Két fiatal, pályakezdő rendező - ifj. Vidnyánszky Attila és Kovács D. Dániel - mellett Alföldi Róbert és Valló Péter rendez a következő évadban a Radnóti Színházban, de külföldi vendégrendezőket is meghívna a teátrumot február óta vezető Kováts Adél, aki tartalmi partnerünk, az Inforádió vendége volt.
„A pályázatomhoz nem gyűjtöttem szimpátiatámogatói nyilatkozatokat. Nagyon szeretném, ha azok, akiket megkértem, hogy támogassanak, jönnének hozzánk újra dolgozni. Ascher Tamás is megígérte, hogy jön. Még sohasem rendezett a Radnótiban, bár Bálint András visszatérően hívta őt, de mindig volt valami más prioritás” - mesélte a Radnóti Színház igazgatója.
Kováts Adél elárulta, külföldi rendezőkben is gondolkodnak. "Fontosnak tartanám, hogy ilyen értelemben egy kicsit kilépjünk a nemzetközi térbe, új impulzusokat kapjunk” - tette hozzá.
A következő évad műsoráról elmondta, Alföldi Róbert Wajdi Mouawad Futótűz című darabját rendezi majd a teátrum jövő évi harmadik bemutatójaként.
Vidnyánszky Attila egy Bulgakov-átiratot fog készíteni Vecsei Miklóssal közösen az Iván, a rettentő című darabból, Valló Péter a Téli regét rendezi, Kovács D. Dániellel pedig még tárgyalásban vannak a darab kapcsán.
Az évad második bemutatóját már most májusban elkezdik próbálni Csató Kata rendezésében, és egy Michael Ende novella alapján Kárpáti Péter ír egy új gyermekdarabot Ofélia árnyszínháza címmel - ismertette a Radnóti Színház igazgatója.
„Úgy érzem – és mindig is azt gondoltam –, hogy másfél évadokban kell előre gondolkodni, pontosan azért, mert a négy vagy öt bemutatót sokkal nehezebb összerakni, mint tízet. Sokkal több szempontnak kell megfelelnie, és azt gondolom, hogy a társulat szempontjából is úgy lehet tervezni, ha két vagy másfél évet előre látunk. Vagyis most már lassan a következő évadon, a 2017-18-as évadon gondolkozunk. A színház egy sokfunkciós intézmény: van jó, meg rossz színház. És van olyan színház, ahol valamiféle wellness-élményre vágynak az emberek, hogy hátradőljenek, és elfeledjék a világban zajló eseményeket, a gondjaikat, a problémákat. Úgy gondolom, hogy az én színházam kevésbé a wellness-élményt nyújtja – bár attól is függ, hogy kinek mi a wellness. Gondolatébresztő, tényfeltáró, szenvedélyes, remélhetőleg katartikus, olyan színház, ami aktuálisan tud hozzászólni azokhoz a kérdésekhez, azokhoz a problémákhoz, amik jelen vannak a társadalmunk életében, illetve az egyéni sorsokat meghatározó erővonalai mentén mennek" - fogalmazott Kováts Adél.
Az interjú itt meghallgatható.