Básti Juli: „Nekünk, idősebbeknek kell tartani a tempót”
A színésznő a Magyar Nemzetnek mesélt a pályájáról, a váltásokról és arról, hogy nem hajlandó rosszul érezni magát az életkora miatt.
A színésznő a Magyar Nemzetnek mesélt a pályájáról, a váltásokról és arról, hogy nem hajlandó rosszul érezni magát az életkora miatt.
Egy ember fejébe és egy birodalom bukásába is beleláthatunk a hét bemutatóiban. Budapesti, debreceni, kaposvári és pécsi előadásokat ajánlunk.
Tizenhat előadást, kilenc ország produkcióját láthatja a közönség november 25. és december 3. között a Desiré Central Station kortárs nemzetközi színházi fesztiválon Szabadkán.
A koreai származású, Amerikában élő szerző darabját Császi Ádám állította színpadra kiváló színészekkel. Az előadáson azonban, a kritikusok szerint ők sem segíthettek.
Tizenöt magyar cirkuszigazgató megalakította a Magyar Cirkuszigazgatók Egyesületét, amelynek legfőbb célja a cirkuszi hagyományok fenntartása és az érdekképviselet ellátása.
Marton László tagadja az őt ért vádakat, de lemondott vígszínházi főrendezői pozíciójáról, amit a színház el is fogadott. Az egyetemi állása szüneteltetését is kérvényezte.
Magács László, az Átrium elindítója újabb utazásba kezdett a TRIP Színházzal, amelynek a bázisa egy hajón van. Korábbi és jelenlegi utazásairól kérdeztük.
Meghökkentő helyszínekkel, rendhagyó kísérletekkel búcsúzik a 26. CAFe Budapest Kortárs Művészeti Fesztivál az utolsó négy napon, szerte Budapesten.
Vannak épületek, amelyeknek a története egymagában történelemkönyv, a Csányi utca 5. Budapest belvárosában is ilyen. Többek között színházi előadások is helyet kapnak benne.
„Visszautasítjuk azt a véleményt, hogy a színházi szakma ilyen, hogy aki művészi, művészeti pályára lép, annak ezt meg kell szoknia.”
Szikszai Rémusz állította színpadra a Radnótiban Anders Thomas Jensen azonos című dán-német filmjének színpadi változatát. Mészáros Csaba fotói.
Új alkotókkal bővül és különleges társulati formát ölt a STEREO Akt csapata, amely immár az ötödik évadát kezdi meg.
Miután Sárosdi Lilla színésznő megnevezte egykori állítólagos szexuális zaklatóját - aki az állítás szerint a Színház- és Filmművészeti Egyetemen tanít -, jelenlegi és egykori diákok az iskola vezetőihez fordultak kérésükkel.
Vidovszky György és Gyevi-Bíró Eszter állítja színpadra Varga Katalin mindannyiunk által ismert mesés és verses könyvét Tatabányán, méghozzá koncert-színházi előadásként.