Perth városában, a WA Ballet társulatával állította színre a már több országban is népszerű Hófehérke-koreográfiáját a Szegedi Szabadtéri Játékok művészeti igazgatója.
A Szegedi Szabadtéri beszámolója:
A teljes darabot magyar alkotótársakkal hozta létre, a zenét Kocsák Tibor szerezte. Az ausztrál kritikusok Andrew Lloyd Webber munkáihoz hasonlítják a Hófehérke és a hét törpét.
„Hozzák el az egész családot erre a nagyszerű mulatságra!” – zárja sorait a Hófehérke és a hét törpe című balettelőadásról szóló, az első betűtől az utolsóig lelkes írásában egy ausztrál szakkritikus. „A koreográfia sokoldalú és szórakoztató” – írja egy másik kritikában a The Australian ítésze, majd nem mást citál az általa elbájolónak nevezett produkció éltetése kapcsán, mint Andrew Lloyd Webber életművét. Harangozó Gyula rendezése a His Majesty’s Theater színpadán debütált a kontinensen, november 21-én, meggyőző diadallal.
A Szegedi Szabadtéri Játékok művészeti igazgatója, Kossuth-díjas koreográfus a premier után úgy nyilatkozott: nagyszerűen sikerült az előadás, fantasztikus kritikát kapott az alkotócsapat és a balettegyüttes. „Elakadt a szavam a megjelent írások láttán. Számos szép sikert értünk már meg a Hófehérkével, ilyen óriási lelkesedésre azonban nem számítottam. Az ausztráliai fellépés nagy megmérettetés volt, boldog vagyok, hogy ekkora győzelmet értünk el.”
A cikkek külön kiemelik a lenyűgöző látványt, mely a Szegedi Szabadtérin is rendszeresen dolgozó Kentaur (díszlet) és Velich Rita (jelmez) munkája. Főként a csoportos képeket éltetik, mondván a vidám, élvezetes jelenetek alatt nem csoda, hogy a nézőközönség lelkesen dobog és tapsol. A darab zeneszerzője Kocsák Tibor, aki két idei Szabadtéri-produkcióban is érdekelt, hiszen a Mamma Mia! karmestere és az Abigél komponistája is.
A három kontinensen – Budapesten, Tallinnban, Rosztovban, Honkongban, Makaóban és Perth-ben – is bemutatott produkció legközelebb Szentpéterváron kerül színre, Harangozó december elején castingolja a szereplőket az orosz metropoliszban. A Hófehérke és a hét törpe az utóbbi évtized azon magyar színpadi produkciója, melyet a legtöbb helyen mutattak be a világon.