A Dés László-Geszti Péter szerzőpáros Grecsó Krisztiánnal közösen viszi színre A Pál utcai fiúkat a Vígszínházban.
Grecsó Krisztián békéscsabai főiskola tanulmányai mellett 1996-ban a Békés Megyei Nap munkatársa volt (ekkoriban zömmel verselt); közben tagja lett a Kántor Zsolt vezette Junior Novella Körnek. Kántor szerint eleinte Esterházy Péter, majd Nádas Péter stílusát sajátította el, majd a Pletykaanyuval megtalálta a saját hangját, végül József Attila-díjas író lett.
1997-2006 között a Bárka szerkesztője, azt követően a Nők Lapja, az Élet és Irodalom munkatársa. Majd' egy tucat könyv (versek, novellák, regények), több forgatókönyv tulajdonosa. Számos napilap, magazin, folyóirat kolumnás írásokat (publicisztikát, riportokat, interjúkat) vásárol tőle.
"A dzsungel könyve valóban bombasztikus sikertörténet, húsz éve megy a Pestiben, és túl van az 1100 előadáson, Békéscsabán is nagy sikerrel játszották. A Dés írta a zenét, Geszti a dalszöveget, és Békés Pál a librettót. Ez minden bizonnyal így lett volna ez most is, de Pali sajnos már nincs köztünk, nagyon fiatalon meghalt. Tehát úgy kerültem a képbe, hogy előtte egy másik bombasztikus duóval, Dés Lászlóval és Dés Andrással jártuk a Kárpát-medencét, a csabai Ifiházban is volt előadásunk; nagyon sokat utaztunk, és a buszban van idő tervezni, ötletelni. (...) A librettót mai szóhasználattal egyfajta alkalmazott műfajnak lehet nevezni. Két nagy feladatom volt, először is színpadra alkalmazni A Pál utcai fiúk című Molnár Ferenc regényt, másodszorra készíteni egy játszható példányt, vagyis jelenetezni, dramatizálni és megírni a dialógusokat. Ez egyfajta háttérmunka, mert itt minden azt szolgálja, hogy a daloknak elő legyen készítve a terep. Ennek ellenére elképesztően bonyolult ügy, nem is tudtam volna egyedül, a darab dramaturgja, Radnóti Zsuzsa, a rendező Marton László és persze Dés és Geszti is aktív alkotótársak voltak, így készült el a példány" - mondta Grecsó Krisztián a hír6.hu-nak.
Forrás: hir6.hu