A rendező a Madách Színház fiatal színészeivel állítja színpadra a zenés OFF Broadway-darabot.
Foki Veronika mellett a kettős szereposztásban Solti Ádám és Nagy Balázs, Puskás Peti és Sándor Dávid, valamint Tóth Angelika és Török Anna látható az előadásban.
Puskás Peti, Solti Ádám, Foki Veronika és Tóth Angelika (fotók: Juhász G. Tamás)
A Dog Story ősbemutatóját 2014-ben Floridában tartották, majd 2016 novemberében New Yorkban is bemutatkozott Off Broadway-produkcióként. Eric H. Weinberger és Gayla D. Morgan musicalje Magyarországon először a Játékszínben látható. A rendező, Szirtes Tamás az olvasópróbán kiemelte, a Dog Story csak látszólag romantikus, zenés komédia. „Valójában a szerelem, a bizalom és felelősség tárgykörének mélyebb rétegeibe is elvezet, a virtuóz, könnyed megvalósítás ellenére pedig módot nyújt a színészi karakterábrázolásra.”
A produkció látványvilágát Kovács Yvette Alida tervezte. „Az előadáshoz kitalált tér különlegessége, hogy állandóan változik”– meséli. – „Szinte mindegyik jelenet máshol játszódik, a táncok miatt pedig szabad helyet kell biztosítani a koreográfiának a Játékszín viszonylag kicsi színpadán. Így alakult ki az elképzelés, hogy a teret különböző függönyök tagolják, melyek azonban nemcsak könnyed térelválasztók, hanem dekoratív vetítőfelületek is egyben. A háttérben a beépített ledfalon megjelenő montázsok idézik meg a helyszíneket, emellett fontos szerepet kapott a világítás, mely a fehér textilekből változatos színekkel varázsol más és más hangulatú összképet.”
A Játékszínben is szokásos ledfalas vetítést a legmodernebb hangtechnikát alkalmazó, újonnan beépített hangrendszer, a StradiSound 1.3 egészíti ki. A cég mérnökei olyan torzításmentes eszközt fejlesztettek, amely majd két méter magas, egyedi külsejű hangfalaival homogén hangzást biztosít a nézőtéren. A rendszer forradalmian megváltoztatja a színháztermi hangosítást. A berendezés névleges ára egymillió dollár, és jelentős nemzetközi érdeklődés övezi a zeneiparban és a színházi világban. Magyarországon a Játékszín az első teátrum, melynek zenés előadásait a StradiSound hangrendszerrel élvezheti a közönség.
(Szirtes Tamás)
Az idén ötéves szórakoztató teátrum ezzel az előadással egy új nézőgeneráció felé szeretne nyitni. „Ez a könnyed Off Broadway-musical – amellett, hogy állandó közönségünk ízlésének is megfelel – a maga szereplőgárdájával és témájával, a szerelemmel, tizenöt éves kortól tökéletes esti szórakozás, akár első önálló programként, akár többgenerációs családi élményként. Épp ezért fontos számunkra a legtökéletesebb megvalósítás” – emelte ki Bank Tamás igazgató.
A fordítást Bárány Ferenc és Puller István jegyzi, többek közt a Mamma mia! is az ő alkotásuk. A darab zenei vezetője Gulyás Levente, az énekesek felkészülését Köteles Géza és Furák Péter segíti, a koreográfus Tihanyi Ákos, Szirtes Tamás állandó alkotótársa.
(Forrás: Játékszín)