig azzal szembesülök, hogy a szálloda hallja akkora és olyan, mint a Ferihegyi terminál kétszer, hogy 10 után nem adnak vodkát a boltban, hogy a metró aluljáróban egy friss vértócsa tátong, hogy a metrószerelvény olyan, mint otthon, pont olyan! Ott feloldódom egy időre, kicsit remélve, hátha a következő megálló az Astoria… Hőn áhított és vágyott Moszkva, Moszkva, Moszkva, ez vagy Te?
Makra Viktória szavaival a hasonlóságról:
Ami legjobban meglepett Moszkvában az első napon, az a MERTÓ volt. A 11-es metróvonal. Hihetetlen! Nálunk mióta is épül a 4-es? De ettől az apró számtani különbségtől eltekintve, a legeslegmeglepőbbnek mégis az bizonyult, hogy nincs különbség, olyan, mintha magyar vonalon utaznánk. Azt hiszem az oroszoktól vettük a metrószerelvényeinket, ez lehet a hasonlóság oka... Az emberek is ijesztően emlékeztetnek az otthoniakra. Mondhatnák, ember-ember, de talán mindannyian tapasztaljuk, amikor nyugat-európában járunk, hogy más arcok köszönnek vissza mint otthon: nyugodtabbak, kiegyensúlyozottabbak. Európaiabbak? Itt pedig! Mintha csak a Kálvin téren szállnék fel. Ugyanaz a tömeg, ugyanazok a megfáradt és meggyötört arcok. Ásítanak, maguk elé merednek. Elgondolkoztam. Mindennek a történelem az oka? Mi köt össze minket? Miért ez a hasonlóság?
Képekben az első estéről:
1. A hotel alagsorában
2. Meczner János osztályfőnök, Szolár Tibor, Spiegl Anna
3. Mórocz Adrienn
4. Látvány a hotel szobából
5.
6. Czupi Dániel, Andrusko Marcella
7. Az osztály a Vörös téren, Andrusko Marcella, Mórocz Adrienn, Hoffer Károly, Szolár Tibor, Meczner János, Ivanics Tamás
Makra Viktória, Spiegl Anna, Rigó Anna, Fehér Dániel, Eke Angéla, Márkus Sándor
8. Fehér Dániel és Ivanics Tamás
9. Makra Viktória és Hoffer Károly
10. Rigó Anna rendezőasszisztens, Márkus Sándor, Eke Angéla
11. A hotel kívülről
12. A menetrend
Forrás: Színház.hu