Verdi színháza címmel a magyar-olasz kulturális évad keretében, Giuseppe Verdi születésének 200. évfordulója alkalmából pénteken mutatja be performanszát a Római Magyar Akadémián az EuAct elnevezésű nemzetközi előadóművészeti munkacsoport.
A pénteki előadást egyhetes workshop előzte meg Paolo Antonio Simioni színházi szakember vezetésével - olvasható a Római Magyar Akadémia honlapján. Az esten fellép Béres Miklós, Berki Szofi, Lucia Caporaso, Giacomo Fadda, Kozma Gábor Viktor, Legerszki Krisztina, Gianmaria Martini, Nagy Bianka, Alessia Pellegrino, Luca Rinaldi és Szardar Tagirovszkij.
Az egyhetes kurzus során a színészek olyan drámák és regények (Shakespeare-, Schiller-, Dumas-művek) figuráinak a megformálásán dolgoztak, amelyek a neves olasz zeneszerző operáit ihlették.
A Verdi színháza a 2012-ben és 2013-ban Budapesten és Rómában megtartott hat szeminárium legjobb munkáinak válogatása, az Otello, a Macbeth, A kaméliás hölgy, az Ármány és szerelem, valamint Az Orléans-i szűz című művek monológjai és jelenetei. A párbeszédes jelenetek nagy részét a színészek saját anyanyelvükön adják elő.
A 130 évvel ezelőtt Velencében elhunyt Richard Wagner emlékére az EuAct június elején a velencei La Fenice Operaházban egy Trisztán-előadást mutatott be, amelynek zongorista közreműködője Zsoldos Bálint volt. A fiatal zongoraművész az MTI-nek elmondta, hogy igen izgalmas és a közönséget is megnyerő produkciót hoztak létre, amelyet véleménye szerint Magyarországon is érdemes lenne bemutatni.
Paolo Antonio Simioni nemcsak Olaszországban, hanem külföldön is, például Magyarországon tartott színházi kurzusokat. Fontos intézményekben tanít, például a római Cinecittában, rendezőként és színészként olyan híres olasz fesztiválokkal működött együtt, mint a spoletói Két Világ Fesztiválja, a Velencei Biennále vagy a Mittelfest. A Fénytörések (Rifrazioni) című színházi, irodalmi és zenei szemle egykori művészeti igazgatója, a nemzetközi és többnyelvű EuAct munkacsoport alapítója.
Forrás: MTI