A magyar nagyvárosok mezőnyében Pécs vesztette a legtöbbet népességéből az elmúlt években – az egész országot érintő elvándorlási hullám tehát nálunk a leglátványosabb. Ennek apropóján készített előadást Kelemen Kristóf.
Miért és hova vágyódnak el az itt élő emberek? Mit akarnak? Pénzt? Sikert? Pálmafákat? És mit neveznek az otthonuknak? Egyáltalán szükségük van-e otthonra?
Továbbá mit gondolnak rólunk azok a külföldiek, akik éppen Pécset választották otthonuknak? Hogyan látják a magyarokat, és hogyan hasonlítják össze a saját kultúrájukat az ittenivel?
Az előadás pécsi emberek életét mutatja be, olyanokét, akik máshol lennének, de közben próbálják megérteni, hogy milyen az a hely, ahol vannak, ahol közös nyelvet beszélnek, és ahol mégsem találják önmagukat.
A szövegkönyv valódi dokumentumokon alapszik: pécsi magyarokkal és Pécsen élő külföldiekkel készült interjúk inspirálták. Valós történeteket felhasználva kívánunk beszélni az elvándorlásról, de nem is annyira a tudományosság igényével, inkább a téma költőiségét megragadva, a humor és az irónia elemeit is felhasználva.
Az előadás írója és rendezője a Színház- és Filmművészeti Egyetem frissen végzett hallgatója, Kelemen Kristóf.
Retúrjegyet!
Szereplők:
Cserdi Zsolt, Farkas B. Szabina, Halász Bia, Horváth Marin, Kecskés Alexisz, Mohay Réka, Szabó Rita
Asszisztens: Pretz Lilla
Műszak: Konkoly István, Tolnay Donát
Plakát: Pázmány Tamás
Díszlet: Pázmány Virág
Jelmez: Kovács Anett
Külön köszönet: Horváth Krisztián, Rosner Krisztina
Író, rendező: Kelemen Kristóf
Bemutató: 2015. november 19. 20:00, Janus Egyetemi Színház