A Nylon Group különböző művészeti ágakból érkező, fiatal alkotók csoportja. A Start magyarországi bemutatkozó estjük, amelyre december 14-én kerül sor a Trafó pincéjében, a Kontra Klubban.
Az alkotók ajánlója:
A békás-levendulás sütemény, a nylon kocka és a tüdőig hatoló basszus találkozása a Kontrában. A Nylon Group magyarországi bemutatkozása. Performansz, vacsora, színház, tánc és soundsystem.
Az est programja a már több külföldi fesztivált megjárt és a Belgiumban Young Talent díjjal is kitüntetett A Kisasszony című szóló-előadással indul, amely a Start alkalmából duetté bővül, majd a nézőkkel közös, abszurd vacsorában folytatódik. A vacsora során az alkotócsoport cukrász szakosztályának remekműveit kóstolhatja végig a közönség – performatív keretben, a Kisasszony tálalásában. Ez a közösségi színházi élmény végül a Dub Phase bulijává alakul át, ahol a csapat saját építésű hangrendszerén reggelig szól a basszus.
Fotók: Hajnal Dániel
A Kisasszonyról:
Egyszer volt, hol nem volt, volt egyszer egy Kisasszony. Vagy egy asszony? Talán egy nő? Egy nő ezernyi változata? Ezernyi nő? Hamupipőke, Ofélia, vagy Pillangókisasszony?
A Kisasszony egy hatalmas nylon téglatestben lebegve tárul a szemünk elé, ahogy pedig elhagyja addigi burkát, a zsugorodó műanyag megannyi tárggyá, bábbá alakul körülötte: takaró, esküvői ruha, fürdővíz, vagy épp egy szerető teste formálódik belőle…
A Kisasszony születéstörténet, egy rövid mese szerepkeresésről, együtt- és különlét lehetséges formáiról a furcsa térben, ahová a Kisasszony került. Egy vég nélküli kutakodás naplója, kérdések és kísérletek sorozata, az önazonosság vidám és kétségbeesett keresése, ahol azonban időről időre elvárásokba, a korábbi nők korábbi történeteibe botlunk bele.
Eke Angéla az előadásról:
"Negyedévesként azt a feladatot kaptuk, hogy hozzunk létre egy olyan produkciót, amelyben egyedül szereplünk. Ennek nem csak az volt a célja, hogy megtapasztaljuk, milyen az, amikor elsősorban magunkra számíthatunk az alkotásban, hanem az is, hogy legyen valami a tarsolyunkban, amikor kilépünk az egyetemről. A feladat és a benne rejlő rejlő lehetőségek ekkor még nem izgattak, inkább tehernek éreztem, sőt, egyenesen frusztrált, hogy nincs fogódzó. Aztán rájöttem, hogy nem csak én vagyok, a fekete falak, meg a báb műfajjal való bizonytalan viszonyom. Megkerestem Kristóf Borbála dramaturgot, és kértem, hogy segítsen a gondolkodásban, így közösen vágtunk bele a munkába. Olyan előadást képzeltünk el, amelyben keveredik a látványszínház, a mozgás, a báb, és a prózai színház. Egy egyszerű, mégis látványos matériát szerettem volna találni, amivel könnyedén dolgozhatok, ami sok lehetőséget nyújt a játékra. Azt vizionáltam, hogy egy nagy buborékban vagyok, így jutott eszembe, hogy egy nylon-felhőben induljon a darab. Eljutottam Majoros Gyula képzőművészhez, aki készített nekem egy 2x2 méteres nylon kockát, amit fel lehet fújni, ez lett a díszletem, bábom, társam. (...)"
Eke Angélával készült interjúnkat itt olvashatják.
A Nylon Group kreatívjai:
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
Nylon Group
Eke Angéla – alkotó, színész
Fekete Mátyás – Fekete Gumilap
Hajnal Dániel – visual
Halasi Dániel – kreatív, vizuál
Kristóf Borbála – dramaturg, nemzetközi kapcsolatok
Makray Gábor – a cukrász
Márkus Sándor – alkotó, színész
Szlávik Juli – jelmez, látvány