Tánc és cirkusz élőzenével a felhők között

Juhász Kata koreográfus a gyerekekhez és természetesen szüleikhez kíván szólni a Weöres Sándor verseinek képi motívumai és ritmusai által ihletett előadásával. 

A Felhőcirkuszban a tánc mellett a cirkuszi elemek és az élőzene is kiemelt szerepet kapnak. A varázslatos felhők közötti utazás legközelebb február 24-én az INspirál Cirkuszközpontban, majd március 10-én a Jurányi Ház Grabó stúdiójában lesz látható. 

 fc_014.jpgFelhőcirkusz (fotó: Mészáros Csaba)

A nyári égbolt felhőit bámuló Katókához képzeletbeli barátok érkeznek. A felhők között vándorló cirkusz maroknyi társulatának akrobatái és zenészei Katókával kiegészülve vágnak új kalandokba. Weöres Sándor ismert gyerekversei, mint a Déli Felhők, a Vásár, a Ha a világ rigó lenne, a Csiribiri, A tündér, A birka-iskola vagy a Sehallselát Dömötör, nem hangzanak el az előadásban, hanem a darab képeit, dramaturgiáját ihlették.  Az unplugged változat különlegessége, az előadás a nézőkhöz egészen közel, természetes fénynél, hangosítás nélkül játszódik, egy egyszerű táncstúdióban, hatása ettől sokkal intimebb, emberközelibb. 

Meggyőződésem, hogy a Felhőcirkuszhoz hasonló produkciók segítenek a legfiatalabbak és szüleik figyelmét felkelteni az innovatív színpadi felfogás irányába. Nem gügyögnek, nem leereszkednek, hanem felemelnek és magukhoz húznak. Megbecsülendő a darab ambíciója és az alkotóit jellemző affinitás, ahogyan a legfiatalabbakhoz szólnak, bánnak velük. Hasonló produkcióból kevésről van tudomásom, pedig nagy szükség volna rájuk: érzékennyé és befogadóvá tehetik kis nézőiket, azt az eszköztárat használva rokonszenvesen, amelyből napjaink kortárs színházi világa (is) épül” – írta a darab alkotóinak Halász Tamás kritikus, miután lányával megtekintette az előadást. 

Az előadás élő zenéjét klarinéton Iszlai Renáta, ütősökön Mózes Zoltán, csellón Kertész Endre játssza. A Tűzmadarak artistája Zoletnik Sophie, a fiatal színész-artista Valkó Bence és a tehetséges, fiatal táncművész, Daragó Dorina tánccal, cirkusszal a zenészekkel együtt mesél nemcsak a gyerekeknek, hanem az egész családnak. Az előadás után szülői felügyelettel, saját felelősségre az eszközöket ki is lehet próbálni. 

Speciális támogatói jegy vásárlásával a nézők a budai fekvőbeteg gyermekek ellátását, a Szent János Kórházban működő Budai Gyermekkórházat támogathatják. A tavalyi előadásokon összegyűlt összegből vásárolt öntapadós elektródákat napi szinten használják izomerősítésre és fájdalomcsillapításra a halmozottan sérült gyermekek komplex rehabilitációjában.

(Forrás: Juhász Kata és Társulata)

süti beállítások módosítása