A nézőtéri székek egy részét az önkormányzat leselejtezi, másik részét a korábbi támogatók vihetik el, a harmadik részt a színház elajándékozza. Ami marad, 360 forintért értékesítik.
Mint ismeretes, nézőterének felújítása miatt az Örkény Színház szombattól két hónapig a Városmajori Szabadtéri Színpadon játssza előadásait. A felújítás augusztus 20-ig tart.
A Fővárosi Közgyűlés előterjesztése szerint az Örkény Színház nézőterének átépítése során bontásra kerülő nézőtéri székek egy részét selejtezésre, háromszázötven darabot pedig kedvezményes értékesítésre javasol az illetékes bizottság, összesen százhuszonhétezer forint értéken.
A régi székek (fotó: Mácsai Pál)
Az Örkény Színház megkeresésünkre elmondta, hogy azok közül, akik 1993-ban támogatták a Madách Kamara nézőterének felújítását, ötvenen jelezték, hogy szeretnék elvinni a „nevükre vett” székeket, ők ezt minden ellenszolgáltatás nélkül meg is tehetik. További negyven támogató a széken lévő táblát kéri emlékül. A maradék székek egy részét szintén ingyenesen a Színház- és Filmművészeti Egyetemnek adományozza az Örkény Színház.
A színház még az építkezés megkezdése előtt a Városmajori Szabadtéri Színpad fedett nézőtere alá egy mintegy háromszáz személyt befogadni képes sátrat épített, a színpadra gyűrűs forgószínpadot készíttettek, így utánozva az Örkény színpadát. Itt játssza a társulat A Bernhardi-ügy, az Anyám tyúkja 1. és 2., Az ügynök halála, az Azt meséld el, Pista!, a Csoda és Kósza, a Három nővér, a József és testvérei, a Liliomfi, a Macskajáték, a Mesél a bécsi erdő, a Tartuffe és a Tóték című előadását.
Az új nézőtér látványterve (forrás: Örkény Színház)
Az Asbóth utca 22. szám alatt található Örkény Stúdióban a Diggerdrájver, az Emlékezés a régi szép időkre, a Kripli Mari, A Dohány utcai seriff és április 28-tól a Hit, szeretet, remény című produkció látható. Ősszel tűzik újra műsorra az Apátlanok, a Hamlet, A Sötétben Látó Tündér és a Két néni, ha megindul című darabokat.
A beruházást a fővárosi önkormányzat finanszírozza, mintegy nettó 222,5 millió forint értékben. A városmajori játszóhelyet a színház saját forrásaiból hozta létre.
A nézőtér felújításával helyreállítják az épület eredeti alaprajzát és modernizálják belsejét. Új világítási karzatot építenek, hangterelő felületekkel javítanak az akusztikán és a széksorok közötti távolságot is növelik.
(Forrás: MTI / szinhaz.hu)