Nemzetközi workshopot tartanak, egy a düh témáját feldolgozó előadás születik, valamint a projekthez kapcsolódva novellapályázatot is kiírtak Szombathelyen.
A Weöres Sándor Színház előző év októberében csatlakozott a negyven európai színházat tömörítő Európai Színházi Konvencióhoz (ETC). A konvenció keretében a színházi szakemberek kölcsönösen cserélnek tapasztalatokat, igyekeznek egymás intézményeit, előadásait megismerni, különleges színházi formákkal kísérleteznek, új közönségszervezési utakat kutatnak, a színház digitális megjelenési formáira kínálnak alternatívákat.
Nadia (fotók: Mészáros Zsolt / Weöres Sándor Színház)
Ugyancsak tavaly októberben, az ETC-csatlakozással egyidőben a színház a YOUNG EUROPE III. programhoz is csatlakozott, amelynek lényege, hogy a színház egy kétéves együttműködés során a düh témájában tematikus ifjúsági előadást hoz létre közösen a berlini Deutsches Theaterrel és az amsterdami De Toneellmakerij-jal.
A kutatási alapú színházi előadás létrehozása érdekében a Weöres Sándor Színház egy nemzetközi workshopnak ad otthon május 22-től 25-ig. A több vendég előadót felvonultató programon itt lesz például Csepeli György szociálpszichológus, szociológus is
A projekthez kapcsolódóan hirdette meg a színház mininovella-pályázatát 13 és 17 év közötti Vas megyei fiatalok részére Családom és egyéb állatfajták címmel. A pályázat címadója és ihletője Gerald Durrell híres regénye. A pályázat győztese Déri Anna lett Apám című írásával.
Déri Anna (jobbra) a pályázat ünnepélyes eredményhirdetésén (fotó: Mészáros Zsolt / Weöres Sándor Színház)
Szintén a projekt keretén belül mutatták be Szombathelyen a holland De Toneellmakerij ifjúsági színház Nadia című előadását is.
(Forrás: Weöres Sándor Színház)