November 19-én Détár Enikő, Koós Réka és Ladinek Judit szereplésével debütált a Madáchban a Bepasiztunk című válás rock and roll. Molnár Lászlót Szirtes Tamás igazgató kérte fel arra, hogy a társulat színésznőinek musical-estet rendezzen. Fotós beszámoló.
Az új produkció premierjét csütörtökön tartották a Madách Stúdióban. Szirtes Tamás az előadás után úgy fogalmazott: "A mai este egy fantasztikus emberi és művészi teljesítmény volt."
A Madách Színház igazgatója hangsúlyozta, hogy amikor három ilyen csodálatos hölgy kiáll és másfél órán keresztül "égeti a gyertyát", akkor arra talán kevesen gondolnak, hogy mennyi munka, önmegtartoztatás, fegyelem áll a háttérben.
"Nagyon kemény pályát választottunk, ahol percenként mérettetünk meg, ahol egy adott pillanatban mondanak itéletet rólunk. Az ember küzd önmagával, az évekkel, a fiatalokkal, az életkörülményeivel és eközben kell a csúcson maradnia, nevetnie és sugároznia a világ felé az önbizalmat, energiát, jókedvet – ez hihetetlenül nehéz. Détár Enikő, Ladinek Judit és Koós Réka abszolút a pályájuk csúcsán vannak és ma este nem csak azt bizonyították be, hogy elsőrangú zenés előadók, hanem önfegyelemeről, színházszeretetről, és a pályánkról alkotott véleményükről is követendő példát mutattak. Küzdelmes néhány hónap áll mögöttük, melyben segítőjük Molnár László volt."
Molnár László, a szcenírozott koncert rendezője az MTI-nek még a premier előtt mesélt arról: Szirtes Tamás igazgató kérte fel arra, hogy rendezzen a társulat színésznőinek musical-estet. Mint mondta, azt gondolta, hogy inkább egy történetet találna ki a dalok köré a három színésznőre írva. A színész-rendező, aki tavaly óta dolgozik a Madách Színházban, azért választotta műfajként inkább a rockzenét és a zenébe ágyazott történetet, mert olyan eredeti produkciót szeretett volna létrehozni, amilyen itt eddig még nem volt.
Elképzelt egy történetet és ahhoz keresett hangulatában, tartalmában illeszkedő dalokat az 1980-as, '90-es évek nagy slágereiből válogatva. A dalokat Galambos Attila fordította le. A produkcióban szereplő három nő által azt próbálta megmutatni, hogy egy férfinak mi a véleménye a férfitársairól. "Az ő szemszögükből, de az én véleményemet meséltem. Magamról, a férfitársaimról és a mai párkapcsolatokról" - mondta.
Kiemelte: kitalált történetről van szó, nem a színésznők válásait, történeteit dolgozták fel, Topolcsányi Laura írt a dalokhoz átkötő szövegeket. A színpadon három markánsan különböző figura - a szókimondó, a finom és az anyáskodó - jelenik meg. A színészek karakteréből kiindulva, jellemvonásaik felerősítésével született meg az összekötő szöveg, ebből adódik a stand-upos, a nézőkhöz kibeszélős forma, mintha a koncertbe ágyazott történet egy színházi büfében zajlana, ott beszélgetnének a szereplők.
A rendező felidézte, hogy a közönség a szeptemberi Színházak éjszakáján már láthatta a mű koncertváltozatát még átkötő szövegek nélkül. A produkció jelmezeit Fink Evelin tervezte és készítette, a mozgás Ladinek Judit, a hangszerelés Turcsány András munkája, a zenei vezető Erős Csaba. A produkcióban a közreműködik a Madách Színház zenekara.
Forrás: Színház.hu, MTI
Fotó: Madách Színház