Fekete Péter már csak július 31-ig a Békéscsabai Jókai Színház igazgatója.
A békéscsabai színház közleménye:
Békéscsaba Megyei Jogú Város Önkormányzatának képviselőtestülete pénteken rendkívüli közgyűlést tartott. A napirendi pontok között a Békéscsabai Jókai Színház igazgatójának személyi ügyéről is tárgyaltak a képviselők.
Fekete Péter ugyanis megpályázta a Magyar Cirkusz és Varieté Nonprofit Kft. vezetői tisztét. Fekete Péter, a Békéscsabai Jókai Színház igazgatója arra kérte a képviselőtestületet, hogy járuljon hozzá határozott idejű munkaviszonyának közös megegyezéssel való megszűnéséhez.
Szarvas Péter polgármester elmondta, hogy Fekete Péter irányításával a teátrum először Békéscsabán vívott ki népszerűséget, majd Békés megyében, országosan, és később a határinkon túl is elismert lett. „Köszönöm a munkád, és hogy nyolc éven át ilyen elismerést értél el.”
A napirendi ponthoz több képviselő is hozzászólt.
Herczeg Tamás tanácsnok gratulált, és igazi sikertörténetnek nevezte, amit Fekete Péter a Békéscsabai Jókai Színházban véghezvitt. Dr. Kerekes Attila önkormányzati képviselő hangsúlyozta, hogy már régóta ismeri Fekete Pétert, akinek köszönhetően a Jókai Színház a fénykorát élte. Kérte, hogy határozatban szabályozzák, megköszönik az igazgató eddigi munkáját.
Hanó Miklós alpolgármester megköszönte Fekete Péter munkáját, és elmondta, az a felkérés, amit a direktor kapott, az a legnagyobb megtiszteltetés. Sok sikert kívánt, és kérte, hogy a csabai kolbászt ne feledje. Miklós Attila önkormányzati képviselő is megköszönte Fekete Péter munkáját, sok sikert, és „nagy cirkuszt” kívánt.
A képviselőtestület 14 igennel, egyhangúan elfogadta a határozati javaslatot, melynek értelmében Fekete Péter július 31-ig a Békéscsabai Jókai Színház igazgatója, majd ezt követően a mostani igazgatóhelyettes, Seregi Zoltán megbízott igazgatóként látja el a feladatot.
Fekete Péter az MTI-nek nyilatkozott:
Fekete Péter eddig miniszteri biztosként irányította az előkészületeket, most pedig támogatást kapott a kabinettől, hogy benyújtsa pályázatát a Magyar Cirkusz és Varieté Nonprofit Kft. vezetői tisztségére - tette hozzá. A munka törvénykönyve rendelkezései szerint ugyanis két intézményben nem láthat el igazgatói feladatokat - magyarázta.
"A kormány tervei szerint egy új nemzeti előadó-művészeti központ jön létre, amelynek az egyik lába Békéscsaba lesz" - fogalmazott.
Hangsúlyozta: kollégai továbbviszik a Békés megyei teátrumban elkezdett munkát, reményei szerint Seregi Zoltán a későbbiekben kinevezett igazgatóként folytatja tevékenységét a színház élén, ő mint tanácsadó segíteni fogja munkájában.
Új feladatáról szólva kiemelte, az annyit jelent, hogy "Békéscsabának eggyel több játszóhelye lesz, ugyanis a jövőben is szeretne a teátrummal közös programokat létrehozni".
Fekete Péter az alábbi nyílt levelet fogalmazta meg:
Nem-Búcsú!
Kedves Színházszerető Barátaim!
Nyolc évet töltöttem el Békéscsabán. Nyolcévnyi bizalom, felpörgött alkotómunka egy társulat, egy megyényi – munkám minden pillanatát figyelő – közönség szeretetével, együttérzésével, várakozásával és támogatásával övezve!
Életemnek azonban most egy új szakasza következik, így köszönettel le kell zárnom a régit – és hittel, kellő bátorsággal, önbizalommal kell tekintenem a jövőbe.
Az elmúlt időszak során kormánydöntés született arra vonatkozólag, hogy Magyarország új nemzeti cirkuszművészeti központot épít. A projekt előkészítésében miniszteri biztosként vettem rész.
Abban a megtiszteltetésben részesültem, hogy felkérést kaptam az új cirkuszművészeti központ megépítésének a levezénylésére, s ezért megpályáztam a Magyar Cirkusz és Varieté Nonprofit Kft. vezetői tisztét.
Ez Békéscsabának, a békéscsabai művészeti életnek is egyedülálló, vissza nem térő lehetőség, igen nagy megtiszteltetés. Egy nemzeti intézmény megújítása, új épület megépítése, abban közvetlenül érintettnek lenni – azt kell mondjam, történelmi esemény, jövő időket meghatározó pillanat.
Mivel két intézmény párhuzamos vezetését nem teszi lehetővé a jogszabály, kérvényeztem, hogy a Békéscsabai Jókai Színház igazgatói feladatait átadhassam, s közös megegyezéssel szüntessük meg az igazgatói munkaviszonyomat. Ígérem, minden tehetségemmel és szakmai tudásommal segítem, támogatom a színházunk további működését.
Hiszem, hogy egy olyan európai szintű művészeti központ épül, amelynek egyik legfontosabb „lába”, partnere, művészeti és kiszolgáló partnerintézménye a Békéscsabai Jókai Színház és –az érdekeltségi körébe tartozó színházi iskola – a Színitanház lesz.
Nem búcsúzom. Azt kértem a kollégáimtól, hogy most engedjenek el két évre, az új Nemzeti Nagycirkusz megépítésére koncentrálni, aztán alkossunk ismét közösen, hozzunk létre olyan produkciókat, amelyek érdeklik, sőt, boldoggá teszik a Békés megyében élőket, amelyekre odafigyel a világ, s amitől még jobb érzés lesz békéscsabai, szarvasi, gyulai polgárnak lenni.
Köszönöm a bizalmat, a nézőtéren, a piacon, az utcán, a városban és megyében mindenhol felém áradó szeretetet, a segítő szándékú bírálatokat, siker esetén a megsüvegelést, a mindig örömmel és meghatódottsággal fogadott tapsot. Nem búcsúzom.