Zsidó Filmfesztivál: Garas Dezsőről is várnak műveket

Garas Dezső életének és munkásságának motívumait friss és személyes formában feldolgozó, valamint a zsidóságot csak érintőlegesen említő kisfilmeket is várnak október 15-ig a Kell egy csapat címmel kiírt pályázatra a Budapesti Zsidó Filmfesztivál szervezői.

A beküldött alkotások műfaja lehet fikció, animáció, kísérleti- vagy dokumentumfilm, zenés videó, készülhetnek mobiltelefonnal, fényképezővel, HD kamerával, azonban terjedelmük nem lehet hosszabb tíz percnél. A munkák lehetnek korábban készített vagy máshol már bemutatott filmek, és egy pályázó több alkotással is nevezhet. A szervezők a pályamunkákhoz angol feliratot kérnek mellékelni.


A szakmai zsűri által előzetesen kiválasztott filmeket a ZSIFI - Budapesti Zsidó Filmfesztiválon vetítik le, amelyet novemberben immár második alkalommal tartanak meg. Az eredményhirdetésre és a díjátadás a fesztivál nyitóeseményén lesz.
A közönség által legjobbnak ítélt alkotás készítője kiutazhat a 2014. évi UK Jewish Film Festivalra Londonba, ahol levetítik filmjét. Díj egy személyre szóló bérlet is, a 21. Titanic Nemzetközi Filmfesztivál versenyfilmjeire.
A pályázatra beküldött munkákat Szabó Simon, a Papírrepülők című film rendezője és Till Attila bírálja el. A pályázatról részletes leírás a zsifi.org honlapon olvasható.

 

garas-dezso

 

Garas Dezső Kossuth- és Jászai-díjas színész, kiváló művész, a nemzet színésze 2011. december 30-án, 77 éves korában hunyt el.
1957-ben kapta meg diplomáját a Színház- és Filmművészeti Főiskolán. Először a Nemzeti Színházhoz szerződött, 1965-ben lett a Madách Színház tagja, 1975-ben szabadúszó lett, egy év múltán pedig a Mafilm színészgárdájának tagja. Játszott a szolnoki Szigligeti Színházban 1990-92-ben, 1993-95-ben a Művész Színház tagja volt. Megszámlálhatatlanul sok szerepet játszott el színpadon.

 

Filmes pályafutása 1954-ben az azóta legendává vált Liliomfival kezdődött, amelyben az ifjú Schnapsot alakította. A legenda folytatódott a Két félidő a pokolban (1961) című filmmel, majd a Krebsz, az Isten (1969), 1973-ban a megszállott Minarik Ede (Régi idők focija) következett. Országos siker volt az Abigél című négyrészes filmsorozat (1976), amelyben König tanár urat alakította.

 

Forrás: MTI

 

süti beállítások módosítása