Az Index információja szerint két év felfüggesztett szabadságvesztésre ítélték.
Korábban hírt adtunk róla, hogy az egykori közismert karakterszínész mélyszegénységben, betegen él. Szilágyi Istvánt rengeteg filmből, sorozatból és persze a színházból is ismerheti a magyar közönség, de a kilencvenes években ő volt a lottóreklámok arca is. A sors iróniája, hogy a reklámokban nagy pénzhalmokat mutogató színész nyomorúságos körülmények között él, nyugdíja sem elég a megélhetéséhez.
Szilágyi István a százéves Filmgyár jubileumi ünnepségén 2017. szeptember 7-én (fotó: Koszticsák Szilárd / MTI)
Szilágyi István 1937. december 7-én született, 1961-ben végzett a Főiskolán, majd az egri Gárdonyi Géza Színházban, az Irodalmi Színpadon, a Pécsi Nemzeti Színházban és a Vígszínházban játszott, mígnem 1998-ban a Győri Nemzeti Színházhoz szerződött. A nagyközönség filmekből és sorozatokból ismerhette: ő volt a Keménykalap és krumpliorr Lópici Gáspárja és a Bors Sipos Vincéje, de szerepelt az A Tenkes Kapitányában, az Indul a bakterházban vagy A három testőr Afrikában című filmben is.
2016-ban megkapta a Pro Urbe Győr díjat. A Győri Nemzeti Színház kulturális menedzsere másfél évvel ezelőtt elmondta, hogy a színművész nyolc éven át egy színészlakásban élt Győrben, de egyik-napról a másikra eltűnt. A szolgálati lakást azóta méltányosságból fenntartják számára, de arról nincsen szó, hogy náluk játszana majd a színművész.
A Fővárosi Törvényszék most kiadott egy közleményt egy 2018. július 3-i másodfokú döntéséről, amely helybenhagyta az elsőfokú bíróság által testi sértés miatt SZ. P. I. vádlottal szemben kiszabott 2 év – végrehajtásában 3 év próbaidőre felfüggesztett – szabadságvesztés büntetést. Bár a közleményben csak monogramok szerepelnek, de ebből, az eset leírásából és a színész apára tett utalásból valószínűsíthető, hogy Szilágyi István ügyéről van szó.
Szilágyi István a Bunkerember című 2009-es filmben (forrás: PORT.hu)
A közlemény szerint a „vádlott együtt lakott idős szüleivel, de 80 éves, színész apjával 2016 decembere óta nézeteltérései voltak lakhatási és megélhetési problémák, valamint korábbi sérelmei miatt. A vitákat általában a vádlott kezdeményezte, többnyire ittas állapotban. 2017 júniusában egy délután a vádlott, miután megivott egy üveg bort, ismét felelősségre vonta az édesapját, majd közepes erővel arcon ütötte. Az apa kérte a fiát, hogy ne így beszéljék meg a dolgaikat és ne bántsa őt, de a vádlott az arcán, majd a mellkasán összesen 10-15 alkalommal újból megütötte a sértettet, akinek ezzel 8 napon túl gyógyuló sérüléseket okozott”.
(Forrás: Index, Szinhaz.hu)
Kapcsolódó cikkek
Szomorú színészsors Magyarországon
„Elfogadtam magam úgy, ahogy vagyok” – Szilágyi István mesélt