Csukás István-díj: 30 pályamű érkezett

Január 31-ig, a második pályázati kiírás benyújtási határidejéig 30 pályamű érkezett 24 szerző tollából a kuratórium tagjaihoz, akik április 1-jén hozzák meg döntésüket a nyertes műveket illetően. 


„A jövő egy méternél kezdődik”- mondta Csukás István a 2015 áprilisában tartott első Csukás István-díjátadó ünnepségen a Mesemúzeumban, s ez a mondat vált szlogenjévé az immár második évadját hirdető díjnak. 2016. január 31-ig, a második pályázati kiírás benyújtási határidejéig 30 pályamű érkezett 24 szerző tollából a kuratórium tagjaihoz, akik ez év április 1-jén hozzák meg döntésüket a nyertes műveket illetően. Az elismerésben részesülő szerzők neveit és műveik címét azonban az április 7-én a Mesemúzeumban tartandó díjátadó ünnepségen hozzák nyilvánosságra.

 

Az immáron második évadát hirdető Csukás István-díj pályázatra a beérkezési határidőig 24 szerzőtől 30 nagyszínpadi gyermek-és ifjúsági mű érkezett a CSID kuratóriumához. Az ország minden pontjáról jelentkeztek színdarabokkal, amelyek egy része már megírt fiókban hevert művek voltak, másfelől pedig akadtak szerzők, akik csak a Csukás István-díj miatt ragadtak tollat. A díjazott művekről a kuratórium április 1-jén hozza meg a döntést. A nyertes színdarabok címét, valamint szerzőjük nevét pedig a díjátadónak immáron második alkalommal otthont adó Mesemúzeumban tartandó április 7-i ünnepségen hirdeti ki.

 

Csukas

Fotó: Székelyhidi Balázs / Magyar Nemzet

 

Ahogy Őze Áron, a díj alapítója korábban elmondta a Csukás István-díj küldetésének tartja nagyszínpadi gyermekelőadások alapjául szolgáló új magyar írások megrendelését és fejlesztését. Az elismerés megalapításának célja pedig, hogy a gyermekszínházi terület szakmai kommunikációját elősegítése, lokális, nívós műhelyek munkáit megismerje, valamint ezen helyeket bemutassa és beemelje az országos körforgásba, s hogy a ma olyan rendkívül aktív gyerekirodalom képviselőit a gyermek-és ifjúsági színpadi művek megírására sarkallja. „A díj egy meghívásos pályázat nyertesét illeti, az elismerésen felül pedig fontos ambíciónk, hogy a nyertes műveket hozzásegítsük egy nagyszínpadi bemutatóhoz. Ám legfőbb célunk, hogy egy olyan darab-cserekereskedelmet generáljunk, ami az ifjúsági és gyerekirodalommal foglalkozó színházi szakemberek, intézmények, műhelyek számára gyakorlati hasznot jelent.”- fejtette ki Őze Áron.

 

A kuratórium tagjai: Kis-Péterfy Márta, Balassa Eszter, Sipos Imre, Balatoni Mónika, Csekő Krisztina, Balázs Ágnes, Berg Judit, Perczel Enikő, Böszörményi Gyula, Göttinger Pál, Jeney Zoltán, Őze Áron. A kuratórium elnöke a díj nevét adó Csukás István.


A közelmúltban a Csukás István-díj mögé állt a Meritum Arts Management Kft is, akik művészek és művészeti produkciók menedzselésével foglalkozó cégként látják el a díj működtetésével járó pénzügyi és jogi menedzsment feladatokat. Emellett a 2015-ös év végén a Herendi Porcelán is csatlakozott a kitüntetéshez, akik egyedi tervezésű díjakat készítenek a nyertes pályázóknak és mindezeken felül a 2016. évi Csukás István-díj átadási ünnepségének megvalósítását a Nemzeti Kulturális Alap Igazgatósága is támogatásban részesítette.


„Hogyan kell írni a gyerekeknek? Úgy kell nekik írni, mint a felnőtteknek, csak egy kicsit jobban.” /Csukás István/

 

 

süti beállítások módosítása