November 6-án ismét bemutatót tartott a Stúdió K. Ezúttal Vidovszky György rendezett a társulatnak. Az új produkcióhoz drámafoglalkozást is kínálnak.
A darabról:
A darab tinédzser hősnője látszólag problematikus személy, rossz tanuló, szemtelen, szókimondó kamasz.
A szülei elváltak. A felnőttek kudarcai, újabb útkereséseik viszontagsága, ki nem élt élethelyzeteik megtalálása háttérbe szorítják a lány felnőtté érésének egyik legérzékenyebb időszakát. Egyedül marad. Dönthet: vagy engedi, hogy teljesen rátelepedjen életére a felnőttek vergődése, vagy kilép ebből, és végleg lezárja gyermekkorát, saját életet kezd. A bajban csak a két régi, hű barát, Dezső és Frici áll mellette. Hősünk macskái egyébként példátlanul furcsán viselkednek: cigarettáznak, irodalmi művekből idéznek, főleg Kosztolányi és Karinthy írásaiból.
Az előadás nem családi drámába bújtatott rendhagyó irodalom óra a Nyugatosokról. Nem ismeretterjesztés, hanem egy lány története, aki minden külső elvárással szemben a maga módján érti és szereti az irodalmat. Olvas, és amit olvas, saját életének részévé válik. Nem elemezhető, és feleletben elmondható panelekben, hanem egyszerű és zsigerekben érthető fontossággal.
Feldolgozó drámafoglalkozást is tartanak:
Az előadáshoz feldolgozó drámafoglalkozást is kínál a színház, melynek a tinédzserkori elmagányosodásból való kiút, az irodalom, mint a mindennapi élet teljesebb és gazdagabb felismerésének forrása a témája. Fókuszában az a kérdés áll, hogy vajon szükségünk van-e irodalomra? Szükségünk van-e az irodalom tanítására?
A foglalkozásokat Gyevi-Bíró Eszter és Vidovszky György drámatanárok vezetik a színészek közreműködésével.
(14-18 éves kor között ajánlott foglalkozás, drámagyakorlattal nem rendelkező csoportnak is.)
Az előadásról képekben:
FOTÓ: SCHILLER KATA