Intimitáshoz, erotikához, szexualitáshoz fűződő kérdések kapnak hangot egy összművészeti performansz keretén belül a Bakelitben.
Az ALLEYEZON__ című performansz, amely a másik testének az érintését és az érintkezések típusait, minőségét (első, sokadik, baráti, szerelmi, erotikus vagy akár meg nem történt?) helyezi a középpontba, a performansz, videó, installáció, zene és fény design eszközein és hatásain keresztül.
ALLEYEZON_ (fotó: Bíró Dávid)
Hogyan érzékeljük a másik testét egy olyan térben, amely különböző művészetek, médiumok keresztmetszetében áll, anélkül, hogy egymáshoz érnénk? Hogyan hat a videóművészet a térre? Kiterjeszthetjük-e a képszerkesztés és -alkotás (képkivágás, montírozás, zoomolás) részeit még két dimenzióra, a térre és az időre? – teszik fel a kérdéseiket az alkotók és az előadás. Az előadás második része interaktív.
A Gray Box egy művészkollektíva a vizuális művészetek, a performansz és a divat határán. Működésében elsődleges fontosságú a kollektív kreativitásra épülő munkafolyamat, amelynek alapja a kísérletezés, valamint a különböző művészeti területek közötti átjárási lehetőségek vizsgálata és átlépése.
A kollektívát 2014-ben alapította Ádám Anna (vizuális és performanszművész) és Sally O'Neill (kortárs táncos és koreográfus) azzal a céllal, hogy feltérképezzék a képzőművészet, a performanszművészet és a divat közötti átjárási lehetőségeket.
A performansz november 28-án, este 8 órától látható a Bakelitben.
(Forrás: Bakelit Multi Art Center)